20-godišnji mladić sa BMW-om sletio u Vrbas

20-godišnji mladić sa BMW-om sletio u Vrbas

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
R.I.P. :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry:
 
Član
:icon_cry::icon_cry:

zalosno, brzina, losi uvjeti na putu, jbg. neponovilo se :icon_cry::icon_cry:
 
Član
Na mezarju u Draževom Docu u Bugojnu klanjana je dženaza Amelu Taliću (20), koji je poginuo u saobraćajnoj nesreći na putu Bugojno - Gornji Vakuf kada je automobil BMW koji je vozio sletio s ceste u rijeku Vrbas.

Mještani Doca ne pamte dženazu poput ove. S tugom i sjetom Amela su došli ispratiti njegove kolege, komšije, rođaci i prijatelji, koji su o porodici Talić imali samo riječi hvale.

Dženazu je predvodio mjesni imam Ismet ef. Abdibegović, kojem je pripala i teška obaveza da Amelovom ocu Nazifu i majci Džehvi saopći tužnu vijest o njegovoj smrti.

- Kada sam mu kazao da je njegov sin preselio, prvo što je Nazif uradio bilo je uzimanje abdesta i klanjanje dva rekata nafila-namaza. To dovoljno govori o kakvoj se duhovnoj gromadi od čovjeka i vjerniku radi - rekao je efendija Abdibegović na mezarju u Docu.

Nije samo gubitak dvadesetogodišnjeg sina Amela zadesio porodicu Talić. Kada je čula da je Amel poginuo u saobraćajnoj nesreći, skrhana bolom umrla je njegova nana, sedamdesetsedmogodišnja Melća Zahirović u selu Grnica.

Uspio izaći iz vozila

S tugom i bolom za izgubljenim drugom, detalje tragičnog događaja ispričao nam je 19-godišnji Armin Brzika.

- Izašli smo iz Draževog Doca i krenuli prema Gornjem Vakufu. BMW koji je vozio rahmetli Amel pretjecao je vozilo ispred nas, a osim mene i njega u vozilu su bila i naša dva prijatelja iz sela. Amel je izgubio kontrolu nad vozilom, tako da nas je ponijelo ustranu i počeli smo se prevrtati.

Upali smo u Vrbas, dok su naša dva prijatelja prilikom prevrtanja ispala iz automobila. Voda je počela ulaziti u automobil, a ja sam se zadnjim atomima snage uspio izvući. Nakon što sam se spasio, pokušao sam naći Amela, ali, nažalost, bezuspješno - kazao je preživjeli 19-godišnjak.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top