Savjet - Kupovina auta do 6500KM

Savjet - Kupovina auta do 6500KM

Član
vidio sam ja tog megana jucer u gradu, obletio nako malo oko njeg nije udaran, lijepa mu boja .

Ma imam ovdje u sarajevu tonu megana al za ovog sam se zalijepio baš zbog boje i što ima finu opremu...

Malo sam čitao o ovom 1.9 DCi motori i kako sam skontao ovaj motor sa mjenjačem sa 6 brzina nema toliko problema sa pumpom i diznama jer je kod ovih motora umjesto delphi pumpe ugrađivana boš pumpa...
 
Član
Nisam ga još uvijek gledao... Sve je dogovoreno u petak... Uzeo sam slobodan dan na poslu i furam za živinice... Nadam se da će sve bit ok s autom jer u trošku sam 2 stoje najmanje ako ne pazarimo :)
 
Član
Nisam ga još uvijek gledao... Sve je dogovoreno u petak... Uzeo sam slobodan dan na poslu i furam za živinice... Nadam se da će sve bit ok s autom jer u trošku sam 2 stoje najmanje ako ne pazarimo :)
nije to nista jarane , neki dan dodje meni covjek i kupi golfa 4 ono glatko nije se nista puno zagledo, kasnije mi kroz neku pricu govori da je od nove godine bacio 600 km nipexu , vozio 5 auta na pregled i nijedno nije proslo :D
 
Član
Nisam ga još uvijek gledao... Sve je dogovoreno u petak... Uzeo sam slobodan dan na poslu i furam za živinice... Nadam se da će sve bit ok s autom jer u trošku sam 2 stoje najmanje ako ne pazarimo :)
Pa bolje bacit i 2 stoje nego kupit krš... ne kupuje se auto preko noći :) Neki dan sam gledo auto clanu Col3, na slikama fantazija, i uživo dobar, provozo ga i sjebo se koja kanta, mehanika nula bodova, tako da nemoj žurit, nemoj na prvu ruku kupovat, pogledaj par megana, provozaj i vidi kako se koji ponaša ;)
 
Član
Ma samo ako ovi iz servisa potvrde da je auto dobra kupovina za te pare uzet ću ga... Spustit ću mu malo cijenu s obzirom da nema ljetne gume i da treba uradit veliki servis...
 
Ovo je uvijek bila dilema svako ima svoje misljenje o autu bas je skoro komsija kupovao auto i bio u dilemi kao i ti.I na kraju je uzeo sto mu je zapalo za oko dzaba sve gledanje kad ti auto zapadne za oko ti njega uzimas nema.tu price heh.A najbitnije je da se tebi svidi auto i da budes uvjeren da je sve uredu a ne.one.suplje nije auto nikad udarano a ispod haube svi novi sarafi od blatobrana npr....najbolje sjedes probas i to je to....nadam se da ces uzet super auto i zelim ti unaprijed mnogp predjenih km sa njim bez kvarova...
 
Ev trenutno vozim astru g 1.6, 16v karavan....(neki dan zamjenio mercedes a klasu za nju)...i ovo mi je 6 auto.
Samo jednom sam prilikom kupovine poveo majstora sa sobom i naravno zezno se, a svaki naredni put kad sam sam gledao, probavao i kupovao - kupio sam super auto.
Znam da ima i švercera i lahko ih je prepoznat, al vjerujte većina raje koja prodaje je obična raja (ko ja i ti hhhhhh)
 
Član
Inace, za Megane-a; DELPHI pumpe i dizne su samo na modelu 1.5dCI od 81 i 85 KS, ostali motori imaju SIEMENS pumpe/dizne i ne prave nikakve probleme (mojih 240.000 na satu su garant tome). Ono sto ti ja mogu preporuciti ako ces Megane-a, trazi facelift model 2006/2008, na njemu su riješili gotovo sve zezancije koje su imali na ranijim modelima, motori su jaci i trose baš smiješno. Ako uzimaš model iz faze I (2002 - 2005), obavezno uradi dijagnostiku prije nego kupis auto, to ti je 20-30KM a moze te sprijeciti kupovine macka u vreci, i OBAVEZNO traži dokaz da je auto redovito servisirano (ili servisna ili racuni od dijelova/ulja), posebice da je ulje mjenjano svakih 10.000 jer su ti motori i turbine strasno osjetljivi na lose ulje i neredovite servise. Losu turbinu ces lahko prepoznati po piskavom zvuku od 2000 - 3000 obrtaja. Isto tako obavezno par puta izmotaj volan puni lijevi/desni i osluskuj da li ista kvrcka, savija u volanu, na oko 170-220.000 strada zavojnica volana (tacnije flat kablo u njoj) koje povezuje airbag i svirenu sa stubom volana, i taj ti mali komadic plastike košta gotovo 400KM u servisu. To ti je manje/vise sve sto na sto trebas obratiti paznju kod kupovine Megane-a, auta su strašno udobna, ekonomicna, jeftina za odrzavati (nasuprot uobicajenim vjerovanjima), super idu i ne kvare se ako se odrzavaju na vrijeme. Neces fulati sekunde ako kupis ;)

Puno pozdrava i nadam se da sam pomogao, a ako budeš imao još nekih pitanja, javi se na PP da ti dam broj vjerovatno najboljeg Renault servisera u BiH, pa i šire, pa mozes odvuci auto da ti on pregleda.
 
Član
eto vidis kad te nece nece te za fiat alfu je to malo jeftinije 30-40km al vrjedi vjeruj mi kad vidis kakvih auta ima citav a4 papir greski ispisa covjek i kvarova djelova koji fale;)
I onda ti bude drago sto nisi kupio..
 
Član
Sto se tice tog megana 2002-05, 1.9 dci 120ks, prijetelj vozi takvog, morao izmjenjati sve 4 dizne plus mu crkne turbo, toliko...
 
Top