Renault Clio 1.5 dci - update

Renault Clio 1.5 dci - update

Član
Skontao sam te ja kazem kako sam ja rijesio taj problem sad mozes i tako pokusat neces nista izgubiti,
samo steta farova jer bi exterijer bio u full.u sada .. A sto se tice auspuha Zema je imao Novus sa dvije rore pa pogledaj ;)
 
Član
evo da malo skinem prasinu s teme, nista se vala posebno na autu nije radilo, imam sad u planu jos prije zime promjeniti ulje i filter, neki sportski lonac zadnji i felge celicne sa zimskim gumama obnoviti malo, mislio sam u mat crnu a iznutra crvena al ima jos do zime.. :D evo dvije slike s izleta :)



 
Član
Predobar Clio druze ,svaka cast . Uradio si ga kulutrno bas nista pretjerano a tako mocan . I dao si me u razmisljanje da i ja trazim ovakog clia . De mi reci jel ti grudnjak ista zeznuo lak ispod vidim da ti je dugo na autu . ja sam cuo da poslije par mjeseci nabubri lak uvuce se voda ispod od kisa i pranja
 
Član
Hvala ti drug moj, trudim se da bude lijep bez nekih suvisnih detalja.. sto se tice grudnjaka, konkretno ovaj na mom autu ne zadrzava vodu, tj tokom pranja ili kise udje ali u toku voznje to se sve osusi ali ima puno ovih koji siju to i bave se tim tako da ti nmg reci nista sigurno. Ovaj moj je na autu evo skoro godina i super me sluzi.. Ja sam ga stavio jer meni auto ljepse izgleda s njim. Naravno bar jednom mjesecno ga skinem ocistim ispod jer udje prasine i kamencica ali nema nikakvih ostecenja na haubi, jedino me je zeznulo tek kad sam ga stavio na poledjini je hemijskom olovkom pisalo "renault clio" i to se oslikalo na autu al malo ciscenja i poliranja i nestalo je.. sve u svemu sto se mene tice necu ga nikad skinuti sa auta :D
a na auto je jucer stavljen zimski setup i kupljen naslonjac za ruku, dubinski oprana sjedista.. sutra bi trebalo biti slika :) pozz
 
Član
Eh znaci da skinemo malo prasinu, auto spremno za zime.. Novo ulje i filter ulja, zamjenio filter kabine, dosuo permant i tecnost za brisace i nova desna krajnica.. stavljen zimski setup guma, znaci isto kao i prosle godine sava naprijed, gume su nove sa njima presao mozda oko 3 hiljade, nazad malo starije michelinke medjutim s jako dobrom sarom.. auto je sad dosta mekse.. Stavljen zimski setup patosnica i kupio naslonjac za ruku neki aftermarket, mozda ne izgleda sad nesto ali sluzi svrsi, ne vibrira i ne skripuce u voznji.. Evo i slika nekih, jest da su loseg kvaliteta ali vam obecavam puno bolje cim padne prvi snijeg :D
znaci posljednje slike sa ljetnim setup-om za ovu godinu..






Hmm mala razlika :D


I evo ga..









Sarafe na felgama sam ofarbao u ovu boju, samo da bude malo drugaciji taj ukupan dojam, kad auto na ovim felgama vec nije lijepo, nek je bar simpaticno :D

Onda zamjenjen filter kabine..


obecao sam i sliku gljive..

Unutrasnjost:



i evo na kraju kako sam rijesio napuknut lip :D


to bi bilo to za ovaj put, pozdrav :D
 
Poslednja izmena:
Član
hvala prijatelju, trudim se da auto bude drugacije od ostalih bez nekih suvisnih detalja. pozz
 
Član
Evo malo i zimskih slicica i nekih malih update-a






auto fabricki nema srednjeg lonca i ja sam mu skinuo sad i zadnji, auto ima dosta grublji zvuk fino bruji za jednog dizela, u kombinaciji sa gljivom mislim da je sasvim solidno.. znaci mjesto lonca samo cijev i na kraju racva i 2 izlazne cijevi ispod karambolke, evo slike:





zatim uradjeni novi stikeri, stari skinuti..






moram i spomenuti da sam od kolege nenada uzeo diode sa 28 ledica u pozicije, sasvim solidno popune far i mogu se koristiti kao daylight.. pozdrav!
 
Član
hvala druze, opet mali problemi pocela mi se paliti lampica grijaca na tabli odem na dijagnostiku i pokaze mi greske egr, potenciometar gasa i grijace (2 neispravna) tako da cu u ponedjeljak to odraditi potenciometar sam vec kupio polovan i egr ventil ocistiti pa cemo vidjeti sta i kako dalje. U planu mi je farbanje alu felgi mojih pa razmisljam u koju boju, da li da ostane siva samo druga nijansa ili nesto drugo, predlozite :D


 
G

GoPlay

siva, antracit, zlatna, roza, narancasta, ljubicasta, zelena... svaki tocak svoja boja :) ... nemoj da ide u crno ili bijelo...
 
Član
Jako lijeep clio :) Pohvala za radove !
A za ovaj zimski režim uzmi neke radkape ipak je ljepše s njima nego ovako kad se vide čelične crne :)
 
Top