Remote mi ne daje pobudu...

Remote mi ne daje pobudu...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hey ljudovi.... imam ovaj player [attachment=28701] i imam ovo u gepeku [attachment=28702] sve sam ja to spojio kako treba + tamo, - tamo, cinch, spojio remote, upalim radio..... pojacalo ne sljaka.... sad me zanima ako iko zna... zasto to ne sljaka.... sve je fino radilo u starom autu, kad sam imo dvd player, njega sam prodo sa autom, a sa novim sam dobio ovaj pioneer..... ako je to do radija kako da to napravim da sljaka a da nije na prekidac???
 

IGY

Član
ne moze drugacije a da ne bude na prekidac, jednostavno moras ga sam paliti i gasiti, ako je na playeru otisao remote;)
 
Član
nije to prvi pioneer na kojem je crkla rema...vjerovatno je to,kod dosta pioneer-a crknu neki tranzistori nezz sad tacno koji i kad se oni zamjene ne radi rema vise (jer nemaju odgovarajuce pa se stavljaju slicni)....
 
ok. samo me zanimalo jel se moze to rijesiti a da nije na prekidac. nista onda najbolje i najisplativije mi je uzeti novi radio i rijesen problem.....
 
Član
Zasto mora na prekidac??? ne mora, moze spojiti + sa ampa. i remote na ampu. samo kada sve pogasis ostat ce ti lampica na ampu. da gori...
 
Član
a može i žicu od brave koja ide u radio spojit na remote ko što sam i ja napravio jer mi je rikno remote
 
Član
Sta mu fali i na prekidac da radi neki mali stavis i ne mijenjas bezveze player ako ti taj fino ocitaje i zadovolajn si s njim ako si vec i planiro mijenjat player onda OK:icon_smile:
 

IGY

Član
Bekir_SA je napisao(la):
Zasto mora na prekidac??? ne mora, moze spojiti + sa ampa. i remote na ampu. samo kada sve pogasis ostat ce ti lampica na ampu. da gori...

da, ali tako je amp uvijek pobudzen, tj radi, upaljen, i ako nema signala sa HU da ga pokrece opet vuce neku sitnu struju sto ne valja
 
Član
IGY je napisao(la):
Bekir_SA je napisao(la):
Zasto mora na prekidac??? ne mora, moze spojiti + sa ampa. i remote na ampu. samo kada sve pogasis ostat ce ti lampica na ampu. da gori...

da, ali tako je amp uvijek pobudzen, tj radi, upaljen, i ako nema signala sa HU da ga pokrece opet vuce neku sitnu struju sto ne valja

pike sa foruma je tako na skoro novom akumulatoru ostavio amp upaljen preko noci i ujutro nije mogo upalit ... pa mu se jos i airbag-ovi ponistili ... to nebi trebo uradit ...
 

IGY

Član
eto vidis, znam ja sta pricam, tako je jedan malac kod mene u mahali na sluzbeno auto stavio muziku, i tako pobudio amp, i isto sj*ao zracne jastuke, cak je mogao i bez posla ostati jer je u sluzbenog novog clia stavljao nesto sto ne smije :lol:
 
ja imam slican problem, doduse mozda i ne slican, da ne otvaram novu temu. Naime, kad upalim player upali se i amp i sve je ok dok ne pojacam malo jace, nakon cega nestaje signal na bassu, amp ne ide u protect, normala radi, smanjim i kroz nekoliko sekundi opet pocne, jel pojacam opet isto. Sta bi ovo moglo biti, losi kablomi, slab acu ili sta :icon_question::icon_question::icon_question:
 
Član
Mogao bi vrlo jednostavno da rijesis taj problem, i to vrlo jednostavno bez ikakvih prekidaca i bez previse sexa.
Jednostavno umjesto remote-a koristi +12V od ANTENE :)))))))
 
Član
mirzamiki je napisao(la):
Mogao bi vrlo jednostavno da rijesis taj problem, i to vrlo jednostavno bez ikakvih prekidaca i bez previse sexa.
Jednostavno umjesto remote-a koristi +12V od ANTENE :)))))))

malo si se zaj*o a nek ti neko ko zna vise od mene kaze zasto (mislim samo na dobojce ;)) ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top