16V mašina

16V mašina

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MyX

Član
Dottore je napisao(la):
Nadji si jos jednu izduvnu bregastu i stavi obe izduvne

i naravno smjesu ces morati ustimati zbog brega i PunGas ... eto ti 16 bez problema :)

:icon_rolleyes::icon_confused::icon_confused:

...sorry, ali molio bih te da mi malo ovo pojasnis sa izduvnom bregastom, koji su dobitci, u kojem grmu ustvari lezi zec, pa preporucujes to. Prvi puta cujem za ovo. LP;)
 

Lav

Član
ako je ispravno ono sto sam ja cuo, za te bregaste je sljedece. izduvna bregasta ima ostrije spiceve od usisne, pa to automacki znaci da iduvni ventili ostaju duze otvoreno od usisnih. ako stavis izduvnu na mjesto usisne onda ce i usisni ventili da budu duze otvoreni. eh samo jos dodas goriva, ustelas k/glavu, ugao paljenja i auto ide dosta bolje. poenta svega je da stavljanjem izduvne bregaste na mjesto usisne, dobijas ljutu usisnu. slicna stvar je na audiju pa znam to. Ako pogresno govorim nek me neko ispravi ali ja sam citao to na jednom VW forumu.
Pozdrav
 
Član
jel mislis da se samo zamjene mjesta bregastih ili da se nadje jos jedna "izduvna" pa ugradi umjesto usisne, da budu dvije fabricke izduvne na mjestu usisa i izduva
 

MyX

Član
Lav je napisao(la):
ako je ispravno ono sto sam ja cuo, za te bregaste je sljedece. izduvna bregasta ima ostrije spiceve od usisne, pa to automacki znaci da iduvni ventili ostaju duze otvoreno od usisnih. ako stavis izduvnu na mjesto usisne onda ce i usisni ventili da budu duze otvoreni. eh samo jos dodas goriva, ustelas k/glavu, ugao paljenja i auto ide dosta bolje. poenta svega je da stavljanjem izduvne bregaste na mjesto usisne, dobijas ljutu usisnu. slicna stvar je na audiju pa znam to. Ako pogresno govorim nek me neko ispravi ali ja sam citao to na jednom VW forumu.
Pozdrav

ako je ispravno ovo sto si napisao, da izduvna bregasta ima ostrije spiceve, to ne znaci da ventili ostaju duze otvoreni, bas naprotiv, razmisli malo pa ces se uvjeriti....ali vjerovatno si htio reci, tuplje spiceve, pa s time ostaju duze otvoreni. :S

@edo_16ka: ja koliko sam sve ovo shvatio, treba jos jedna izduvna bregasta koja ide na mjesto usisne, ali sta raditi sa remenicom, kakve prepravke su u pitanju...hmmm, stvarno bih volio da mi netko ovo razjasni i da naravno opletem raditi
 

Lav

Član
ja ja myx na to sam mislio. uglavnom ostaju duze otvoreni
@edo_16v- da treba naci jos jednu izduvnu i staviti je na mjesto usisne.
imas objasnjenje na vwvortexu, ako eng nije problem nije to frka prevesti i shvatiti.
 
Član
Sretno sa projektom....
P.S.Ako ti treba pomoc oko sarafanja ili moralna podrska zovi tu sam :)
Ozbiljno mislim :)
 
Član
Sto ne odes kod HOTE na par savjeta i informacija...a imam ti ja jednog frajera starijeg koji radi samo GTI-jeve...od malena...zna ih u dusu sto se tice motora i njihovog tuning-a...
 
Član
ma majstori će sve završiti , hvala ... a kod hote neću da idem ... dogovoriti ćemo se za tog majstora ...
 
Član
Ovaj majstor radi svim boljim trkacima GTI-jeve u gradu tako da cemo se dogovoriti veceras na kafi za njega ....
 

MyX

Član
Alen_P je napisao(la):
da li je moguće na samom motoru pročitati koji je tip, tj. da li je kr ili pl???

da moguce je, tamo gdje ti pise broj motora (citaj na bloku motora), tu su ti i te prve dvije oznake (KR ili PL), naravno to sve vazi ako ti nije broj motora prekucavan...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top