255 na 8j

255 na 8j

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
treba mi info al provjerena info a ne odokativno i prijedlozi itd...

mogul se navuci 255 35 19 na 8j felgu... koliko vidim one dolaze serial na ovom autu na 8,5 felgama pa pretpostavljam da se moze navuci i na 8j... amere daj mi prjedlog ?? naravno rijec je o novim gumama tako da mislim da nece bit problema sa tvrdocom... ako neide 255 onda u krajnjem slucaju idem na 245
 
Član
Pike_gti je napisao(la):
treba mi info al provjerena info a ne odokativno i prijedlozi itd...

mogul se navuci 255 35 19 na 8j felgu... koliko vidim one dolaze serial na ovom autu na 8,5 felgama pa pretpostavljam da se moze navuci i na 8j... amere daj mi prjedlog ?? naravno rijec je o novim gumama tako da mislim da nece bit problema sa tvrdocom... ako neide 255 onda u krajnjem slucaju idem na 245
I mene to zanima ja sam na 8j stavljao 245 sad sam uzeo 255 pa ih sutra montiram pa ti javim rezultat
 
Član
neznam 245 mi se nisu puno derale jesu iznutra al to je calibre 4x4 bolest jest da ima malo ruzniji izgled guma proguta fakticki felgu pa se cine male al zato nema problema sa rubom felge tesko ces ga ostetiti a i draze mi je kad imam vise gume na asfaltu :lol:
 
sreto je napisao(la):
neznam 245 mi se nisu puno derale jesu iznutra al to je calibre 4x4 bolest jest da ima malo ruzniji izgled guma proguta fakticki felgu pa se cine male al zato nema problema sa rubom felge tesko ces ga ostetiti a i draze mi je kad imam vise gume na asfaltu :lol:

to je tvoj izbor,pitao si za savjet pa ti odgovaramo ;) sva zavisi koliko se pushu gume (kako koje vozilo zahtjeva ,tezina samog vozila,na 2,5bari sa nece trositi rubovi) samo znam da na felgu 8J optimalna guma 205-215
 
Član
i ja mislim da je neka normala 215-225 mada sam cini mi se negdje citao da na 8j ide maksimum 245 sutra stavljam 255 pa cu vidjeti.Mada me toliko izgled i ne interesuje bitno mi je da drzi cestu.
 
Član
ma atest se podrazumjeva kao i za sve stvari sto sam dosad atestirao :lol: stacu navukao sam se na siroke gume pa eto ;) izgledaju kao valjci dok ih ne namontiram cim ih stavim na auto kao da se smanje proguta ih auto :icon_question::icon_rolleyes:
 
Član
kod mene su 7.5J 205 gume, i savrseno su u ravni s felgom....mogle bi 225 zasigurno, a sa pola jota vise mogu i te sire, kad raja navlaci 195 na 9J (montoya s foruma) , moze i obrnuto....e sad kako ce to izgledati je druga stvar....americki muscle cars su fabricki navlacili dosta siroke gume, progooglaj camaro trans ama i sl. iz 80tih da vidis kako to izgleda....znam da su fabricki dolazili s 255 pa i sirima na 8-8.5J felgama....s tim da ce kod tebe ipak djelovat nesto nezgrapnije jer su gume nize dosta....
 
Član
definisi to neszgrapnije... stvar je ovakva imam felge 8j i fabricke gume 19 na ovaj auto idu 255 35 19 ja bi odstupio od toga i stavio 245... imam fobiju od razvucenih guma i coskova felgi jer sam felge od skoro 2000 km sjebo u 15 dana vozanja 8j na 205 i planiram stavit shto sire gume da pojedu felgu a pritom i da bude sto visocija guma... racunam na 245 35 da ce biti visine gume podosta sto je najbitnije za ove nashe shugave ceste.... i rjec je o autu koji nebi mogo se vozit na 225 il manje... sreto daj mi reci koje su kod tebe gume profil 245/??/? i sta namjeravas stavit 255/??/? i daj mi poslikaj to molim te puno bi mi pomogo... pozz
 
Nebi preporucio to da radis samo ces da dobijes kontra efekat, ustvari dobiti ces malo na izgledu ali ti u krivinama ide rub feluge preko gume sto proporcijalno smanjuje upravljivost i naravno vjek trajanja zidova gume jer trpe mnogo vece opterecenje. Samo savjet naravno.
 
Član
nije mi jasno onda ako audi stavlja 245 35 19 na 8x19 na audiju a6 sumnjam da su ludi pa da stavljaju nesh serijal shto nevalja i sto trosi gume i sto je nesigurno... nish onda odustajem od 255 al 245 ide definitivno...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top