Savjet , izduv , dizel

Savjet , izduv , dizel

Molio bih nekoga sa dovoljno iskustva ako ima vremena i zivaca da mi objasni i pomogne oko sljedecih stvar posto sam totalni laik. Naime auto je golf 5 1.9 tdi nedavno je chipovan , skinut je katalizator umjesto njega stavljen komad cijevi zavareno sve stoji. Eh sad me interesuje skidanje kompletnog izduva i stavljanjem samo jedne cijevi od turba do kraja dobija li se vise snage , da li ima kakve veze sto je remap radjen prije , da li cu imati nekih problema bilo mehanickih sa motorom bilo sa necim drugim , da li steti i da li je istina da ce da brunda kao traktor i da policija i za to pise kaznu? Mozda ce nekome zvucati smijesna ova pitanja , ali jednostavno previse ljudi mi je reklo ovo , reklo ono i napunilo glavu nisam pametan ,a htio sam to da uradim i molio bih da mi neko pomogne ko stvarno ima iskustva s tim i znanja. Hvala unaprijed na odgovoru
 
Član
moze li dizel da brunda, ja stavio neki protocni samo zadnji lonac cijevi do kraja i zaustavili me zbog toga ,a sta se izduva srednji protocni i zadnji isto tako da ne zvizdi puno
 
Član
Ostavi kako jest.. Većina na tim optimum mapama ništa ne radi, tako da... Više snage nećeš dobit, inače se prvo uradi izduv pa onda remap, tad možeš dobit nešto više snage, a ovako samo ništa...
 
Član
ne budu puno bučnij, zvuk je cool čuje se zviždanje turbine na izduvu :D
Treba se raspitati imal i gdje kakv senzor za te izduvne gasove na golfu ugradjen pravil on probleme ak se skine na pojedinim autima ima

A mogu te i ovi na tehničkom zezati ako sve poskidaš, zamijeni samo još zadnji lonac stavi neki protočni
Ja sam nedavno stavio neki zadnji lonac, na manjim obrtajima je ko i na fabričkom skoro zvuk tek preko 3000 je nešto bučnij al nisam ništa drugo skidao, kod tebe bez katalizatora bi trebao da bude OK zvuk

 
Hvala svima na savjetima , jos jedno pitanje je ostalo , dobija li se ikakva snaga full protocnim izduvom ili je to sve manje vise isto
 
Član
Ma isto je to više lovačke priče da je netko nešto dobio na snazi , i sa K&N filterom kažu dobije se a ljudi mjerili na dyno mašini isti rezultat sa fabričkim filterom i sa K&N :p Jedino je zvuk bolji i malo odziv na gas
 
Član
adi187 je napisao(la):
Ma isto je to više lovačke priče da je netko nešto dobio na snazi , i sa K&N filterom kažu dobije se a ljudi mjerili na dyno mašini isti rezultat sa fabričkim filterom i sa K&N :p Jedino je zvuk bolji i malo odziv na gas

Upravo to...

Gledo sam emisiju wheeler dealers i sređivali su Imprezu 2001god, kad su joj stavili custum izduv izgubila je na snazi, ali poslije remapa joj je pomogo custum izduv da dobije više snage...
 
Član
Evo pogledaj video:http://www.youtube.com/watch?v=-PboyzIEjw0
Sa otvorenim auspluhom prije chipa mjerili 120ks, imas ih na ovdje na forumu,pa nek ti oni objasne ako znaju kako je ispuh rađen na ovom golfu.;)
 
To sam i gledao zato se pitam te konjske snage dobivene ovim izduvom da li bi ja osjetio da uradim taj izduv sad nakon mape ili je to trebalo odraditi prije mape :icon_question:
 
Član
astra1616v je napisao(la):
To sam i gledao zato se pitam te konjske snage dobivene ovim izduvom da li bi ja osjetio da uradim taj izduv sad nakon mape ili je to trebalo odraditi prije mape :icon_question:
Ja mislim da je sasvim svejedno, al' nek iskusniji kazu..
 
Top