Yugo 45 Tasmanian Devil

Yugo 45 Tasmanian Devil

Član
Evo red bi bio da i ja predstavim svoju bebicu :)
Znaci radi se od Yugo 45 '89.god presao 85000+km na tom autu sam naucio vozit kad sam polozio i ostao mi je u srcu i posto me sluzio dobro skoro 2 godine odlucio sam da ga pocastim jednim dobrim osvjeeezenjem :)
Jest da ja ne radim ugradnju sto se tice mehanike i dijelova i svega toga jer fkt ne znam bas mnogo oko toga i ne bih da rizikujem da nesto za*ebem pa tako da ja biram dijelove i sve a majstor ubacuje :)
Yugo ce biti autic za svaki dan posao-kuca i tako za nekad kad budem trebao potegnut da ne ostanem zelen :p



Voila :D
U Yugica ide 1.5 motor iz Ritma s tim da ce se obradjivati glava i raditi jos tantavica metar tako da ce konjaza ici oko 100+ ks :123:

Na njemu su trenutno 13" sa Kadetta naprijed 5,5j nazad 7,5j ali ako odlucim da ostanu ove felge vjerovatno cu prednje prosirivati na 7.5j takodjer.



Takodjer u njega ide Scorpion alarm i Yunda centralna brava. Nazalost c.b nisam uspio slikati jer sam je odmah ostavio kod majstora kad sam ostavljao Yugica.



Najvjerovatnije cu nekad malo poslije dok sve pozavrsavam na njemu ove vece stvari ici na clean look tj. ukinuti bravice pa da bas bude perverzija. :))

U cetvrtak sam isao u B.Luku po par djelova za njega :)



Dakle solidna sjedista iz Opela GSI-a, jest da sam se zeznuo nisam vidio da su od petovratnog modela pa kad sam vec dosao tamo morao sam uzeti pa ce vjerovatno suvozacevo sjediste da se postavlja na sine od Yuga pa da se moze dizat sjediste.
Od istog momka sam kupio i Lastovcic XX Extreme Power lonac Jap style. Koji je inace veci nego sto sam mislio :icon_eek:



Od najboljeg frenda sam dobio Momo volan koji je njegov stari nekad koristio dok je vozio nabudzena auta :)



Nabu za njega sam narucio trebala bi do ponedjeljka stici iz Trebinja.

Ima jos dosta na njemu da se radi da se spusti koji cm dole, da se nazad ubace disk kocnice, izvlacenje rubova, zatvaranje tablice, farbanje podbranika u boju auta, ojacanje karoserije (strut barovi, varenje) i jos puno stvari.

Na kraju ce se na zadnjoj sajbi u donjem cosku uraditi slicica Tasmanijskog Vraga iz crtaca :) nesto poput ovog...



eto toliko za sada od mene :)

LP
 
Član
Ako odradis sve ovo sto planiras bice Yugisa zlo ;) Prednje felne obavezno prosiri na 7 ili 7.5J,i ubi ga jedno 15cm u zemlju,ima da izgleda bruka :icon_biggrin: Spusti ga tako da ovaj Lastovcic pozadi struze po zemlji kad ides :lol: Motorizacija (buduca) mi se takodje svidja,znam iz iskustva kako kida ;)
 
Član
Odlican yugic upravo ovih dana s drugarom slazem njemu u yugica 1.4 i.e motor iz fiat tipa mozda i on predstavi svog yugica ako ga nagovorim ;)

Sto se tice sjedista i preklapanja,svako sjediste od 5 vrata ima ispod spuzve pripremu za preklapanje,samo nadjes neki mehanizam od nekog sjedista gdje se ledni dio preklapa a ne kao u yuge citavo sjediste i uz koje pivo to sebi rijesis ;)
 
Član
Volan je MOMO benetton formula i poprilicno su cjenjeni i rjetki tako da te neko ne nategne da mu prodas sareni volan ;)
 
Član
allex je napisao(la):
Ako odradis sve ovo sto planiras bice Yugisa zlo ;) Prednje felne obavezno prosiri na 7 ili 7.5J,i ubi ga jedno 15cm u zemlju,ima da izgleda bruka :icon_biggrin: Spusti ga tako da ovaj Lastovcic pozadi struze po zemlji kad ides :lol: Motorizacija (buduca) mi se takodje svidja,znam iz iskustva kako kida ;)
Sve ce to drug moj da se uradi ja sve to planiram evo ima godina i kusur i eto konacno dolazi do realizacije a felge cu 100% sirit jer mi se ove svidjaju e jedino ako mi ne izlete kakve za finu cijenu pa da se u njih zaljubim hehe. Lastovcic je zlo koliki je :icon_eek: nisam imao pojma da je tako velik na slikama mi je djelovao "normalne" velicine :)

Chuza je napisao(la):
Odlican yugic upravo ovih dana s drugarom slazem njemu u yugica 1.4 i.e motor iz fiat tipa mozda i on predstavi svog yugica ako ga nagovorim ;)

Sto se tice sjedista i preklapanja,svako sjediste od 5 vrata ima ispod spuzve pripremu za preklapanje,samo nadjes neki mehanizam od nekog sjedista gdje se ledni dio preklapa a ne kao u yuge citavo sjediste i uz koje pivo to sebi rijesis ;)
:) Hvala drug trudim se da bude perverzija.. vidis to nisam znao to cu onda da probam nesto odradit poslije ovih radova :D ne mogu da docekam da se pozavrsava sve ovo da sjednem u Yugica :)
Davor_ je napisao(la):
Volan je MOMO benetton formula i poprilicno su cjenjeni i rjetki tako da te neko ne nategne da mu prodas sareni volan ;)
:) Hvala na info drug fkt nisam imao pojma koji je ovo volan samo sam vidio da je momo a svakako ga ne bih nikad prodao ima sentimentalnu vrijednost dobio sam ga od najboljeg druga (brata bukvalno :icon_smile: ) tako da nema para koje ga mogu kupit.
 
Član
Moj ti je savjet da planiras vjesanje i da ga ukrutis , bar s dva strutbara i trazi vece kocnice , 257 mm su ti najidealnije. Ako trebadne sta pomoc javi se pozz
 
Član
aksham je napisao(la):
Moj ti je savjet da planiras vjesanje i da ga ukrutis , bar s dva strutbara i trazi vece kocnice , 257 mm su ti najidealnije. Ako trebadne sta pomoc javi se pozz

Vjesanje ce se raditi sve je isplanirano u bocu heh.. a strutbarovi naravno idu, varenje karoserije i jos sto sta. Sto se tice kocnica kocnice idu na njega s Una Turba. Hvala na podrsci drug.

A evo i mali update...
Uspio sam ukrasti jednu fotkicu motora bio sam maloprije kod majstora radi na motoru uveliko, drugi majstor koji radi s njim danas ce da vozi u svoju garazu da pocne na karoseriji raditi dok se ovaj igra s motorom.
Tako da ce se raditi zatvaranje tablice, sirenje rubova bla bla. :)

III daa :) stigla naba za volance samo da se jos montira. :cool:


 
Član
Lijepo on druze izgleda i sa tablicom ali meni licno se vise svidja kad nema tablice kad je zatvorena bas je ono perverzija i lijepo ce se uklopiti sa uklonjenom bravom gepeka i onim motoricem brisaca da se bas dobije neki clean look. :)
:123:
 
Član
Sretno ti ;) ako ti se svidja to je tvoj izbor. Samo nemoj poslije rec da mu nesto odpozada fali :) sretno u nastavku radova
 
Član
aksham je napisao(la):
Sretno ti ;) ako ti se svidja to je tvoj izbor. Samo nemoj poslije rec da mu nesto odpozada fali :) sretno u nastavku radova

hvala drug heh maa druze ja sam zaljubljen u to auto kako god da ono izvleda heh tako da nema sanse da mu nesto moze falit xp jedino mu moze faliti KS :rub:
 
Član
Evo mali bamp nije me bilo dugo...

bilo je par zastoja u radovima tj. jedan duzi zastoj ovaj 1.5 motor iz Ritma koji je trebao ici imao je neki problem pa tako da je otpao s liste..
Ali zato ide u njega 1.6 motor iz Tipa koji bi trebao biti ispravan :D

Karoserija se juce pocela raditi... yeey :D

I evo par sitnica koje sam dobio o prijatelja ..

Mjerac nagiba vozila :D Simpaticna spravica...


I obrtaljka :)

 
Član
Eh eevo mene dugo me nije bilo jer radovi su malo kocili :)
Uglavnom danas odradjeno farbanje zastita limarija znaci sve tip top.
Nije ista boja za nijansu je svjetlija ali je njegova originalna 410- Metallic Satin Blue.

Slike govore vise od 1000 rijeci.... :123:









sto se tice mehanike i svega ostalog dzidza midza :)
Do polovine sljedece sedmice ce biti gotovo paa ide apdejt :)

Pozz svima :)
 
Lijep si auto izabrao da uredis, ali od samog pocetka rekao bih ides pogresnim koracima..Registruj se na ZFC pogledaj koliko lijepih primjeraka Yugo-a ima, i ispravi greske na stratu. Ovo sa zadnjom tablicom je promasaj u stratu..Ako vec radis, radi kako treba, neka to bude lijep primjerak automobila sa dusom. Pozdrav.
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Lijep si auto izabrao da uredis, ali od samog pocetka rekao bih ides pogresnim koracima..Registruj se na ZFC pogledaj koliko lijepih primjeraka Yugo-a ima, i ispravi greske na stratu. Ovo sa zadnjom tablicom je promasaj u stratu..Ako vec radis, radi kako treba, neka to bude lijep primjerak automobila sa dusom. Pozdrav.

Znam za ZAFc prijatelju tamo sam vec preko godinu dana registrovan.
Ja druze ne bih ovako radio da mi se ne svidja znam da svi zatvaraju tablicu na fazon da vare na donji dio tj. ne vare na gepek lim ali ja nisam htio da to ne bude kao jos jedan Yugo kao ostali... Htio sam nesto sto drugi jos nisu radili.
Meni se licno svidja ovako kako sam uradio jer prvo ne bih radio da nije to to sto zelim.
Ja uvazavam tvoje misljenje to sve stoji hvala tebi na savjetima.
Ali ja svoj automobil radim onako kako se meni svidja.

Lijep pozdrav. :))
 
Top