2010 Formula1 Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix

2010 Formula1 Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix

Pobjednik ?


  • Total voters
    20
Član
Hidraulic je napisao(la):
Nemojmo Hamiltonu nesta govoriti, on je danas usao u krug rijetkih vozaca u historiji.

hamilton je pravi "sivonja", vozac bez ikakve taktike i promisljenosti. ne cini voznju samo stiskanje gasa. takvi su mozda gledaocima atraktivni, ali nemaju puno uspjeha, sto se i pokazuje...
 
Član
Nekontam šta si htio reći sa ovim... Nije loš vozač daleko od toga ali totalno je loš taktičar... meni se ponekad sviđa njegov način vožnje ali je to često totalno ne efikasno...ja sam obožavao i Takuma Sata čovjek je vozio atraktivno i agresivno ali dokle...Alonso, Vetel, pa čak i Kubica su dosta kompletniji vozači od njega, Šumija nećemo ubrajati ovde on je u svojim najboljim danima bio doktor nauka za njih sviju, sad su tu već godine i nekorektno je njega uopšte porediti sa mlađim vozačima... Kada bi malo zrelije vozio, i odmjerenije vozio puno bolje rezultate bi postizao...uzmimo dugme nije cigi ni do koljena po nekim stvarima jedan prosječan vozač u dobrom bolidu i imao je malo manje bodova od njega na kraju...

Da i zabrovaih dodati taj čovjek je xy puta kad je trebao dobiti kaznu provukao se bez nje ili sa minimalnom...
 
Član
Znaci ako je dobar takticar , dobar je vozac. Onda bi button trebao biti svjetski sampion ove sezone.
Ali Vettel kompletniji vozac ......
 
Član
Ne drug treba biti odmjeren u svemu ne valja biti ni šahista a ni spržiti bolid ili lupiti u zid za čas posla...Jedno je biti atraktivan za publiku a jedno pobjediti...

Vetel je svoju reputaciju stekao dobrim rezulatima u toro rosu, a Hamilton je odmah priliku dobio u MCM koji je kao i uvijek bio među najboljim bolidima...tu je takođe razlika, razlika je i u ovoj sezoni mada je i Vetel nekad znao pretjerati i zbog toga kiksati...
 
Član
darko13 je napisao(la):
Ne drug treba biti odmjeren u svemu ne valja biti ni šahista a ni spržiti bolid ili lupiti u zid za čas posla...Jedno je biti atraktivan za publiku a jedno pobjediti...

To ti je stil istinskih racer-a. Njegovi pripadnici su : Hamilton, Vettel, Kobayashi....
Ovaj stil je bio brije jedno 20 Godina. Tada se vozilo bez taktiziranja, vozaci su bili hrabri iako su bolidi bili nesigurniji od ovih danasnjih. Svaka utrka se vozila kao da je posljedna, dok sad f1 tezi da bude komercijalna sve vise je tu taktike, afera i teznje da se zezne suparnik.

Ocigleda primjer je V.N Koreje u Yeongjamu. Iako je bila kisa velika, vozilo se po jos vecim kisama bez ikakvih zamjeranja od strane vozaca, dok u koreji svi su gledali interese, svima je vazno JA i njihova korist.

Evo primjera tih godina:
Covjek na slikovima po kisi kao u koreji vozi ne zali se:
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-xDMvKHoAyU&feature=player_embedded[/video]
:icon_eek::icon_eek:;)

_______________

Pa gdje je hamilton stekao reputaciju pa je dobio priliku u McM, a ovu titilu Vettel je osvojio samo zbog bolida, pa od 18 utrka 14 pole pozicija, to je bolid, usporedi koliko je Vettel imao vise mehanickih kvarova od Webbera, zamisli se zbog cega.
 
Član
To je ono što je F1 izgubila hrpom pravila, sve se svelo na elektroniku bukvalno kao autić na daljinski...Sam Hamilton je kada je u Top gearu vozio Senin bolid rekao da 90% današnjih vozača to nebi moglo...To su bila vremena istinskih utrka a ovo danas je samo obična parada, a da bi se ono vratilo trebalo bi promjeniti bukvalno sve u današnjoj F1...Sa te strane kada se posmtraju stvari malo vozača bi iz današnje postave tad moglo voziti...ali samo jedan je vozio bar u djeliću tog vremena iili u onoj prelaznoj fazi i šta više bio je solidan ;) Ovako kad postaviš stvari u pravu si ali često zbog takvog stila vožnje u današnjim uslovima ti vozači na kraju i ne pobjede.
 
Član
Hidraulic je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Ne drug treba biti odmjeren u svemu ne valja biti ni šahista a ni spržiti bolid ili lupiti u zid za čas posla...Jedno je biti atraktivan za publiku a jedno pobjediti...

To ti je stil istinskih racer-a. Njegovi pripadnici su : Hamilton, Vettel, Kobayashi....
Ovaj stil je bio brije jedno 20 Godina. Tada se vozilo bez taktiziranja, vozaci su bili hrabri iako su bolidi bili nesigurniji od ovih danasnjih. Svaka utrka se vozila kao da je posljedna, dok sad f1 tezi da bude komercijalna sve vise je tu taktike, afera i teznje da se zezne suparnik.

Ocigleda primjer je V.N Koreje u Yeongjamu. Iako je bila kisa velika, vozilo se po jos vecim kisama bez ikakvih zamjeranja od strane vozaca, dok u koreji svi su gledali interese, svima je vazno JA i njihova korist.

_______________

Pa gdje je hamilton stekao reputaciju pa je dobio priliku u McM, a ovu titilu Vettel je osvojio samo zbog bolida, pa od 18 utrka 14 pole pozicija, to je bolid, usporedi koliko je Vettel imao vise mehanickih kvarova od Webbera, zamisli se zbog cega.

pitao bih te ja kakav bi mu rejting u McM bio da nije britanac ;)
 
Član
Nije isto doći u F1 u toro roso i probijati se, čak i pobjediti u tom bolidu i dobiti priliku od početka u mcm-u tom trenutku ako ne nejboljem bolidu onda bar drugom najboljem...vidjeće se u budućnosi je li zbog bolida samo opet podvlačim pobjeđivao je i u toro rosu...i Hamilton ima bolid po kvlliteti u top 3 uvijek ako ćemo gledati uvijek je imao bolid kvalietom u vrhu pa može se reći zbog toga je pobjeđivao...da ne dužim uopšte ne mislim da je loš vozač samo ponekad pre agresivan i ne promišljen što nažalost u današnjoj F1 nema prolaz...Njega i Alonsa ne volim zbog milion nekih afera, kazni za koje ima se progleda kroz prste a drugi bi ih dobili...
 
Član
European Formula A Championship _______________ 1.
Formula A World Cup ___________________________1.
Formula Renault UK_____________________________3.
Formula Renault UK_____________________________1.
Formula 3 Euroseries____________________________5.
Formula 3 Euroseries____________________________1.
GP2 Series_____________________________________2.

Formula 1_____________________________________2.
Formula 1_____________________________________1.
Formula 1_____________________________________5.
Formula 1_____________________________________4.

Pa zbog dobrih rezultata je i dosao u McLaren. Ali ti kazes da ta voznja ne valja ali svjetski prvak, i 2 puta je pobjedio aktuelnog svjetskog prvaka u istom bolidu.

a kakve Hamilton ima afere , uvijek sudci nadju neke sittnice i daju opomene, to je sve sastav utrkivanja. Eno Buttonu svi govore da je brz koliko i znakovi pored staze, i nikad nije, koliko se ja sjeceam primio opomenu ili kaznu.
A alonso je najprljaviji igrac, bio je u 3 ekipe i svaka momcad je zavrsila n WMSC , svjetskom motosportskom vijecu zbog njega. A koliko je nizak pokazao je juce kad je pokaziovao saku, petrovu.
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2cR6jBZuD0Y&feature=player_embedded[/video]






emir_89 je napisao(la):
pitao bih te ja kakav bi mu rejting u McM bio da nije britanac ;)

Svojim je rezultatima pokazao ko je i šta je.

Carrera+1.jpg
 
Član
Hidraulic je napisao(la):


emir_89 je napisao(la):
pitao bih te ja kakav bi mu rejting u McM bio da nije britanac ;)

Svojim je rezultatima pokazao ko je i šta je.






kojim rezultatima?? sto je postao sampion tako sto ga je (ne sjecam se ko) pustio pred samim ciljem... bjezi ba, a nesto spominjete to sto je masa pustio alonsa...

jebo ti ovu formulu. shumi, hakinen, couldard, irvine, to su bila zlatna vremena formule 1. ovo sad je igra bogatih, koja nije zanimljiva nama obicnim smrtnicima...
 
Član
Postao je sampion tako sto je pretekao Timu Glocka, a svi su ga pretekli zato sto je glock bio na slickovima, a hamilton i vettel na intermediatima. I neznam sta tu nije jasno....
 
Član
djes analiticar, cudo ne radis za kakav formula tim...na ovom forumu vise inzinjera i kojekakvih strucnjaka nego stanovnika u manjim evropskim drzavama
 
Član
tarik_91 je napisao(la):
djes analiticar, cudo ne radis za kakav formula tim...na ovom forumu vise inzinjera i kojekakvih strucnjaka nego stanovnika u manjim evropskim drzavama

Pa moram nekog naucit nesta :icon_twisted:.

i nemoras koristiti 2 profila , znadm da ti je burazov.
 
Top