Vijesti iz F1

Vijesti iz F1

Član
bravof je napisao(la):
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

opet pocinjes rat....:lol::lol:

imas srece sto nema Vernesa:lol::lol::lol:

nediraj mc larena ,


davno sam rekao za Alonsa, mada je stizao vec 2 puta do vrha karijere , ali sad je dobio najvecu sansu u svojoj karijeri

kao sto rece sad se moze malo i za mercedes navijati Nico je bio do sada dobar vozac

evo i novog Sauber -a bez sponzora na autu jednostavno black/white
 
Član
bravof je napisao(la):
upravu si,mada mi smrti nesto kod ovog bolida F10:icon_rolleyes:

napravili bolid , sad imaju lufta za dodatke jer i sam znas da prvih 10 utrka niko ne ide sa jednim te istim , svaka utrka je novi update , a kako je bilo prosle god. sa difuzorima vidis da prave i plan B , vidicemo sada u spaniji na testovima mada i tu nemozes tacno po vremenu procijeniti jer neznas ko sta testira,
ali nesumnjam ja u ovaj F10, znas li kada su prosle god. poceli ga praviti
 
Početnik
ma sve to stoji....nekako sam pesimistican,slab je ovaj sef Ferrarija Luca di Montezemolo...a i cinjenice su da Ferrari na pocetku svake sezone prvih par rutrka nije tako dominantan i vremenom dodje sve na svoje....:icon_rolleyes:


vidje cemo...:icon_rolleyes:

Srbi u F1 cirkusu: Toyota pomaže Stefanoviću oformiti momčad

timoglock_toyota_formula1_AFPV.jpg


SRPSKA momčad Stefan GP, koja se očajnički želi probiti u Formulu 1, postigla je u petak sporazum s Toyotom o tehničkoj podršci.

Srpski tajkun Zoran Stefanović, vlasnik Stefan GP-a, još je prošli mjesec posjetio sjedište bivše F1 momčadi Toyote u Kölnu, gdje je s Japancima razgovarao o suradnji.

Razgovori su, očito, urodili plodom, pa će Stefan GP preuzeti bolid TF110 koji je Toyota pripremala za nadolazeću sezonu prije nego što se odlučila povući iz natjecanja. Također, srpska će momčad preuzeti i tvorničke prostorije u Kölnu, a navodno se obvezala i da će jedno mjesto vozača dati Japancu Kazukiju Nakajimi koji je ostao bez posla u Williamsu.

Stefan GP je nastojao dobiti mjesto u Svjetskom prvenstvu već za iduću sezonu, no nije uspio ući među četiri nove momčadi. Međutim, svjetski mediji već danima pišu kako barem jedna od spomenutih novih momčadi ima financijskih problema, u čemu Stefanović vidi svoju šansu za ulazak na eventualno ispražnjeno mjesto.
 
bravof je napisao(la):
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

opet pocinjes rat....:lol::lol:

imas srece sto nema Vernesa:lol::lol::lol:

khm khm khm :D

zanima me , koliki su sad budzeti za razvoj bolida , veci ili manji nego prije :icon_question:
 
Član
kako se sjecam uvedena je granica na nekih 40mio. po sezoni ali mislim da tu 4 testiranja nespada

jer da nisu uveli nebi imali ovoliko privatnih timova
 
Član
Renault predstavio R30, potvrdio Petrova


Momčad Renaulta predstavila je u Valenciji bolid za nadolazeću sezonu Formule 1 te novo vozačko pojačanje. Vitaly Petrov nova je akvizicija francuske momčadi te ujedno prvi Rus koji će nastupati na Svjetskom prvenstvu Formule 1. Vjeruje se da 25-godišnji Petrov za sobom dovodi hrpu izdašnih sponzora, no niti njegove vozačke vještine ne bi trebale biti upitne.

Prošle godine natjecao se u GP2 seriji gdje je završio kao drugoplasirani iza Nice Hulkenberga koji se također otisnuo u F1 vode, ali u momčad Williamsa. "Ovo je velika prigoda za mene i jedva čekam da započnem s radom u momčadi. Oduvijek sam sanjao da nastupim u Formuli 1 i stoga je debi u vrhunskoj momčadi poput Renaulta iznimno uzbudljiv. Prva utrka je za nešto više od mjesec dana i stoga se moram pobrinuti da provedem što više vremena s momčadi u narednim tjednima da dočekam start sezone u Bahreinu spreman", izjavio je Rus.

Novi Renaultov R30 bolid otkrio je Robert Kubica na Ricardo Tormo stazi pokraj Valencije, a s obzirom na odlazak glavnog sponzora ING-a, bolid je u žutoj i crnoj boji po uzoru na početak Renaultove F1 priče iz 1977. godine. Također, Francuzi su objavili da će Jerome d'Ambrosio, Ho-Pin Tung i Jan Charouz biti rezervni vozači slijedeće sezone.
 
Početnik
koki+ je napisao(la):
Jordan / DHL brza posta :D


:lol::lol::lol::lol::lol:



Mercedes predstavio W01

mercedes-w01_big.jpg



Mercedes-Benz je predstavio svoj W01 bolid jutros u pit laneu valencijske staze, gdje počinju predsezonska testiranja.

Njemački proizvođač je boje bolida predstavio još prošlog tjedna u Stuttgartu, ali je s predstavljanjem bolida čekao do početka službenih testiranja.

Bolid posjeduje radikalnu verziju sad tipičnog Red Bullovog RB5 nosa V konfiguracije, a poklopac motora ima kratki rep.

U ponedjeljak ujutro će bolid po prvi puta na stazi voziti Nico Rosberg, a i Michael Schumacher će voziti aktualni F1 bolid po prvi puta od svog povratka na F1 scenu.
 
Član
Schumi : Nico 1:0


Brazilac Felipe Massa bio je najbrži, a povratnik Michael Schumacher bolji od momčadskog kolege Nice Rosberga prvog dana testiranja novih bolida u Valenciji.

- Uf, ovo je stvarno bilo brzo. Nisam mogao očekivati ljepši početak. Jako sam zadovoljan - bio je prvi komentar popularnog Schumija koji je dodao:
- Osjećam se baš kao na početku karijere. Uživam u svemu, a kao da imam i mnogo toga dokazati. Ne toliko drugima koliko sebi. Prepun sam motiva, a start je bio odličan. Bolid je sjajan, ja imam pouzdanja u sebe. Bit će dobro.
Brazilac Massa odvozio je najviše krugova na stazi Cheste. Nastupio je ujutro i popodne te je skupio dvostruko više krugova od svih ostalih.

Podsjetimo da se Massa ozlijedio prošlogodišnje sezone te nije nastupao od Velike nagrade Mađarske.

Drugo je mjesto osvojio španjolski veteran u Sauberu Pedro de la Rosa, dok je bilo zanimljivo vidjeti što će napraviti povratnik u svijet Formule 1 Nijemac Michael Schumacher. I bio je ukupno treći na kraju, bolji od svog momčadskog kolege iz Mercedes GP-a Nice Rosberga.

Više je od pola sekunde Schumacher bio brži, što je hvalevrijedan rezultat i dobra najava nove sezone sedmerostrukoga svjetskog prvaka u Formuli 1.

Redoslijed testiranja u Valenciji:

1. Felipe Massa (Ferrari) 1:12.574 (102 kruga)

2. Pedro De la Rosa (BMW Sauber) 1:12.784 (74)

3. Michael Schumacher (Mercedes GP) 1:12.947 (40)

4. Nico Rosberg (Mercedes GP) 1:13.543 (39)

5. Gary Paffett (McLaren) 1:13.846 (86)

6. Rubens Barrichello (Williams) 1:14.449 (75)

7. Sebastien Buemi (Toro Rosso) 1:14.762 (18)

8. Robert Kubica (Renault) 1:15.000 (69)
 
Početnik
ovo jos nista ne govori,mada mi je drago vidjet masu na prvom mjestu jos kada uzmemo u obzir otkad nije sjeu u bolid....;)
 
Top