1.8 turbo prepirka

1.8 turbo prepirka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dobili ste zasebnu temu da se prepirete o motoru, molim kulturan rijecnik , ako hocete vec da saljete jedni druge u PM, koristite PM za to (hehehe, PM funkciju mislim :D )
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

Zex je napisao(la):
Slazem se sa Sukijem, ako se ne varam,taj 1.8 GTI motor se ugradjivao i u Golfa Mk4 tzv. GTI . A koliko znam ta serija GTI-a nije poznata ni po cemu sem karakteristici da si mogao uzeti GTI TDI opciju :D :D :D
Ako pricamo o tim nesto nabrijanijim cetveroklipnim benzinskim motorima,verujem da ce se mnogi sloziti samnom da je C20XE daleeeeko ispred svog vremena bio kada je izasao. A i dan danas na Street Race-u sramoti vlasnike mnogo skupljih i na papiru jacih automobila,a koliko je kvalitetan dokazuje to da izdrzava dizne nitra siroke kao spijunka na ulaznim vratima.
Tako da je tu svaka prica zavrsena.

Momak vam je sve napisao. LET je davno napravljen, i dan danas je majka među 4 cilindra... XE isto taku među atmosferom... nema se tu šta pričati, sve je viđeno. Basta je zadavao zadaću sa hrpom nitra, i koliko znam isad su ti XE motori živi i zdravi ;)

p.s. nisam se uključio u temu da nekog popljujem, samo razmjenjujemo mišljenja i nemojte to raditi inače u ovakvim temama jer nema potrebe da ode pod katanac tema.
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

antrax je napisao(la):
Momak vam je sve napisao. LET je davno napravljen, i dan danas je majka među 4 cilindra... XE isto taku među atmosferom... nema se tu šta pričati, sve je viđeno. Basta je zadavao zadaću sa hrpom nitra, i koliko znam isad su ti XE motori živi i zdravi ;)
Tacno, a jel znas da nakon svake trke Sinisa otvara motore... Nije samo Sinisa zadavao muke mnogima, tu je i Nedim sa svojim HGT-om koji je pucao dosta nitra
 
Početnik
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

Zex je napisao(la):
Slazem se sa Sukijem, ako se ne varam,taj 1.8 GTI motor se ugradjivao i u Golfa Mk4 tzv. GTI . A koliko znam ta serija GTI-a nije poznata ni po cemu sem karakteristici da si mogao uzeti GTI TDI opciju :D :D :D
Ako pricamo o tim nesto nabrijanijim cetveroklipnim benzinskim motorima,verujem da ce se mnogi sloziti samnom da je C20XE daleeeeko ispred svog vremena bio kada je izasao. A i dan danas na Street Race-u sramoti vlasnike mnogo skupljih i na papiru jacih automobila,a koliko je kvalitetan dokazuje to da izdrzava dizne nitra siroke kao spijunka na ulaznim vratima.
Tako da je tu svaka prica zavrsena.

ako ti sta znaci i ja se slazem...:D
 

MTR

Član
pregledao sam sve postove i nemam pojma o cemu je tema :D

samo da pomenem par stavki

1,8 sa 20v glavom i turbom je motor sa najjacom bazom za prepravke na trzistu , ima jaku dostupnost zamjenskih performance dijelova i sa par naguravanja ide u nebesa sa snagom , Garrett GT35 i nova mapa + olaksana radilica , klipnjace i klipovi + suhi karter i imate motor od min 425 KS u overboostu do 480-490 KS
ovo je za one koji imaju love i mogu budalesat :D i ovo je motor izvorno od Audija a ne VW-a
 
Član
NHF, svaka casta 1.8T motoru, ali o potencijalu jednog Mitsubishi 4G63 ili Subaru EJ20 motora bolje da onda ne pisemo... ;)
I da, ta dva automobila su najtuniranija na svijetu.
 
Član
Ha cujte, malo koji je turbo motor (oni su trenutno tema) da nema potencijala za "dalje" nabrijavanje, i podizanje snage, to stoji bez daljnjeg, ali sada da ulazimo u to koji je "najbolji" mislim da je tesko ocijeniti, nismo definisali ni kriterije tog "najbolji" ? Da li najizdrzljiviji, da li najjeftiniji za pojacati, najljepsi? :D
 

MTR

Član
citius je napisao(la):
NHF, svaka casta 1.8T motoru, ali o potencijalu jednog Mitsubishi 4G63 ili Subaru EJ20 motora bolje da onda ne pisemo... ;)
I da, ta dva automobila su najtuniranija na svijetu.

de nabavi taj motor pa tuniraj , nemoj pricat kako tamo NEKO tunira ili kupi kompletan motor vec sredjen i bez elektronike za sitnih 25000 dolara
 
Član
Ipak MTR, u pravu je covjek, nismo ni dotakli se potencijala japanaca :) kao sto rekoh, nismo odlucili po cemu vrednujemo najbolji motor :)
 
Član
MTR je napisao(la):
citius je napisao(la):
NHF, svaka casta 1.8T motoru, ali o potencijalu jednog Mitsubishi 4G63 ili Subaru EJ20 motora bolje da onda ne pisemo... ;)
I da, ta dva automobila su najtuniranija na svijetu.

de nabavi taj motor pa tuniraj , nemoj pricat kako tamo NEKO tunira ili kupi kompletan motor vec sredjen i bez elektronike za sitnih 25000 dolara

Suti ba MTR :D covjek vec ima motor u svom subaruu! :cool:
 

MTR

Član
trizex je napisao(la):
Ipak MTR, u pravu je covjek, nismo ni dotakli se potencijala japanaca :) kao sto rekoh, nismo odlucili po cemu vrednujemo najbolji motor :)

znam ja da je on u prvavu i znam sta vozi :D ne bi da ispadne da provociram nekog ali sam htjeo reci da je chuning vrlo vrlo skup sport , npr u gradu u Njemackoj gdje cesto boravim ima jedan tuner kod kojeg svratim na kafu redovno , covjek sklapa Cup verzije golfova i prodaje vec napucane motore , jaooo cijena da u nesvijest upadnes al sedmicno ubacuje barem dva motora . Npr. njegov Golf V od 400+ ks ga je u totali kostao oko 30000 EUR
 
Početnik
da bas tako...Novac je glavni faktor,i svaki Turbo motor ima potencijal zadalje..a sad je pitanje koji je najisplativiji,najlaksi za slozit bla bla... i ovo sto triza kaze POTPIS
 
Član
MTR je napisao(la):
trizex je napisao(la):
Ipak MTR, u pravu je covjek, nismo ni dotakli se potencijala japanaca :) kao sto rekoh, nismo odlucili po cemu vrednujemo najbolji motor :)

znam ja da je on u prvavu i znam sta vozi :D ne bi da ispadne da provociram nekog ali sam htjeo reci da je chuning vrlo vrlo skup sport , npr u gradu u Njemackoj gdje cesto boravim ima jedan tuner kod kojeg svratim na kafu redovno , covjek sklapa Cup verzije golfova i prodaje vec napucane motore , jaooo cijena da u nesvijest upadnes al sedmicno ubacuje barem dva motora . Npr. njegov Golf V od 400+ ks ga je u totali kostao oko 30000 EUR

[offtopic mode]

Samo radi ovog sam ponovio svoj post, ubijam tenzije u startu ;) Treba da opustimo malo atmosferu ovdje, svi su pretjerano nervozni, prelako se krece s psovkama ;)

[/offtopic mode]

Kao sto kaze stara izreka, koliko para toliko muzike :)
 
Član
MTR je napisao(la):
de nabavi taj motor pa tuniraj , nemoj pricat kako tamo NEKO tunira ili kupi kompletan motor vec sredjen i bez elektronike za sitnih 25000 dolara

Cijena tih motora ipak nije tolika. To sto kod nas to nitko ili rijetko tko slaze, to je drugi par opanaka. U Americi je pak druga prica, ili u Engleskoj, npr. Tamo se to radi puno cesce nego kod nas 1.8T. I rijetke su konverzije tih motora u druge sasije. Najcesce ostaju u izvornom automobilu ali jako tunirani. Nisu rijetke prerade sa 800+ KS, a za ove aute vrijedi poslovica "sky is the limit..."
 
Član
citius je napisao(la):
MTR je napisao(la):
de nabavi taj motor pa tuniraj , nemoj pricat kako tamo NEKO tunira ili kupi kompletan motor vec sredjen i bez elektronike za sitnih 25000 dolara

Cijena tih motora ipak nije tolika. To sto kod nas to nitko ili rijetko tko slaze, to je drugi par opanaka. U Americi je pak druga prica, ili u Engleskoj, npr. Tamo se to radi puno cesce nego kod nas 1.8T. I rijetke su konverzije tih motora u druge sasije. Najcesce ostaju u izvornom automobilu ali jako tunirani. Nisu rijetke prerade sa 800+ KS, a za ove aute vrijedi poslovica "sky is the limit..."

Jebiga, sve je stvar dostupnosti, puno su i cesci nego na nasem podneblju, a kamoli tunirane varijante....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top