1.8 gti, sawjet

1.8 gti, sawjet

Član
sd mi opet treba savjet, kupio sam motor,dizel 1.6 obicni,1991 godiste,sa papirima alnaserom,alternatorom, al jos nije ubacen,eh jel iko na blok od 1.6 benzin montirao glavu od 1.8? mislim da je to moguce,samo neznam koliko je to dobro, dizel placen 1000 km, a za te pare mogu da napravim svoj motor,ubacim plin, i ujedno imam i potrosnju malu,a i brzinu,i plus nema onog dizelovog lupanja,sta da radim????
 
Član
Uradi svoj motor i ubaci plin, nemoj nikakve glave stavljati i te gluposti... Uradi svoj motor i miran ces biti, a za tu glavu ne znam, ali valjad ima neko ko zna dali moze ili ne glava, ali ja to nebi radio i da moze...
Pa sta je sad??? jesi platio taj dizel motor ili??? Ja to nebi ni lud stavljao u auto, sta ce ti taj sepet od 40kW pod haubom pobogu brate...
 
tipla dizel 1000KM,,,, pih bate pa mogao si golfa keca s dizel motorom uzeti za te pare, izvaditi motor i udri dalje,,,,, oooojjj, preskupo,,,,,
 

187

Član
jarane za te pare si mogo kupit tdi-a.... a mogo si i napravit taj svoj motor i ugradit plin... ne bi te doslo skuplje
 
Član
eh,znam da je skupo placen al boze moj,,a jos sam u dilemi, dali da vratim taj motor da ga ne ubacujem,da pravim svoj,ubacim plin, znam samo da mi je neobicno bez auta...
 
dizel jadi, barem meni, ja bih taj benzinac sredio, spucao plin i miran, benzin je benzin,,,,,

meni 2,0 trosi 12L plina gradske, tj 12KM~100km
 
sredi motor i ubaci plin i miran 100%
gdje ces sepet od 40 kw ubacivati, vjeruj
imam jedfan i ne bi ponovo nista ispod 60 kw kupovao,
a pogotovo taj dizel sto ga mislis ubaciti, sa njim dobivas manju potrosnju,
ali ugodjaj voznje je nikakav, trese, huci, ko da traktora vozis, onda prvo paljenje
blago receno katastrofa,
 
vozio sam na plin.....i jos 10 ljudi,mogu ti ih navesti imenom i prezimenom i svi ce ti reci isto...plin unistava motor,svi koji prelaze 200,300 km mjesecno ce zivotom se zakleti da je plin zakon,ali ko prelazi par hiljada mjesecno jako brzo vidi sta je plin i koji su problemi sa plinom...vozi ili benzin,ili dizel,ja sam na benzinu i ostacu tako do kraja zivota ;););)
svaki put kad dodjem na pumpu otvorim poklopac razervoara i mirisem ga sve dok ne naspem :lol::lol:
 
Top