SAAB 9000 Aero

SAAB 9000 Aero

Član
Godiste 1994
Predjenih 370.000Km

Motor B234R

Mods:
T3 izduvna grana
Adapter sa T3 na T3 Lavirint

Turbina: Hibrid
Core od SAAB 9-3 V6 2,8T , MHI TD04hl-15TK preradjen na 19T
Izduvno kuciste TD04 7cm2 koso seceno sa izlazom na 3"
WG aktuator, Forge

Downpipe 3" rostfraj
Ostatak auspuha 3" JT SuperFlow

Injektori: Siemens Deca 630cc

275L pumpa za gorivo.

Licno mapiranje motor menagmenta (ECU T5.5)

Diferencijalna blokada Quife ATB
Ojacanja u menjacu za do 850Nm.
SPEC Stage 3+ lamela i korpa : 760Nm

Ostatak auta standard, dakle auto izgleda skroz fabricki spolja
(Sleeper)
Tezina praznog auta 1530Kg, vrlo cesto 2000Kg :)

Efekat 370KS 590Nm ba BF95
430KS 650Nm na E85 (etanol)

Sve tecnosti u motoru i transmisiji: Red Line












Neka slika auta, malo kasnije...

Pozz i nadam se da sam ispunio zahteve na predstavljanje.
 
Član
Drago mi je da Vam se svidja.. no, to mi je porodicni auto, radni auto i auto za godisnji odmor. Za zezanje koristim skroz drugi koncept. Malo sam omanuo sa ovim i opet preterao a obeco sam zeni da necu i ovaj auto da "unistim" , ali eto, navike su cudo :)

Problemi nastaju uvek kad se ovako nesto vozi, ali, samo na Balkanu gde policija iskace iz zbunja kao zecevi :( Za zapad je dovoljan GPS sa informacijom gde su kamere sto nije slucaj i kod vas.

Recimo, izmene brzine su toliko ceste i guste da je nemoguce voziti po ogranicenjima. Auto ima problema da i pored dif-spera prenese snagu u podlogu, tek u 3 brzini postaje vozljiv ali to donosi i problem da su medju ubrzanja prebrza i lak ste plen kontrolama brzine. Posebno ako niste na nekom svom lokalnom putu pa znate gde cuci neprilika.

Ovog leta sam u BiH i Hr u roku od 24 sata izbacio 200€ , mogao sam proci jeftinije ali nezelim da dajem mito , draze mi je uvek da dodjem nazad po vozacku sa uredno uplacenim racunom iz policijske stanice i gledam smrknuto lice saobracajaca koji su se nadali da ce im kapnuti u dzep. Gledati ih tako srozane je vredelo svakog centa :)

Pozz
 
Član
hihhihi ovo je dobro ;) svaka čast a za kamere imaš na forumu di su :icon_smile: a i nemaju naši policajci mašte, uvijek su na istim mjestima :icon_smile:
 
Član
Beton starac, Saab ti je u malome prstu ocigledno :D cuj 370000 kod nas bi ti vec rekli "pih gdje ocekujes da ce to ici/raditi", kao da je neki bauk odrzavati motor pravilno....:cool::cool:
 
Top