Savjet potreban, sta kupit!!

Savjet potreban, sta kupit!!

Član
Evo ti ovaj... prelijep je..
http://www.pik.ba/artikal/1082421/fiat-punto-1-9-jtd/

samo jbg nema 5 vrata:icon_smile:
full oprema 2003 god

i evo ovaj sa 5 vrata
http://www.pik.ba/artikal/704973/fiat-punto-1-9-jtd/

:icon_smile::icon_smile:
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
Evo ti ovaj... prelijep je..
http://www.pik.ba/artikal/1082421/fiat-punto-1-9-jtd/

samo jbg nema 5 vrata:icon_smile:
full oprema 2003 god

i evo ovaj sa 5 vrata
http://www.pik.ba/artikal/704973/fiat-punto-1-9-jtd/

:icon_smile::icon_smile:



Gledao sam obadva i ovaj prvi je pravo dobar ;) to je taj sto kazem da sam vidio sa dig. klimom dvoz. :D
 
Član
Polo je dobra solucija, samo ovdje mnogi mrze VW pa ce me vjerovatno odma napast, i napisat kako se ne moze mjerit sa ostalim iz te klase, al ajd, nebitno je
ja vozim Pola, pa ti ga zato i preporucujem:cool::cool::cool:
ekonomican, meni dobro udoban, bar ova sjedista kao kod mene, ima 5 vrata, et jbg
opet vjerovatno ima vise mana od pezoa, klia ili punta:icon_biggrin:
 
Ja iskreno nebi fiata, mana im je onaj city volan, belaj je, jer u pola krivine mosh bez serva ostat. I ja bih ti pola preporucio, sa 1.4 motorom, nie velika razlika u potrosnji sa dizelom, al ljepse je vozit benzinca, jednostavniji motor, odma jeftinije odrzavanje, svugdje imash majstora za VW, dok za fiata, pezoa vec malo teze, al opet et do tebe je :D. Sretno u potrazi :)
 
Ja bih izbacio Corsu iz tog izbora. Clio i Punto su dobri, kao i Peugeot. Odluci se za motore u ove tri varijante, napisi koji te zanimaju pa cemo ti moci vise reci ;)
 
Član
Ja vozim 206 1.6 16v, i mislim da je najbolja tacka tog auta upravo taj motor, koji je koliko znam nastao u saradnji sa BMW. Auto lijepo ide, a potrosnja po Sarajevu nije presla 8.5l, doduse blaga voznja do 2500obr/min,uz rijetko gasanje na otvorenom. Ostatak auta,vise-manje. Ima tu dosta 'ludih' ideja francuskih inzinjera. Posebno obrati paznu na stanje zadnjeg mosta, ima li lufta i kako tockovi stoje. Jer komplet zadnji kraj 'drze' po dva lezaja, koja kad 'propadnu' pocnu da urezuju osovinu na kojoj se nalaze, tockovi dobiju luft i stoje ovako / \. Reparacija toga kosta u servisu 206 u Sarajevu 550km. Ni slucajno nemojte ponoviti moju gresku pa ugradjivati kojekakve piksne od bronze, jer su to uzalud bacene pare. Sto se tice prednjeg ovjesa, obrati paznju na stndardne boljke koje su posljedice nasih 'cesta'. trebas znati da se kugle nemogu mjenjati same,vec komplet lafeta koja kosta nekih 100-njak maraka. Mjenjac im je kriza, neprecizan, velikog hoda. Kocnice pravo dobre, bar kod mene jer su diskovi na sva 4 tocka,plus ABS. Cijena prednjih diskova oko 80 km, plocica 37 km. Zadnje nisam mjenjao. Veliki servis je mislim oko 400 km. Filter zraka 10-ak km, ulja 17 km, klime 20-ak km.
Znaci, dostupnost i cijena potrosnih dijelova su kao i za vecinu auta. Ima ih dosta i na otpadima,u slucaju udesa (nedajBoze).Problem predstavljaju ta pomenuta luda rijesenja koja su primjenjena,zato treba obratiti paznju na stanje auta, jer popravke tih nekih stvari kostaju.
Eto nadam se da ce ti moje iskustvo pomoci. Bio sam jako iskren sto je danas tesko naci, jer se vecina kune u svoja auta, bez obzira kakva su.
 
Član
Imam klija vec godinu dana i mogu ti reci da sam zadovoljan. Servis nije skup, auto se rijetko kvari (barem moj :icon_biggrin: ) Doduse kod mene je sa dvoje vrata, taj sa cetvero je sigurno i komotniji, potrosnja nije velika normalne voznje nece preci 6.5l/100km. Nisam imao ni pezoa i punta, ali ti mogu reci da je klio stvarno super. Ako budes gledao punta 1.2 sporting bjezi od njega drug ga ima i auto je vise bilo kod majstora nego kod njega. Sretno u kupovini ;)
 
Ne treba generalizovati, taj tvoj drug je peh, ili auto nije održavano od prethodnog vlasnika te je općenito i bilo već u banani. Mislim da ne bi mogao ni s jednim pogriješiti, samo ga dobro provjeri, to je najvažnije ;)
 
Član
idosa je napisao(la):
Nezelim da vrijedam al od dosta mehanicara i dobrih majstora sam cuo da pezovi motori nisu za pohvalit, a iskreno receno sto se tice vanjskog izgleda i ja sam na strani pezoa.

Dovedi mi tog "majstora" da čujem šta im ne valja.

panajotis je napisao(la):
samo je tjesan... 206...:icon_evil:

Nazad ako si preko 1.85m DA, naprijed NE.

tictac je napisao(la):
druze 206-ica ti je pretjesna,sav je nekakav sprčen,i ja sam mislio uzet 206 al kad sam ih nekoliko vidio predomislio sam se i kupim a3,a za te pare najbolje ti je uzmi golfa 3, 95-97god ,dijelovi nisu skupi,malo trosi,nije ni tjesan;) a punto,pezo clio nemogu se porediti po kvaliteti sa golfom 3.:icon_smile: to je neko moje misljenje:icon_biggrin:

Golf 3, druže, ne može da se poredi sa ovim kolima što si ih naveo jer je 2 generacije iza njih po svemu, a pod broj 1 po opremi. Skoro svi su goli kao pištolj, a čovjeku je potrebna klima, npr, što je u Golfu svemirska tehnologija kod nas.

E sad, da i ja kažem koju kad se osjećam prozvanim. Što se tiče 206, vozim 1.6, 16v. Prvi sam bio skeptičan oko ovog auta dok ga nisam kupio i tu padaju sve "priče" kako su Francuzi skupi za održavanje, čak šta više, jeftiniji mi je za održavanje nego da ima VW. Zašto: zato što je za Peugeot teže naći "fuš" dio nego za VW navikani koji u ovlaštenom ima "fuš" dijelove. Kad kupiš neki dio, znaš da si kupio i da si miran, a skoro svugdje imaš i garanciju na isti. Dijelova kao u priči, ne moraš da se brineš. Što se tiče motorizacije, lično mrzim dizel pa sam se odlučio na ovaj motor koji je zlatna sredina od ponude, a potrošnja je oko 6l prosječna. Otvorenog puta se spusti i ispod 5, a grad oko 7.5. Za nepune 2 godine sam prešao preko 35k km, ništa na podvozju nisam mjenjao. Prolupao je samo jedan stabilizator koji košta 25KM (par), mrsko mi ga promjeniti, a ne utiče na vožnju. Što neko reče, kočnice su bolja strana auta, na sva 4 su diskovi, ABS je standard, kao i servo, a jače verzije dolaze i prilično opremljene (pogledaj moju garažu). Inače je i vrlo agresivan i brz za svoju snagu, nećeš se mnogo postidjeti i iz BMW-a kad izađeš. Nemam ništa protiv VW-a koliko je preskup, izvikan, obično u lošem stanju sa vraćenom kilometražom i bez opreme, SKORO SVAKI. Da ne dužim mnogo, moje iskustvo sa 206 je pozitivno. FIjAT Punto je tu negdje u klasi, ali je bar klasu ispod 206, oprema je slabija i nekako je unutra mnogo ružniji, a nazad je tjesan poprilično. Što se tiče Klija, ne znam mnogo, ali znam da isto nije loš, sve zavisi u kakvom stanju dođe. VW Polo je isto simpatičan, samo je uglavnom slabije opremljen, a ako ti to ne smeta, što da ne, ista klasa,...
 
Član
svaki cigo svog konja hvali

fiat krš :D
da golf toliko ne valja koliko oggyboy kaže ne bi svako treće auto u bih bilo golf, a svako drugo vw
 
Član
superman je napisao(la):
svaki cigo svog konja hvali

fiat krš :D
da golf toliko ne valja koliko oggyboy kaže ne bi svako treće auto u bih bilo golf, a svako drugo vw



Pročitaj ti do kraja šta je OggyBoy napisao pa onda piši.;)
I da, šta sam pogriješio:icon_question:
 
Član
sve je tačno samo sam htio reči da ima i razloga što se VW toliko cijeni ipak "svaki cigo svog konja hvali"
 
Član
Ja bi Pola trazio za te pare, to je samo moje misljenje ;)


Punta nebih dzabe jer ko ga je god imao od mojih blizih poznanika nije ga hvalio ;)
 
Top