18-ke felge,, golf 4gti????

18-ke felge,, golf 4gti????

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ma ja to mislim zbog tebe, zbog udobnosti i jbg trpice puno trap, a to da mogu 18-ke slazem se, ima cetvorka dobro siroke obrve!
 
Član
na obicnu cetvorku dolaze fabrički 16, što ne bi na gti a mogle 18, ja mislim da je njemu 18" neka normalna granica
 
ma i ja nesto kontam,, kad ljudi stavljaju na sdi-a 18ke i jos ga zalijepe za pod gevindama,,
sto ja ne bi mogao bar felge za pocetak staviti

ja mislim da je trap trenutno prva liga,, novi amortizeri,, seleni, disk plocice,,,
mada bi svakako otisao na pregled,, u skorije vrijeme
 
evo mudonja da vidis sta ljudi voze... :D







Mozes ti "taj" izgleda da dobjes i sa 16" ali onda ga moras zakucati u pod,takodjer i sa 17" ali opet ga moras zakucavati u pod..dok je druga situacija kada stavis vece felge onda i nemoras spustati auto puno da bi bilo mocno...
 
nermine druze,, ja se radi ovih 18ki maltene i ne dvoumim,, voise me strah
kad dam nekome auto,, da ne sj.be rub,, i da ne vozi ko lud po makadamu i
rupama,, ipak je profil 40,,

lici prednji kraj, badlook , spojler:icon_biggrin:
 
Legend
ako bi vec isao na 18.....volis estetiku sto je normalno , bez spustanja do obrve auto ce ti biti ko koza na 18-kama
jedino gewinde kad bi stavio to bi bilo to , ovako ako probas , ako gdje grebe ili ako je pre visoko ne mozes mu nista,a na gewindi uvijek mozes u mm podesiti i po volji i po izgledu
sto se tice tvrdoce,gewinde su uvijek tvrdje , s profilom /40 takodjer dobivas na tvrdoci , ali uvijek se mozes igrati s odbojnim gumama , npr s meksom odbojnom je i na gewindi koliko toliko imas osjecaj udobnosti , hoces krutost...stavljas tvrde itd itd

a koje si to sad nasao ? mijenjas ih ko' carape :lol:
 
ma nasao ove sa slike 18ke, odnosno one mene nasle,,
da dam svoje 16ke sa ljetnim i 150km:lol:

pa jedino da ih stavim da probam pa da vidim kako izgledaju, kako se ponasa na putu pa da odlucim,,
nije bitno 3,4 cm sto ce biti lufta,, to je lako rijesiti
 
Član
18 ke bi perfektno stajale cvrki ;) i ja isto volim velike felge, bez obzira na spustanje auto spusteno jos na malim felgama mi je ruzno i izgleda ko karić,ne isticu se felge i mislim da 18 nije prevelika na cvki sto se tice izgleda jer sam cak par duja vidio na 17 kama i extra mu stoje a vozne osobine na tako malom profilu su druga stvar,to je problem,o tome se nebi izjasnjavao.Preostaje ti jedino da ih stavis i probas.Eto nedavno sam vidio Tiborovu skodu na 18 kama i auto je preljepo,bas te felge joj daju ljepotu da su neke manje nebi joj stajale ni blizu tako dobro.
 
Član
Sto se tice 18' na mk4 to je mjera, ali ti imas problem svojih karambolki , koje su dosta blize podlozi od fabrickih i koliko got da spustis auto one ce zapinajti, a te 18' nece biti nista vece precnikom tocka od 17' koje vec imas ,sto ce ti reci tire-calculator, naravno da su ljepse, ali toliko nizak profil gume na tu sirinu ce ti vrlo brzo dovesti do sjeba amortizera, sama tezina tockova ce produziti zaustavni put tako da ti je veca potrosnja kocionog materijala, ako su otvori veliki nisam vidjeo felge, smijesno ce ti izgledati zadnji diskovi koji standardni kao i na svim cetvorkama bez obzira na motor (osim ako nisi stavljao veca, a sumnjam da jesi).
Zakljucak koje got felge da stavis, a zelis da to lijepo izgleda moras ga spustiti sa gewindama ili nekako (gewinde najbolje rijesenje) ali ti to karambolke ne dozvoljavaju.
Ako ga ne spustis a stavis nizak profil gume nece liciti na fino auto.
 
Legend
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
ma nasao ove sa slike 18ke, odnosno one mene nasle,,
da dam svoje 16ke sa ljetnim i 150km:lol:

pa jedino da ih stavim da probam pa da vidim kako izgledaju, kako se ponasa na putu pa da odlucim,,
nije bitno 3,4 cm sto ce biti lufta,, to je lako rijesiti



to bi bila vise nego dobra investicija , .... .jako jako fina ponuda i 100x bi bolje izgledalo ;)
 
Član
Prije jedno sat vremena nailazi cvrka neke zlatne boje na 18 kama,auto izgleda perfektno ;) e sad,profil je kao da si namazao malo gume istopljene cetkom po rubovima felgi ,bilo mi neugodno pitati covjeka jeli mu krut :icon_biggrin:
 
Član
Fabrički na GTI 4 ide 17 santa monica znači može 18 bez problema...e sad kako bi to izgledalo bez spuštanja... :icon_question:
 
Super Moderator
Ma tebi su izgleda sudjene one moje 17-ke :D ne trebaju ti distanceri cim bi ih stavio odma bi ti se svidjele jer dobro izadju vani :D
a sto se tice 18'' nije to nikakav problem na tog golfa a trpit ce naravno malo vise nego prije kao i svako auto posebno po nasim cestama... da zivimo u njemackoj i slicno svi bi vozali na 20'' jer svi vole velike felge i da malo vire sa strana... nista cudno jbg svi mi to volimo :icon_biggrin:
a sto se tice onih 18'' sa bube... na prvi pogled su mi se svidjale a evo par dana po travniku se voza X5 sa takvim felgama 20'' ili 21'' slagat cu ti uglavnom nisu tako lijepe mislim da mozes naci dosta ljepse felge za svog golfa ;)
 
drugovi kupljene felge i stavljene na auto,, prvo legle su odlicno,,
ja sam pre zadovoljan, druga stvar sto se udobnosti tice,, nijanse su u pitanju,,
jer je na gti'u vec krut dosta ovjes,, meni je sasvim ok za sada,,:cool::cool:
hvala svima na savjetima,, bice sutra detaljne slike u garazi,, za sada jedna onako
cisto amaterska,, i usput moze lock teme;)


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

G_T_I je napisao(la):
Sto se tice 18' na mk4 to je mjera, ali ti imas problem svojih karambolki , koje su dosta blize podlozi od fabrickih i koliko got da spustis auto one ce zapinajti, a te 18' nece biti nista vece precnikom tocka od 17' koje vec imas ,sto ce ti reci tire-calculator, naravno da su ljepse, ali toliko nizak profil gume na tu sirinu ce ti vrlo brzo dovesti do sjeba amortizera, sama tezina tockova ce produziti zaustavni put tako da ti je veca potrosnja kocionog materijala, ako su otvori veliki nisam vidjeo felge, smijesno ce ti izgledati zadnji diskovi koji standardni kao i na svim cetvorkama bez obzira na motor (osim ako nisi stavljao veca, a sumnjam da jesi).
Zakljucak koje got felge da stavis, a zelis da to lijepo izgleda moras ga spustiti sa gewindama ili nekako (gewinde najbolje rijesenje) ali ti to karambolke ne dozvoljavaju.
Ako ga ne spustis a stavis nizak profil gume nece liciti na fino auto.

vidis drug, nisi u pravu,, prvo felge su pune,, samo je vizuelni efekat drugaciji zbog kombinacije boja,, tako da se disk i ne vidi,, kocnice nek se trose halal im bilo,,
drugo za spustanje isto nisi u pravu, jer sad ima dosta mjesta za fino kuckanje,,
bez obtira na karambolke ima fore, trece meni bez spustanja je perfekcija, jer off road cesto zove;)

allroad, sto ljudi 100 cudi,, felge na slici i uzivo se ne mogu porediti,,
bolje od ovih moze za 2, 3 milje km-ova, a na ovim felgama su 2 nove gume;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top