2.0 HDI Trza, trese, ulje kaplje

2.0 HDI Trza, trese, ulje kaplje

Član
Eh ovako, evo i mene moja beba pocela zajebavat 6 godina sam bio rahat mora i on svoje ocejfit. Pezo 407 2.0 HDI 100 KW 184 000 originalne kilometraze, automatik, 2004 godiste.

1. Auto zna nekad trznut u voznji, drzim gas trza kao da izgubi dotok goriva, kao da mu se oduzme gas tako nesto. Spajan na dijagnostiku nema nista. Kontam da nije lose gorivo ili senzor radilice (Motorex), mjenjan je prosle godine nije proslo mjesec dana auto nece da upali, te hoce te nece ovi iz servisa utvrdili da su se pojebale one stopice na kablu pa kad je vruce auto nece da sastavi, poslije toga nije se gasio ali zna nekad trznut. Prosle godine imao sam problema sa kucistem filtera nafte, sjebale se gumice na konektoru gdje se kopca dovodno crijevo pa je vukao zrak, kuciste sam zamjenio gumice ok sve ok mozda mi se cini mozda se i desava ponekad kao da ima mjehuric od filtera prema pumpi e sad ne znam. I ona sisica kod kucista je mekana i malo kao spljostena, kontam da nije negdje probijena ili napukla pa ponekad navuce vazduha. Ovo za kuciste ne bih ni skontao da se nije krenuo gasit, ljeto zima sve ok palio kao mina oko proljeca se poceo gasit ono kad je neka normalna temperatura.

2. Auto zna nekad trest, zamjenjeni nosaci motora i donji i gornji (za 3 godine 3 puta mjenjan toliko o kvalitetu dijelova), kad se gasi motor se ne trese kontam da se nije otkacio neki dio pa prenosi vibracije. Podvlacim, kad dam gas auto ne trese skoro nista, kad se oduzme gas trese, u D stojim na semaforu trese, u N trese, u P trese. Ovi specijalci sto odrzavaju auto kontaju da nisu dizne ili nesto slicno mada mi nema logike auto preslo za 13 godina 184 000, kod mene je od 116 000 da ga nesto pazim ga i ne silujem.

3. Skuplja se uljana para oko leptira gasa, sa strane imaju onu vakumi kontam da se neki nije zacepio pa ulje kaplje. Da znam da ce ciscenje rijesit taj problem, skinuo bih leptir i ocistio ga, nervira me odozgo kaplje dole po crijevima pa je sve prljavo i masno. Da napomenem da je nivo ulja normalan, kontam mozda su ulja losijeg kvaliteta ili losije gradacije. Sjecam se nakon treceg malog servisa ovo se sranje pocelo desavati, ne bih ni primjetio da nisam skidao onaj zastitni poklopac na motoru. Sipaju se kvalitetna ulja, Total ili Castrol, tako pise na boci tako i oni u servisima prodaju a jel to unutra Bog dragi zna.

Pisem ovako, nisam neki laik za auta a nisam ni ekspert, dosta drugara su mi mehanicari ali to kod njih ide ono jaranski radi radi pa ako utrefi utrefi, naplate neku bez veze cijenu dosta ispod trzisne a kako mi se cini nece ili ne znaju da naprave. Vjerovatno se neko susretao sa slicnim problemima pa zna rjesenje.
 
Član
Ovi sto odrzavaju auto kazu da su ocitavali i da je MAF ok, uzecu danas nasut ono govno za ciscenje u rezervoar pa cu vidjet. Auto ide ko ludo sve savrseno radi samo me to nervira jbg kad sam picajzla po pitanju auta i zena :D
 
Član
1. Auto zna nekad trznut u voznji, drzim gas trza kao da izgubi dotok goriva, kao da mu se oduzme gas tako nesto. Spajan na dijagnostiku nema nista. Kontam da nije lose gorivo ili senzor radilice (Motorex), mjenjan je prosle godine nije proslo mjesec dana auto nece da upali, te hoce te nece ovi iz servisa utvrdili da su se pojebale one stopice na kablu pa kad je vruce auto nece da sastavi, poslije toga nije se gasio ali zna nekad trznut. Prosle godine imao sam problema sa kucistem filtera nafte, sjebale se gumice na konektoru gdje se kopca dovodno crijevo pa je vukao zrak, kuciste sam zamjenio gumice ok sve ok mozda mi se cini mozda se i desava ponekad kao da ima mjehuric od filtera prema pumpi e sad ne znam. I ona sisica kod kucista je mekana i malo kao spljostena, kontam da nije negdje probijena ili napukla pa ponekad navuce vazduha. Ovo za kuciste ne bih ni skontao da se nije krenuo gasit, ljeto zima sve ok palio kao mina oko proljeca se poceo gasit ono kad je neka normalna temperatura.

Dakle imao isti problem isti simptomi, niko nije znao sta je. Sumnjao sam na lose gorivo sa gasproma, mozda ga je to izazvalo ali nakon ciscenja rezervoara, zamjene pumpe za gorivo, filter goriva, isti problem. Na kraju je mehanicar ocistio sva crijeva, kontakte i nikad vise ali nikad se nije ponovilo. Dijagnostika nije pokazivala nista. Ja vjerujem da je problem bezazlen, kao sto si opisao da negdje vuce zrak ili slicno, jer da su dizne ili ozbiljniji problem dijagnostika bi barem nesto pokazala.
 
Član
Koja crijeva i koje kontakte, ja sam prosle godine zamjenio regulator pritiska goriva, na odredjenom broju obrtaja ja msm oko 1000 auto malo trza i ako je brdo znao se gasit jos dok je kupljen. Ja na to nisam ni obracao paznju jer ga ne vozim na tako malom broju obrtaja prosle godine ovi spojili kontali da i on zajebava pa ga zamjene.
 
Član
Imam isto vozilo 407 100kw 2.0 hdi automatik, 2004 godina exclusive.
Imao sam slican problem, koji je nedavno rijesen. Meni je trzalo na otprilike na 50-60kmh i jos u nekim brzinama, bar sam ja tako primijetio, iako to nisu bila veca trzanja ali dovoljno da te iritira.

Po dijagnostici papucica gasa bila, zamijenim polovnu, 400 KM kod nas nova.
Opet ista stvar, i opet na dijagnostici papucica gasa ostalo sve ok, vani istu papucicu kupim novu 90eura i od tad je OK.
 
Član
Imao sam taj auto sa 1.6HDI motorom, bio aktivan na toj temi na www.forum.cars.rs i tamo znam da su problem sa trzanjem rješavali zamjenom neke male cjevčice koja pukne i falšira posle toga (mislim da nije od goriva). Pogledaj, ima tema tamo. Jeste drugi forum ali bar može da pomogne :)
 
Promjenil s zvuk motora kada ti izgubi gas ???
Kakav ti je s potrosnjom ....
Skini klapne gasa i ocisti imas 3 vijka inbusa 5ice dva se skroz odvrcu a donji samo popustis par krugova ima prorez nemoras skroz odvrtat istekas senzor temperature zraka i pritiska skines ona dva vakuma s klapni i dvije selne sto idu s turba cca 5 minuta vise izgubis dok nadjes alat ;)
Onda malo provjeri stanje usisne vidi jel zastopana zbog EGR-a ako jest onda skidaj i usisnu mada je kod njih i usisna i poklopac motora sve u jednom imas oko 20 šarafa 10mm al nemos nista zajebat iskopcas dizne crijeva od iberlaufa skines senzor bregaste i imas sazada jedan kabal koji je zakacen na poklopac odkacis cijev EGR-a ako ima brza spojka šelna na samoj usisnoj i to dobro operi i ocisti ;)
 
Član
Hvala ekipa.
@stefan Znam za te cjevcice, imaju tri pa cu pogledati sta bi moglo bit.
@ernad Skinicu klapne pa cu vidjeti sta i kako, uglavnom na ona dva vakuma dosta ulja nemam pojma zbog cega je tako. Ovi moji su prosle godine cistili EGR bar su rekli da su ga cistili, vidjecu u kakvom je stanju usina grana i sta cu sa njom. Auto veceras izvukao na magistralu, cesta prazna ja ga malo stisnuo da procepim 140 150 sad sad nabi, usao u grad vozim 30 trza, drzim gas trza i hoce i nece.
 
Hvala ekipa.
@stefan Znam za te cjevcice, imaju tri pa cu pogledati sta bi moglo bit.
@ernad Skinicu klapne pa cu vidjeti sta i kako, uglavnom na ona dva vakuma dosta ulja nemam pojma zbog cega je tako. Ovi moji su prosle godine cistili EGR bar su rekli da su ga cistili, vidjecu u kakvom je stanju usina grana i sta cu sa njom. Auto veceras izvukao na magistralu, cesta prazna ja ga malo stisnuo da procepim 140 150 sad sad nabi, usao u grad vozim 30 trza, drzim gas trza i hoce i nece.
Koje crijevo jesi li riješio kvar
 
Top