10 najboljih vozaca svih vremena

10 najboljih vozaca svih vremena

Član
Schumacher je najbolji

Schumacher_3_11_09.jpg


Engleski dnevnik The Sun donosi popis deset najboljih vozača Formule 1 svih vremena. Listu velikana ovog sporta predvodi i statistički najuspješniji pojedinac, Nijemac Michael Schumacher.

"Leteći Nijemac" ostvario je rekordnu 91 pobjedu u svojoj karijeri, te je osvojio rekordnih sedam naslova svjetskog prvaka (1994., 1995., 2000., 2001., 2002., 2003., 2004.) , od čega dva u Benettonu, a pet u Ferrariju.

Schumi je vlasnik i brojnih drugih rekorda u Formuli 1 kao što su najveći broj pole positiona, osvojenih bodova i broja pobjeda u jednoj sezoni.

Drugo mjesto na Sunovom popisu zauzeo je Profesor Alain Prost, četverostruki svjetski prvak koji je u karijeri ukupno ostvario 51 pobjedu u 200 odvoženih utrka. Treći na listi nalazi se tragično preminuli (u svibnju 1994.) Brazilac Ayrton Senna, bivši trostruki svjetski prvak i pobjednik ukupno 41 utrke.

Zanimljivo je kako su se na popisu našla i trojica britanskih vozača, Jim Clark, Jackie Stewart i posve neočekivano prošlogodišnji svjetski prvak 24-godišnji Lewis Hamilton dok, primjerice, na popisu nema dvostrukih prvaka Emersona Fittipaldija, Mikke Häkkinena, Grahama Hilla, Fernanda Alonsa, ali i drugih istinskih i trofejnih velikana.


Sunov popis deset najboljih vozača Formule 1 svih vremena:

1. Michael Schumacher
2. Alain Prost
3. Ayrton Senna
4. Juan Manuel Fangio
5. Jim Clark
6. Jackie Stewart
7. Jack Brabham
8. Niki Lauda
9. Nelson Piquet
10. Lewis Hamilton
 

MTR

Član
ovako bi trebalo :

1. Juan Manuel Fangio
2. Ayrton Senna
3. Niki Lauda
4. Nelson Piquet

pa ostali , po cemu im je Hamilton medju 10 hlj*a im ???
 
Član
MTR je napisao(la):
ovako bi trebalo :

1. Juan Manuel Fangio
2. Ayrton Senna
3. Niki Lauda
4. Nelson Piquet

pa ostali , po cemu im je Hamilton medju 10 hlj*a im ???

to je samo tvoje misljenje... zato se ovakav izbor prepusta strucnjacima... de ni bi bilo zaj*ancije :D:D:icon_exclaim:

schumi najjaci
 

MTR

Član
ma znam drug , ne znam kakvi su im kriteriji , Shumi jest konza , al mali papak ( Hamush ) nije za ovog spiska :lol:
 
Član
papak je samo za spisak papaka heheh :D al, da ne idemo od teme previse, mislim da je covjek koji je srusio skoro sve rekorde zasluzeno na 1 mjestu... ;)

OggyBoy je napisao(la):
Car!!! Upravo su neke trke sampiona i on ucestvuje!

reci jos raji da je na EUROSPORT-u :D dobra je ovo manifestacija, gledao sam proslogodisnju, evo sad i ovu... :D

tako da ko ima vremena, neka prebaci na eurosport :cool:

upravo ljudi voze, focus WRC
 
Početnik
schumi kralj kraljeva...a glupo mi i komentarisat to uvrstavanje glupka u ovaj spisak ocito se neko zaj*avao...

emir_89 je napisao(la):
papak je samo za spisak papaka heheh :D al, da ne idemo od teme previse, mislim da je covjek koji je srusio skoro sve rekorde zasluzeno na 1 mjestu... ;)

OggyBoy je napisao(la):
Car!!! Upravo su neke trke sampiona i on ucestvuje!

reci jos raji da je na EUROSPORT-u :D dobra je ovo manifestacija, gledao sam proslogodisnju, evo sad i ovu... :D

tako da ko ima vremena, neka prebaci na eurosport :cool:

upravo ljudi voze, focus WRC



gledao sam opet Schumi i Vetel razvalili :cool:
 
Član
jeli gdje pisalo po cemu su mjerili jacine ????????
po duzinama kariera ? jer po telematrijama nisu mogli za par njih gledati jer tako nesto nije ni postojalo u proslosti

za Schumija OK ,
ali Juan Manuel Fangio , Ayrton Senna:icon_question::icon_question:

ipak staviti u jedan spisak Hamiltona i Juan Manuel Fangia malo je cudno
ta dva bolida ko nebo i zemlja razlike
 
Član
emir_89 je napisao(la):
papak je samo za spisak papaka heheh :D al, da ne idemo od teme previse, mislim da je covjek koji je srusio skoro sve rekorde zasluzeno na 1 mjestu... ;)

OggyBoy je napisao(la):
Car!!! Upravo su neke trke sampiona i on ucestvuje!

reci jos raji da je na EUROSPORT-u :D dobra je ovo manifestacija, gledao sam proslogodisnju, evo sad i ovu... :D

tako da ko ima vremena, neka prebaci na eurosport :cool:

upravo ljudi voze, focus WRC



Batalio sam sve obaveze i izgubio 5 sati zivota, ali nije mi zao!!! Ko je propustio, da kazem samo da CAR ostaje CAR, a to je i ovdje pokazao!!! Da ne duzim, ko je gledao, zna o cemu pricam, a ko nije,... JBG!!!
 
Početnik
OggyBoy je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
papak je samo za spisak papaka heheh :D al, da ne idemo od teme previse, mislim da je covjek koji je srusio skoro sve rekorde zasluzeno na 1 mjestu... ;)

OggyBoy je napisao(la):
Car!!! Upravo su neke trke sampiona i on ucestvuje!

reci jos raji da je na EUROSPORT-u :D dobra je ovo manifestacija, gledao sam proslogodisnju, evo sad i ovu... :D

tako da ko ima vremena, neka prebaci na eurosport :cool:

upravo ljudi voze, focus WRC



Batalio sam sve obaveze i izgubio 5 sati zivota, ali nije mi zao!!! Ko je propustio, da kazem samo da CAR ostaje CAR, a to je i ovdje pokazao!!! Da ne duzim, ko je gledao, zna o cemu pricam, a ko nije,... JBG!!!




ima i sutra u 13h...;)
 
Član
bravof je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
papak je samo za spisak papaka heheh :D al, da ne idemo od teme previse, mislim da je covjek koji je srusio skoro sve rekorde zasluzeno na 1 mjestu... ;)

OggyBoy je napisao(la):
Car!!! Upravo su neke trke sampiona i on ucestvuje!

reci jos raji da je na EUROSPORT-u :D dobra je ovo manifestacija, gledao sam proslogodisnju, evo sad i ovu... :D

tako da ko ima vremena, neka prebaci na eurosport :cool:

upravo ljudi voze, focus WRC



Batalio sam sve obaveze i izgubio 5 sati zivota, ali nije mi zao!!! Ko je propustio, da kazem samo da CAR ostaje CAR, a to je i ovdje pokazao!!! Da ne duzim, ko je gledao, zna o cemu pricam, a ko nije,... JBG!!!




ima i sutra u 13h...;)



Znam! Mislis da cu propustiti?! :lol:
 
Član
što se tiče Schumija samo se sjetitte Monaca sa 16 mjesta na 1! respect uz to je i veliki zaebant;);)
 
Top