255 na 8j

255 na 8j

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
kad nesto dolazi serijski onda dodje na svim modelima automobila ,

kad nesto dodje fabricki onda znaci da fabrika to projektuje i preporucuje za taj auto , ali naravno imas par varijanti pa se odlucis sta ces iz ponude.

kad je nesto aftermarket onda ljudi sjede i smisljaju kako unaprijediti to st oje fabrika uradila..


naravno treba obratiti paznju da fabrika uvijek nudi kompromis u pogledu cijene, performansi, serijske proizvodnje, individualnosti , trzista...
 
Član
malo 8j al to je ono sto imam jesmol zakljucili na kraju da nemogu nikako felge ili??


rcat mjesas babe i zabe...

i da nije fazon ni u gumama ni u izgledu nego zelim da se priblizim sto vishe standardnim dimenzijama felgi 19ki na audiju a5 a imam felge 8j i dzaba govorit treba 9j kad ja imam 8j i pokusat cu nagurat na nju sto siru gumu 255 245 ispod toga ne ide jer cu dobit manji tocak nego regularni pa samim tim odstupanje na satu itd itd itd
 
Član
Pike_gti je napisao(la):
malo 8j al to je ono sto imam jesmol zakljucili na kraju da nemogu nikako felge ili??


rcat mjesas babe i zabe...

i da nije fazon ni u gumama ni u izgledu nego zelim da se priblizim sto vishe standardnim dimenzijama felgi 19ki na audiju a5 a imam felge 8j i dzaba govorit treba 9j kad ja imam 8j i pokusat cu nagurat na nju sto siru gumu 255 245 ispod toga ne ide jer cu dobit manji tocak nego regularni pa samim tim odstupanje na satu itd itd itd



Odstupanje na satu ti ne zavisi od sirine gume:icon_question:
, Primjer na mom autu standardne 225/45/17 , 19 bi trebale ici ovako 235/35/19 i zadnje 265/30/19 mada moze i 235/35/19 sve 4 sa minimalnim odstupanjem na satu , sve preko 35 visinE dolazi do odstupanja na Satu .
Tako da je max za tebe da na 8j uzmes sirinu 235 jer ti ne igra nikakvu ulogu, cak ti je minus vece sirina na 8j.
 
Član
ne vidim gdje ja ovdje mjesam.. muha, stvarno ti hvala na objasnjenju, to nisam znala *lol*
 
Početnik
mozda na njemackom bi bilo ti jasnije o cemu pricamo :)

nema na cemu i drugi puta

NHF :icon_smile:
 
Evo kod mene ti je dimenzija 235/45/R17 na fabrickim felugama od nove A6 i kao sto mozes vidjeti dodje taman, nit je navucena guma niti je preko, jos je na ovim felugama "normalan" ET pa nisu izbacene tako da ne struze nigdje, mada mislim da bi 225 cak i ljepse sjela, a dosta tog zavisi i od modela same gume, ev ti slike:

152joer.jpg


1z2nn7n.jpg


6px1ep.jpg


23k3tjb.jpg
 
Član
po hiljaditi put nevolim navuceno i nije mi u planu nish navlacit ocu da bude shto sire i sto veci profil... zato stavljam 245 35 to je minimum odstupanja od fabricke 255 35...
 
Član
Pike_gti je napisao(la):
po hiljaditi put nevolim navuceno i nije mi u planu nish navlacit ocu da bude shto sire i sto veci profil... zato stavljam 245 35 to je minimum odstupanja od fabricke 255 35...

Drug moj ... mozes ti navuci i 275 na 8J, ali to se ne da voziti.
Kod mene su na Asteroidu 225 napred na 8J i to je po meni max sto ide na 8J. Sto neko napisa, moglo bi MOZDA 235, ali 245 je vec previse, neces moci voziti normalno, a i trosenje guma ce se povecati, ali to je manje bitno, bitno je da ce ti se sigurnost u voznji drasticno smanjiti.

To je moje iskustvo ...
 
Član
mtopic je napisao(la):
Pike_gti je napisao(la):
po hiljaditi put nevolim navuceno i nije mi u planu nish navlacit ocu da bude shto sire i sto veci profil... zato stavljam 245 35 to je minimum odstupanja od fabricke 255 35...

Drug moj ... mozes ti navuci i 275 na 8J, ali to se ne da voziti.
Kod mene su na Asteroidu 225 napred na 8J i to je po meni max sto ide na 8J. Sto neko napisa, moglo bi MOZDA 235, ali 245 je vec previse, neces moci voziti normalno, a i trosenje guma ce se povecati, ali to je manje bitno, bitno je da ce ti se sigurnost u voznji drasticno smanjiti.

To je moje iskustvo ...

mene stari uvjeravao da je bolje staviti sire na 7.5J(zbog gripa :lol:) pa sam odlucio uvjerit ga suprotnom. Stavili prvo 215( jedva ) i auto plesao, a i culo se kao da su gume prazne, A kasnije stavili(navukli) 185 i islo bez problema...

nemoras navuci, ali neidi na presiroke, bit ce ti zao...

edit: nisu bile 215, vec 225... krivo pritisnuo :D
 
Član
ma navuce se 255 al nije to to em ruzno stoji na felgi i bas se vidi da ruzno lomi gumu a ja se zajebo siroko mi majku mu struze na sve strane a kad spustim zadnji kraj legnu mi rubovi na gumu.......................sad skidam 255 i vracam se nekoj normali:lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top