Sta se desava sa forumom ???

Sta se desava sa forumom ???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nisam bas mislio bukvalno, vec da se poostri ko sve moze postati, potpuno ispunjavanje profila i slicno.
A evo i svi govore nekada se stalna ekipa znala medjusobno s takmicenja i bili smo drugari a sada....
 

IGY

Član
Vidi Erole ralog sto nisam predstavio auto niti cu je taj sto je ovo tuning forum, a na vectri nisam nista radio, niti trenutno imam planove, ubi me foto oprema i nabvaka iste :D

Zasto predstavljati fabricki auto na tuning forumu, na njemu sam za sad uradio servise, i kupio 4 nove zimske gume, to nije proekat, nije ni za garaze, na auto nemam sta dodati a da nema, osim vratiti origigi lip koji nedostaje, no ni to nije tuning
 
Član
Realno i bez umotoavanja bojim se da je malo prekasno za sve to :(

Dzaba sterilan i uredan forum kad nema ljudi sa kvalitetom i iskustvom,prepisivanje i postavljanje tema sa stranih foruma zna svako i to nije ono sto drzi forum,iskustva i projekti clanova su ono sto cini forum stabilnim,vecina ljudi koji su radili prave projekte odavno nije na forumu i samim tim forum je ostao uskracen za veliko znanje i iskustvo tih ljudi koji su otisli isprovocirani nekim padobrancima.

Forum je ogroman,prerastao je sve okvire,sve se otelo kontroli,mnogo je kvantiteta ali nazalost tada nema kvaliteta.

Nije moguce imati veliki forum a u isto vrijeme i kvalitetan forum,bar ne forum auto tematike i to u BiH.

Svaki forum je kao vikend kafic,dok radi svi lete u njega,kad jednom krene nizbrdo niko vise nicim ne moze da vrati raju.

Tako se desilo i sa pungas,tako ce se desiti i sa bhtuning,tako ce se pojaviti neki novi forum i sve tako u krug,to je valjda normalno,ne znam.
 
Član
Ma treba pobrisati sve poruke i clanove koji su se registrovali posle 2009 ili 2010 i eto, resen problem, bice opet po starom :lol: Stari clanovi ce sve znati i moci ce da se vrate a novi koji nemaju pojma (barem po recima odredjenog broja clanova u ovoj temi) ce morati da se opet muce i tako svakih par godina uradite i sve super :lol:

Mislim da je malo bzvz ogranicavati forum u vezi novih clanova, barem na nacin kako su neki predlagali. Bavim se odredjenim poslom (ne bitno kojim) i pri registraciji na nov forum obicno u prvih par nedelja citam samo teme vezano oko toga. Tako je bilo i na ovom forumu bez uvrede na stare clanove, ali u rasponu od 5 godina ja ne vidim nikakvu razliku u napredku odnosno stagniranju u znanju te tematike na ovom forumu. A ako vam auto nije standardan u 90% ste uradili tu modifikaciju i sto vise ljudi sline i ocarani su sa time kako ste uradili sve je veca verovatnoca da ste inace time pogorsali vozilo i uradili pogresno... I ja bih sad lako mogao da dokazem da je neko pogresio ali predpostavljam da jer sam mlad i manje od godinu dana na forumu bi ispao neki klinac koji je citao nesto na netu i nema sanse da zna vise od ljudi koji su nesto radili 5 ili vise godina...

Problem nije u tome sto se pojavljuju novi ljudi, nego sto stariji nece da prihvate da neko noviji, mladji u tom poslu zna vise od njih ili jer su oni upravo stariji i iskusniji, smatraju da ako oni kazu nesto, da to nije potrebno objasnjavati i dokazati da jeste tako. Naravno kad ima malo ljudi, onda 20 starijih nije tesko ubediti jednog mladjeg da je tako kako kazu, ali kad dodje novih 20 onda ubrzo ispadne da je u pravu onaj ko je glasniji taj je u pravu a kad dolazi svakih mesec dana 20 novih onda ubrzo stariji iskusniji clanovi gube volju da se dokazuju i onda krece neko podjebavanje tipa dok si ti bio u kevinom stomaku ja sam radio generalku :lol:

Sto se tice samog foruma, licno mislim da je preopsiran, tj mnoge stvari bi mogle da se spoje u jednu temu ili podforum, a tako bi bilo lakse pratiti sam forum i clanovima ali i administraciji foruma i cime bi lakse i sprovodili pravila... Ovako se samo lakse ponavljaju teme jer lako se desi da jedna tematika moze u vise podforuma sto naravno omogucava da se cesce ponavljaju jedne te iste teme i onda razliciti ljudi na razlicitim mestima komentarisu...
 
Član
Nisam do sada komentaridsao temu al evo jutros udjem na forum vidim dvije teme jedna ispod druge ...
jedan zeli na t3 kombi da radi lambo vrata :icon_eek:, drugi se predstavlja i napise da jeza forum saznao preko njive,:icon_rolleyes: vozilo furgon ...itd barem bi te registracije trebale da se pregledaju od strane moderatora barem da je profil kako treba popunjen pa onda i pusti na forum, ovak o bas svako se registruje samo da bi mogao pregledavati teme i valjati neke gluposti!

A dosta ih samo nabije onih par postova kako bi mogli pisati oglas i to je njihova svrha foruma :icon_rolleyes:
 
Član
adi187 je napisao(la):
Nisam do sada komentaridsao temu al evo jutros udjem na forum vidim dvije teme jedna ispod druge ...
jedan zeli na t3 kombi da radi lambo vrata :icon_eek:, drugi se predstavlja i napise da jeza forum saznao preko njive,:icon_rolleyes: vozilo furgon ...itd barem bi te registracije trebale da se pregledaju od strane moderatora barem da je profil kako treba popunjen pa onda i pusti na forum, ovak o bas svako se registruje samo da bi mogao pregledavati teme i valjati neke gluposti!

A dosta ih samo nabije onih par postova kako bi mogli pisati oglas i to je njihova svrha foruma :icon_rolleyes:

odma ban treba,,,,evo pogledao sam dragonovu garazu i onaj dzevad je poslao neki link za neki tv sto nije vezano za garazu i vidim dobio je ban .....tako treba raditi ;)
 
Član
samo treba banovati takve, koji spamaju upozoriti i onda banovati ako se ponovi.. evo ja prvi cim zgrijesim uradite i meni isto... i naravno uz svaki ban nebi bilo lose razlog banovanja, npr link od teme gdje se zgrijesilo i et zbog toga je
 
Član
I još ako vam nije problem, da administratorske obavijesti, odnosno teme koje se smatraju kao važne pišete velikim crvenim slovima, čisto da su više uočljivije i da ih se ljudi malo više paze i predržavaju.
 
N

nenad

adi187 je napisao(la):
Nisam do sada komentaridsao temu al evo jutros udjem na forum vidim dvije teme jedna ispod druge ...
jedan zeli na t3 kombi da radi lambo vrata :icon_eek:, drugi se predstavlja i napise da jeza forum saznao preko njive,:icon_rolleyes: vozilo furgon ...itd barem bi te registracije trebale da se pregledaju od strane moderatora barem da je profil kako treba popunjen pa onda i pusti na forum, ovak o bas svako se registruje samo da bi mogao pregledavati teme i valjati neke gluposti!

A dosta ih samo nabije onih par postova kako bi mogli pisati oglas i to je njihova svrha foruma :icon_rolleyes:

Eto ta 2 lika su trajno odstranjena sa foruma, stari pametnjakovici i lozaci, po 10x otvaraju lazni profil...
 
Legend
uvesti javne opomene, drugim fontom, drugom bojom slova kao npr na seatclubcroatia, i da admin ispod svakog posta putem 2 klika moze opomenut javno nekog ko spama, offa i slicno
znaci da postoji opcija u admin modu da ispod posta odabere opomenu, nakon 2 opomene ide warn na 5 dana, nakon toga sankcija naravno..
 
Član
i///M back...

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4eiYpELDiU8[/video]

nego fora je ovo sto nije vidljiv autor bana...to je valjda samo na ovom forumu, mada sam ja opet vidio u mod panelu ko me je banirao, dobro je pa si ljudi dizu ego na bilo koji nacin, meni nesmeta to ja sam uvjek za ''dobra djela''...

nego...ja tamo napusio lika kojeg ste na kraju i vi skontali pa banirali...ali baniraste i mene...nema veze idemo dalje za iste pare.... ko se ljuti uvalim mu kruti :lol:


.nOKe je napisao(la):
Pazi, najlakse je pricati kako ne valja ovo, ili ono..
ali evo ja krenem od toga da se konkretno nesto uradi..
Evo od danas treba poceti, jer vjerujem da se dosta clanova dnevno novih registruje, prvo se salje zahtjev za registraciju, uz to naravno da bi se poslala registracija profil mora biti 100% popunjen, od imena, prezimena, lokacije, avatara, signature, dana mjeseca godine i mjesta rodjenja, eventualno fb page i ostalo..
Poslije toga krenuti sa ciscenjem foruma, upozoraanjem clanova ako im nije potpun profil, ako imaju neprikladnu sliku na avataru, ako imaju reklamu i signature i slicno..
zatim se rjestit clanova koji forum koriste samo u oglase , ima ih dosta takvih, svakako, ili u neke druge svrhe (da reklamiraju sebe, ili ono cime se bave)

ma znate vec na sta mislim, ajmo krenut od necega..

ti si noke lik ja tebe moram hitno upoznati :lol:
 
Član
suki, nemam fkt nista protiv tebe, cak suprotno, vidi se da znas dosta stvari (korisnih). ali nekad znas pretjerati u pod*ebavanju, neki dan napisa liku "bas si seljacina" i sl, prije toga ste pod*ebavali onog sto je psovao od-do. ako i jeste seljak (a svakakvih ima na forumu), nije bas uredu tako javno pisati i vrijedjati ;) jbg moras nekad i iskulirati :icon_biggrin:
 
Legend
-Suki- je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
Pazi, najlakse je pricati kako ne valja ovo, ili ono..
ali evo ja krenem od toga da se konkretno nesto uradi..
Evo od danas treba poceti, jer vjerujem da se dosta clanova dnevno novih registruje, prvo se salje zahtjev za registraciju, uz to naravno da bi se poslala registracija profil mora biti 100% popunjen, od imena, prezimena, lokacije, avatara, signature, dana mjeseca godine i mjesta rodjenja, eventualno fb page i ostalo..
Poslije toga krenuti sa ciscenjem foruma, upozoraanjem clanova ako im nije potpun profil, ako imaju neprikladnu sliku na avataru, ako imaju reklamu i signature i slicno..
zatim se rjestit clanova koji forum koriste samo u oglase , ima ih dosta takvih, svakako, ili u neke druge svrhe (da reklamiraju sebe, ili ono cime se bave)

ma znate vec na sta mislim, ajmo krenut od necega..

ti si noke lik ja tebe moram hitno upoznati :lol:

aludiras na moj signature ?
ja uvijek krecem prvo od sebe, ako ce ukidat, nek i meni ukinu prvom ;)

no veci je problem avatar gole zene, neke neukusne sale u signature ili slicno.. previse su ljudi sa dozom humora shvatili ovaj forum, i dali sebi za pravo da mogu srat (izvinite na izrazu) koliko im je volja.. to je problem ovog foruma

druga stvar je zbog silnih pametnjakovica ne mozes postavit normalno pitanje, i oni koji ga postave javi se 10 drugih koji kazu ja mislim da je to, ja mislim da je to ja mislim da je ovo , peto deseto, i ti dok procitas sav taj shit koji oni napisu, mrzi te trazit neki konkretan odgovor koji je neko od pametnih i strucnih napisao ;)
 
Član
Mujo:joj Haso jarane da znas kako je dobro guziti!
Haso:eek:tkud znas, jesi to guzio?
Mujo:ma nisam, pricao mi jedan sto je gledao!


to je ta politika pametnjakovica.
 
Član
emir_89 je napisao(la):
suki, nemam fkt nista protiv tebe, cak suprotno, vidi se da znas dosta stvari (korisnih). ali nekad znas pretjerati u pod*ebavanju, neki dan napisa liku "bas si seljacina" i sl, prije toga ste pod*ebavali onog sto je psovao od-do. ako i jeste seljak (a svakakvih ima na forumu), nije bas uredu tako javno pisati i vrijedjati ;) jbg moras nekad i iskulirati :icon_biggrin:

ispravka netacnog navoda.

napisao sam ''ti si jarane izgleda neka žešća seljačina''

pa sam poslije napisao da do rogatice vjerovatno putuje žičarom, 10 puta pređe preko potoka i to 4 puta preko istog.

onaj sto je svima jebo sve po spisku, niko mu nista ruzno nije rekao a kad je on jebo nam svima mater klosarsku dobio je opomenu!
gle sad, koliko god ja bio ravnodusan nisam glup, ja sam dobio ban jer sam liku sa T3 lambo vratima i kvadratnim bull barom rekao da je ''izgleda'' seljačina.

Al ok ima ovde jedan moderator sto koristi anonimno baniranje pa me ceka iza ćoška da mi za svaku zaljepi ban cim stigne....ali budem ja njega pitao za zdravlje kad se vidimo u zivo...nije da nesto prijetim nego me samo zanima nacin na koji ce rezgovarati i da li ce još jednom ,iskoristiti priliku da podigne svoj ego?

e da...

vidim ovde ima dosta hijena sto su skandirali kad sam baniran pa da sad nekvotam svakog ponaosob da pitam:

Jel ima nekih problema mozda a?

nemojte cičati i skandirati kad dobijem ban, dajte iznesite sta vas muci, sto sam brz, sto sam jak, sto nejebem zivu silu, sto poznajem mehaniku i nisam internet tuner, sto se nepovlacim ni predkim i neprezam nipredcim ili sta je u pitanju?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top