10 Droga, koje nesmijete konzumirati

10 Droga, koje nesmijete konzumirati

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Default je napisao(la):
BMW-GTI je napisao(la):
Ne razumevam njemacki, il sta je vec, al sve sam skontao osim ovog poslednjeg, kad sedi na ulici sa volanom u ruci ??? Ali ekstazi ubedljivo najjaci :lol:


ja sam shvatio da je ovo na kraju kad pomjesas zajedno svih 10 "vrsta droga" :)

da :)

a sto se tice absintha;

srdjo, ovi danasnji absinthi imaju manje od 10g thujona.. prijasnji absinth je toga imao 100gr i vise. nije alkohol bio uzrok halucinacija, nego ovo ulje.

URADI SAM!

Postoje desetine recepata pomocu kojih mozes sam da napravis apsint i ustedis poprilicno para. Evo jednog od jednostavnijih, sa sastojcima koje i kod nas mozes naci:

ABSINTHE
1 kasicica izmrvljenog pelena
1 casa jace votke
2 kasicice smrvljenih listova peperminta
1 oljustena limunova kora
1 1/3-1/2 soljice secernog sirupa
20 g semena anisa

Natopi pelin u votku i ostavi da odstoji 48 sati. Promesaj i dodaj listove peperminta, anis i limunovu koru. Drzi potoljeno 8 dana, a potom iscedi i zasladi. Naravno, od ovoga se moze napraviti manja kolicina apsinta, a ako ti se svidi, lako ces ponoviti postupak.

PRAVILNO ISPIJANJE APSINTA
Apsint se retko pije cist. Postoji vise nacina ispijanja apsinta, ali mi cemo izdvojiti dva najpopularnija. Sve sto ti je potrebno da bi pravilno izveo ovaj cin jeste apsint, bokal vode, specijalna apsint kasicica (moze i obicna), kocka secera i sibice. Neki ljudi za ispijanje apsinta koriste i specijalnu apsint casu nalik pajpu, ali to je vec preterivanje...

KLASICNI RITUAL
1. Sipaj malo apsinta u prigodnu casu.
2. Stavi kockicu secera na kasicicu i polozi je na vrh case.
3. Veoma polako sipaj vodu preko kockice secera u casu (u razmeri 1:5). Primetices da ce apsint promeniti boju iz bistre zelene u mlecnobelu,neprozirnu tekucinu.
4. Promesaj pice zajedno sa ostatkom kockice secera i uzivaj.

CESKI RITUAL
Slican prvom, s tim sto se apsint sipa preko kockice secera koja se potom zapali. Kada plamen pocne da tinja i secer pocne da se topi, ubaci ga u casu, sipaj vodu i promesaj.

absynth.jpg
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
nodiash je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
sutra odo do konzuma da nabavim potrebne stvaro odma jednu kantu mjesam :)

imam ja bure od 100l ako ti bude trebalo:D

ma ima buradi kod mene dedo eksperimentira sa nekim rakijama nafurat cu ga na ovo svakako se vec tabletama roka nece mu ovo skoditi puno hahaha

hahahahha i vrijeme mu je bilo da se skine sa hemije a s ovim mu to mozda podje za rukom:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top