VW Scirocco mk2 85'

VW Scirocco mk2 85'

Član
BoosT666 je napisao(la):
Darko brate vjeruj da su mi pocele sijede vise izbijat sve su prilike da ce taj motor letit vanka i da cu vratit full repariran 1.8 carb :) i fino se vozit ko gospodin covjek :):icon_confused:
Ma nabavi ti negdje 1.8 T u dobru stanju,da ne bude samo wanna be ;)
1,8 karb 8v je nesto sto bi ocuvalo crnu boju tvoje kose :icon_biggrin: ali neces osjetiti onaj osmjeh kad te doha zalijepi za sic i zaurla,ebiga nemoze jare i pare kico :icon_biggrin: 1.8 karb 8v sam prije par godina imao i ja kazem da je to cudo remek djelo mehanike,ja nisam znao sta znaci imati kvar na motoru godinama,isto tako i 1.6 kojeg 15 godina imam u garazi,samo naspi gorivo i vozi,cudo od motora, ali su zato oba u odnosu na ispravna kr-a lijeni ko kenja al doslovno iako ti se sada cini da da ide ekstra dok ne probas ovo cudo, ja bi ti savjetovao da jos malo pokusas,nemoj odustati jos iako nekazem da moras bas biti uporan koliko ja,(pitaj Ive na faceboku sta sam sve radio na "dohc projektu",), jer ja sam ti fanatik,ja sam ipak GTI FAN :D
Za pocetak,jesu li se polupali ventili ? :icon_biggrin:
 
Član
Moj coki prijatelju vidis kakva nas sudbina snadje i vjeruj vw uja vadi to smece ubaci motor ko u mene i samo punnn!
 
Član
Ma nisu ni ovo toliko nekvalitetni motori ko ga nadje sredjenog,naprotiv.Npr moj je zbog problema sa dihtungom motora i smotanim mehanicarima 6 puta prokuhavao,sva voda izletila van,vozio ga par km bez vode,lampica od ulja se stalno palila,ja je samo spojio na masu da se necuje :icon_biggrin: kontam kvar u kontrolnoj ploci,tlak ulja bio dobar na hladan motor kad tamo lampica bila ispravna a tlak stvarno bio nizak i to katastrofalno i tako ga vozio pola godine sa niskim tlakom ulja cak se i utrkivao sa njim ,tek nedavno to rijesio ali motoru nista,klipovi,karike,leteci ,sve u redu,glava nije pukla,nevjerovatno,motor sada odlicno radi i daje snagu bogme rekao bih punu,nedimi ni grama iako me necudi da ujutro rikne sta je prosao :icon_biggrin:,hocu reci da je najveci problem sto su ti motori 20 godina przeni i dusa im cupana uz minimum odrzavanja ali ko ga ima u normalnu stanju vjerujem da nema vecih problema a najgore je kad ga tek ubacujes u auto,jos ako gledas jeftino proci sve ce ti se naplatiti poslije,pri ubacivanju zupcasti,spanere nove , ulje i filtere odmah npr racunaj inace ce ti se naplatiti neboj se.zanimljivo ono sto me nikako nije zaebavalo na ovom motoru od ubacivanja je K-glava od koje svi bjeze, ona radila bez problema i od pocetka nikakav problem nije bio do nje .
 
Član
probat cu jos malo naci neko rijesenje,ako nebude nista od toga ubacit cu 1.8 8v i vozi se ko gospodin :)Nisam jos odustao sto posto od ovog motora al na dobrom sam putu bgm.:icon_rolleyes:
 
BoosT666 je napisao(la):
probat cu jos malo naci neko rijesenje,ako nebude nista od toga ubacit cu 1.8 8v i vozi se ko gospodin :)Nisam jos odustao sto posto od ovog motora al na dobrom sam putu bgm.:icon_rolleyes:

Pa jesi ga sada vratio u fazu?
Jesi ga palio?
 
Član
NOOOOOOOOOOVAAAAAAAAA vijest danas bili bolc i ciko kod mene i sve rijesili auto upaljeno radi,trapara zbog dizna moram naci dizne da ih pokopcam i neke vakume ubiti sad ce se raditi sitnice da auto radi ko sat :)
 
Član
BoosT666 je napisao(la):
NOOOOOOOOOOVAAAAAAAAA vijest danas bili bolc i ciko kod mene i sve rijesili auto upaljeno radi,trapara zbog dizna moram naci dizne da ih pokopcam i neke vakume ubiti sad ce se raditi sitnice da auto radi ko sat :)

eto vidis :icon_biggrin: kazem ti ne odustani jos jer ako bude sve u redu kr je strasna masina a ti si gaser u dusi,bice ti drago sto je pod haubom :icon_biggrin: .
 
BoosT666 je napisao(la):
NOOOOOOOOOOVAAAAAAAAA vijest danas bili bolc i ciko kod mene i sve rijesili auto upaljeno radi,trapara zbog dizna moram naci dizne da ih pokopcam i neke vakume ubiti sad ce se raditi sitnice da auto radi ko sat :)

Kupi nove dizne komad ti je oko 70-ak km,vidjet ces preporodit ces se....
Od polovnih svakako nemas nista jer su mehanicke a i sve su stare preko 20 i kusur godina cisto sumnjam da ces ih naci da ista valjaju
 
Član
Gti fan @ drago mi je sto mi je pod haubom samo da ne posijedim dok ga neustelujem :D a nadam se da ce mi barem to za rukom poci :)
Dzinn16v- o tim diznama novim sam razmisljao,dje ih ima kupit???
 
Član
Danas sam pokopcao sve vakume,sva crijeva i opet kad je hladan trokira i kad se ugrija trokira...mislim da su to dizne i da bi stvarno morao otici kupiti nove da vidim,budel opet trokiro neznam sta da radim..:icon_confused::123::123:
 
Član
Poslusaj Dzinna i sve ostale uzmi nove i rijesi se brige :D

I izvedi to na cestu, ocu da se provozam malo :p :lol:
 
Top