Savjet - Kupovina auta do 6500KM

Savjet - Kupovina auta do 6500KM

Super Moderator
Moze se za te pare naci ili uvesti fin focus mk2, a taj auto je dosta bolji i ozbiljniji od golf 4 i noviji generacijski
 
Član
Za forda znam da je totalno nepouzdan i loš auto ove serije do 2005 al reko valjda su se popravili s ovim novim serijama... gore spomenuh da mi je rođak imao ford focus iz 2006 i da ga je stalno zezao od dizni do raznih drugih gluposti a auto je bilo prešlo manje od 120 000... Zato se i bojim uzet forda... A plus što bi izgubio na vrijednosti auta u 2 godine haman pa duplo... Mada mi se baš sviđa ovaj redizajnirani fokus od 2005 godine pa gore...
 
Član
i meni se leon sviđa i pogledao sam ih već 2 komada al nisu bili baš očuvani pa sam zaobišao :)
 
Član
Za forda znam da je totalno nepouzdan i loš auto ove serije do 2005 al reko valjda su se popravili s ovim novim serijama... gore spomenuh da mi je rođak imao ford focus iz 2006 i da ga je stalno zezao od dizni do raznih drugih gluposti a auto je bilo prešlo manje od 120 000... Zato se i bojim uzet forda... A plus što bi izgubio na vrijednosti auta u 2 godine haman pa duplo... Mada mi se baš sviđa ovaj redizajnirani fokus od 2005 godine pa gore...

A što ne bi uzeo benzinca i plin ugradiš? jeftinije kupiš auto i kasnije se s plinom jeftinije voziš, a nema strahovanja i zajebancija s kvarovima koji idu uz dizele ;)
 
Super Moderator
Jest na tom fordu pisalo da je preso 120 000 mozda. sve zavisi kako je cuvan auto, ko je prije vozo, kako je servisiro i slicno.. mozes nac forda 2002 godiste koji je u boljem stanju i sa manje kvarova od nekog golfa 2007 godiste a isto tako mozes naci i golfa 2002 godiste da je u boljem stanju od nekog forda koji je 2007 itd..
 
Član
dođi meni ja imam dva leona, sve što ne bude valjalo na jednom skini s ovog drugog , znači eto sklopi sebi od dva auta jedno :D
 
Član
Hhahahahhaha ajd kad si već iz živinica i kad se javljaš idi pogledaj mi ovog megana da ne dolazim bezveze u živinice :)

Kod:
http://www.pik.ba/artikal/11166497/renault-megane-1-9-dci-model-2005/

:)
 
Član
najbolja solucija ti je da odes do zivinica, pogledas ovog megana i usput svratis do Dzene i pogledas ova dva leona sto ti covjek nudi
ja sam na piku gledao i jednog i drugog i stvarno dobro izgledaju samo ovaj plavi je puno jaci sa opremom a nije puno skuplji
vjerujem da bi pazario nesto od ponudjenih
 
Član
Za forda znam da je totalno nepouzdan i loš auto ove serije do 2005 al reko valjda su se popravili s ovim novim serijama... gore spomenuh da mi je rođak imao ford focus iz 2006 i da ga je stalno zezao od dizni do raznih drugih gluposti a auto je bilo prešlo manje od 120 000... Zato se i bojim uzet forda... A plus što bi izgubio na vrijednosti auta u 2 godine haman pa duplo... Mada mi se baš sviđa ovaj redizajnirani fokus od 2005 godine pa gore...

Malo sam bio sarkastičan, moj common rail gazi na lož ulju 50 000km, nikad nikakvog kvara, limarija nema problema... tako da ne znam šta pričaš, stariji modeli do 2000 su imali samo problem sa limarijom, a jako su pouzdani što se tiče mehaničkih sklopova ;) Govorim ti jer sam imo i mondea 97 god, turbodizel i znam šta to auto rado, GAZI kilometre, sada imam 2003g i također nema mane, samo mu je poboljšan lim i performanse. Sve je kako utrefiš, mada više viđam da na Golfu/ Octaviji/ passatu odu dizne/ turbina nego na Fordu :) Ali sve je kako utrefiš, stanje auta i održavanje su glavno, dobar je vw, samo je precijenjen i dosadan... Pogledaj kakvog Mondea dobiješ za nekih 7000, sa kakvom opremom i koje godište, za te pare možeš dobit nekog Golfa, koji je stariji 2-3 godine i koji nije uopšte u klasi sa Mondeom. Pa ti razmisli, da li bi radije Golfa ili Passata, jer passat i mondeo su klasa ;)
 
Top