Voznja auta na stranim tablicama???

Voznja auta na stranim tablicama???

Član
Pozz raja, interesuje me da li se smije u BiH voziti auto na stranim tablicama, imam jednu povoljnu kombinaciju,auto je iz Svicarske i vlasnik mi kaze da je registrovan 2 godine i da ima neku medjunarodnu punomoc na osnovu koje ja mogu izvadit novu na moje ime.

E sad ja sam se malo raspitivao pa sam cuo da ta auta vecinom nisu registrovana nego da je to samo TIF il kako vec tj da je auto tehnicki ispravno te 2 godine, pa me sad interesuje sta je tu istina a sta ne, i da li postoji ikakva mogucnost da se vozi stranac u BiH.
 
Član
stranac AIC JA table
registrovan zeleni karton + punomoc nedavno izvadena
sve regularno ne moze ti niko nista ;)

ako mislis napustat granicu medunarodna dozvola u bihamku 25 km i to je to

VW Vento 95 godina
 
Član
ja mislim da nemozes s punomoci

jer sam ja htio vozati GTi ja na stranim tablama i pitao tetka kaze mozes jedinoa ako je vlasnik auta s tobom
 
Član
BMW 316i 90god je napisao(la):
ja mislim da nemozes s punomoci

jer sam ja htio vozati GTi ja na stranim tablama i pitao tetka kaze mozes jedinoa ako je vlasnik auta s tobom

mozda tvoj tetak zna . . .. .
ja sam obisao pola BiH isao na more s ovim tablicama i papirima
a vlasnika ocima nisam vidio nit cu
 

LSD

Član
izvadjena punomoc u mjestu gdje se auto vodi i sve regula....

@og1 ne znam s kojom punomoci ti vozis...napravljena ovdje u BIH ili vani
 
Član
LSD je napisao(la):
izvadjena punomoc u mjestu gdje se auto vodi i sve regula....

@og1 ne znam s kojom punomoci ti vozis...napravljena ovdje u BIH ili vani

napravljena u BiH na njemackom jeziku s njemackim pecatom :D
 
Izvadis punomoc i ne bi trebao imati problema, punomoc mozes i ovdje napraviti kod notara, i ta punomoc vazi, ako vlasnika znas pa dodje sa tobom, a moze i tamo u inostranstvu, ugl. imam jarana koji su vozili i koji voze jos strane table ovdje sa nasom vozackom, jaran najbolji evo vec dvije godine se voza, nema nikakvih problema, punomoc, auto registrovano i to je to.. Ovo gore sto neko govori ne moze bez vlasnika, sta ona punomoc znaci? Kultura sa policajcima i nece ti praviti probleme.. Vozio i ja cesto kad famelija dodje, nikakvih problema! Znaci punomoc, regularno registrovan i neces imati problema.. To sam ja saznao u MUP-u i u osiguranju, jer sam planirao uzimati auto stranca i ovdje vozit'...
 
Član
Mozete obrisati guzice s tim punomocima kad je zakon u pitanju. Carinski prekrsaj ko kuca. To sto ste imali srece pa niste naletili na nekog malo ucenijeg policajca da vam se naklati na kosti to je druga stvar. Znam X ljudi koji su isto tako vozali ihaj, pa kad jednom zasere i naleti na policajca kojem nije mrsko zaj*avat se s njima, ode auto ko da ga nikad nije bilo....

Mislite da je ova drzava ostavila prostora negdje da ne muze gradjane za lovu, tj. da vozas auto a da neplatis carinu, porez, regu itd. na njega? :icon_biggrin:
 
trizex je napisao(la):
Mozete obrisati guzice s tim punomocima kad je zakon u pitanju. Carinski prekrsaj ko kuca. To sto ste imali srece pa niste naletili na nekog malo ucenijeg policajca da vam se naklati na kosti to je druga stvar. Znam X ljudi koji su isto tako vozali ihaj, pa kad jednom zasere i naleti na policajca kojem nije mrsko zaj*avat se s njima, ode auto ko da ga nikad nije bilo....

Mislite da je ova drzava ostavila prostora negdje da ne muze gradjane za lovu, tj. da vozas auto a da neplatis carinu, porez, regu itd. na njega? :icon_biggrin:

Ima opcija da placas osiguranje ovdje, sto pokriva te cestarine itd, koristenje puteva, znaci strane tablice, osiguranje i to placas ovdje, mjesec, tri, pola godine i godinu, od 70 do 600 KM cijene! Znaci strane table, potrebno samo da imas uredan tehnicki i validne tablice i saobracajnu od auta, osiguranje i to mozes placati ovdje na to auto!
 
Član
Brate, carina, porez. Mozes uraditi 100 tih sitnica da policajcu zamazes oci, ali zakonski i legalno NIJE i ne moze biti. Da hoce da ti oduzme auto, vjeruj da bi mogao.
 
Član
Ja vozam auto na stane table evo vec godinu dana, s tim da mi je auto od oca, znaci on je u SLO i tamo normalno registruje i sve to i onda meni doveze ovamo. Vozam bez punemoci i nijedan mi jos policajac nista nije trazio, sto trizex rece, policajac ako hoce moze te zaj*avat, al ti nemoze trajno oduzeti vozilo, tako su meni bar rekli u mupu, moze ti samo oduzeti dok nedodje pravi vlasnik auta i onda ga njemu moraju vratit. Toliko bar ja znam o tome. Samo fino sa policajcima i nemoj velike prekrsaje pravit i prolazis 100 %.
 
Član
Ne moze trajno, tacno, ali ako je vlasnik neki "bognazkoigdje" baska ce dolaziti u BiH po vozilo....drugacija je situacija kod tebe....
 
Član
Moj stari je vozio passata 35i na satrnim tablama tj..nma nasim 2 godine..:cool: :cool:

Skinuo njemacke table i samo stavio nase BH table i vozio tako odjavljenog 2 godine dana ;)
Sve ti je gdje zivis,kuda vozis i ostalo ;)
 
Top