VW Golf mk4 1.8t update 83.str 19

VW Golf mk4 1.8t update 83.str 19

RE: Golf 4 1.8t radovi na body kitu 90str.

branici + lim + ovo djindjanjeee....auuuu za moj ukus ciganija :D
a R32 ni vidjelo iskreno :123:
 
RE: Golf 4 1.8t radovi na body kitu 90str.

Nemoj se samo sekirati puno,, nije dobro za zdravlje :D
da smo jasni nije ni bio cilj 100% da se iskopira r32,, branici su slicni,
stopke su iste, na farove ugradjujem pozicije kao na r32, na proljece abd i sociva,
pa dok topovi nazad hrom dodju, 18ke i opruge, i dok se ovo sve zapoceto napakuje,,
bice po mome ukusu, kome se ne svidja nek se :icon_eek:
ne znam sto se zamaram, ne slazem nekome vec sebi po svojoj volji,, ali
slika za demonstrraciju,,

Uploaded with ImageShack.us
naravno ovo je 90% oem, ja cu se na ovo ugledati, ne zelim isto da bude,, treba malo i prepoznatljivosti,,
ali kad se auto prelakira kompletno i sve sitnice posloze, vjeruj da nece biti razlika u odnosu na ovu vizuelno velika,

samo cu ja ici jos u extreme u inat OEM pristalicama, tako da ce sve lajsne biti pooskidane,
i brisac ;)
 
Član
RE: Golf 4 1.8t radovi na body kitu 90str.

r32 je po meni vrh tunninga za 4ku, ovo tvoje ce da bude dobro, ali ne tako kao r32;)
 
Član
RE: Golf 4 1.8t radovi na body kitu 90str.

ako bude i blizu ove četvorke sa slike to će biti čisti sex :) a sad lim il fiber isti k****, nemožeš faktički ni znati šta je dok ne dirneš, sretno u nastavku ;)
 
RE: Golf 4 1.8t radovi na body kitu 90str.

AnDel slazem se sa tobom, r32 kit je savrsen,,
ja idem na prepoznatljivost, i DIY ;)
VV-Driver nadam se da ce biti sto slicnija, zato sto
je ova sa slike kao lutka, :cool:
a lim je stavljen zato sto je fiberglas jedno veliko
govno!!!
kad moze cip foose savijat pragove od lima , mogu i ja :lol:
 
Član
RE: Golf 4 1.8t radovi na body kitu 90str.

Alo djecak ne vredjaj mi fiber :icon_biggrin: to je druga prica sto ti neznas s njim raditi,
a prije svega fiber je elasticniji od lima e sad da ja objasnjavam kako sta duga je to prica.
Nego ti radi kako je tebi lakse i ja sam prije izmisljo svasta dok nisam naucijo s fiberom raditi,
i de uslikaj to malo bolje da ti dam ocjenu fako mi se cini da nisu simetricne ove rupe za avspuhe...;)
 
Član
RE: Golf 4 1.8t radovi na body kitu 90str.

ma samo ti radi kako se tebi svidja ne sumnjam da ce biti lose...ako bas bude lose svi cemo ti onda komentarisati da ne valja:D..ali nadam se da nece i neka malo i extrema..da odudaras od drugih..;)
 
RE: Golf 4 1.8t radovi na body kitu 90str.

Zamoriste sa tim fiberom :D
Nisam danas stigao nista posebno da uradim,,
prag lijevi gotov, nema packe kao nov, filerovan 2x
ima par slika nema se jos nista 100% gotovo za vidjeti,,
tako da se ne moze ni komentarisati,, dok se sve ne slozi,,
slike malo kasnije, umorih prste smirglajuci, dok sejagodice
zamire :lol:
 
RE: Golf 4 1.8t radovi na body kitu 90str.

Mala napomena, za one sto zumiraju i traze dlaku u jajetu,
zadnji branik je sto se pripreme tice 94% gotov, ima na difuzoru 2 sitnice da se poprave,
ali to kad dodju nastavci,
05082010118.jpg

05082010119.jpg

05082010120.jpg

05082010122.jpg

05082010124.jpg
 
Član
RE: Golf 4 1.8t radovi na body kitu 90str.

Uredu Sale,izvini nisam znao da si toliki strucnjak pa da se tebi nes posebno treba slikat da ti dajes ocjene,drago mi je da ima i takvih koji znaju vise od ostalih i od onih koji svaki dan pripremaju po nekoliko branika i ostalih djelova auta,profrsionalno to rade i imaju ogromni broj zadovoljnih musterija iza sebe koje to mogu potvrditi.U ovom poslu nisu bitne godine majstora, vec osjecaj za estetiku i obradu materijala. Sto se tice simetricnosti ovih usisa,mora se nes i ostaviti za fine radove,stimanje ,kitovanje i tako dalje, da bi to bilo savrseno,u svakom slucaju imaces priliku da vidis ovo auto na nekom od prestojecih skupova pa ces moc i da ocjenis,ako posjecujes skupove,u svakom slucaju elasticnost i cvrstoca materijala nisu iste stvari,pa tako i fiber i lim imaju svoje prednosti i mane,lim sto hrdja ako se ne zastiti,a fiber sto puca ako se malo napregne.Ko god se bavi ovim poslom profesionalno slozice se samnom,i najvece tjuning kuce svijeta koriste lim,iskljucivo zbog njegove cvrstoce i lake obrade,a fiber koriste na mjestima koji nisu izlozeni naprezanjima!!!!
 
RE: Golf 4 1.8t radovi na body kitu 90str.

Ma da smo jasni nije ni fiber los kad se kvalitetno izlije, ima sad kvalitetnih
body kitova od fiberglasa, ali cinjenica je da se sa ABS plastikom ne moze porediti
ni u kome smislu, plastika trpi 6x veca naprezanja i ne puca tek tako,,
Kod mene je sad sav kit od fibera, ono sto se mora jeste cuvati kao oci u glavi, jer ne treba puno
da se pojave pukotine.....
 
Član
RE: Golf 4 1.8t radovi na body kitu 90str.

slaja je napisao(la):
Uredu Sale,izvini nisam znao da si toliki strucnjak pa da se tebi nes posebno treba slikat da ti dajes ocjene,drago mi je da ima i takvih koji znaju vise od ostalih i od onih koji svaki dan pripremaju po nekoliko branika i ostalih djelova auta,profrsionalno to rade i imaju ogromni broj zadovoljnih musterija iza sebe koje to mogu potvrditi.U ovom poslu nisu bitne godine majstora, vec osjecaj za estetiku i obradu materijala. Sto se tice simetricnosti ovih usisa,mora se nes i ostaviti za fine radove,stimanje ,kitovanje i tako dalje, da bi to bilo savrseno,u svakom slucaju imaces priliku da vidis ovo auto na nekom od prestojecih skupova pa ces moc i da ocjenis,ako posjecujes skupove,u svakom slucaju elasticnost i cvrstoca materijala nisu iste stvari,pa tako i fiber i lim imaju svoje prednosti i mane,lim sto hrdja ako se ne zastiti,a fiber sto puca ako se malo napregne.Ko god se bavi ovim poslom profesionalno slozice se samnom,i najvece tjuning kuce svijeta koriste lim,iskljucivo zbog njegove cvrstoce i lake obrade,a fiber koriste na mjestima koji nisu izlozeni naprezanjima!!!!

;)
 
RE: Golf 4 1.8t radovi na body kitu 90str.

cini mi se da ce lijepo izgledat zadnji branik. auto polako dovodis u super stanje :cool:
 
RE: Golf 4 1.8t radovi na body kitu 90str.

Hvala drug, sve radim sa svojih 10 prstiju, uzpomoc kolege
nasao sam 2 razlicita nastavka, u sustini su skoro identicni, pa cim
se odlucim koji cu, radiim nazad i izduv na 2 strane da bude
i to kompletno,, sutra vise radova
 
RE: Golf 4 1.8t radovi na body kitu 90str.

upasovana zadnja karambolka, sad je sa obrvom prisla kako treba, pragovi zalijepljeni,
montirani, uradjen sastav sve po ps-u, popravljena signalizacija,, oprano izvana auto,
sutra povadit sjedista i ocistiti detaljno,, jedna slika, sutra vise,, ;)


Uploaded with ImageShack.us
 
Top