Putovanje u EU

Putovanje u EU

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E forumasi, posto sam se odlucio da idem u Poljsku iz nekih razloga :D interesuje me da li cu ja moci sa skoro nikakvim vozackim iskustvom moci da predjem sve granice do Poljske ( Hrvatska, Slovenija, Madjarska, malo Ceske).
Da li se neko od vas susretao sa slicnim situacijama i da li ste vi upuceni u ovaj problem ? :icon_question:
 
Član
pa ako imas pasos i i auto eventualno punomoc nema prepreka :) pichi sarajevo doboj osijek beli manastir mohacs pa autoput budimpesta pa tamo dalje :)
nemoj više od šteke cigara nosit i rahat si
 
Član
Sve papire poneses i to je to. Znaci vozacka, pasos, saobracajna, zeleni list, i ako mozes punomoc iako za to rijetko pitaju
 
Da...Auto ima svu papirologiju samo cekam da mi stari sredi papire tj. da ga prevede na mene, da pise u saobracajnoj da je na meni auto..Samo me interesovalo ovo za vozacko iskustvo jer planiram ici u augustu iduce godine, sto znaci da cu imati 8 mjeseci vozackog iskustva sto je malo odnosno nimalo :D A ne mislim nista svercat xD Samo hrana za put pice i tako to...I navigaciju sam sredio i sve :D :D Samo, racunam maloprije viamichelin put do Gdanjska sve skupa €180 kontam jeftino to nesto, jer sigurno moram proc vise tunela platit putarina vinjete sta se placa ne znam...A auto, ne moze bit ekonomicnije Golf 1.6d brate :D :D Koje su vase procjene putnih troskova do eto...Varsave ?
 
Član
ma niko te na granici ne pita za vozacku i iskustvo, rijetko traze zeleni karton ili slicno, samo pasos i preko granice deri, samo prouci malo zakone drzava kroz koje prolazis, jer negdje mozda ne smijes vozit auto jace od odredjenog broja kilovata ili iza 23 h zbog godina, pazi na svjetla, kad izadjes iz zatupljene BiH i augustu u RH ne smijes danju vozit sa svjetlima, i slicne sitnice
sretno ;)
 
rogy je napisao(la):
ma niko te na granici ne pita za vozacku i iskustvo, rijetko traze zeleni karton ili slicno, samo pasos i preko granice deri, samo prouci malo zakone drzava kroz koje prolazis, jer negdje mozda ne smijes vozit auto jace od odredjenog broja kilovata ili iza 23 h zbog godina, pazi na svjetla, kad izadjes iz zatupljene BiH i augustu u RH ne smijes danju vozit sa svjetlima, i slicne sitnice
sretno ;)

:icon_question:

Jesi mozda mislio ne moras?
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
rogy je napisao(la):
ma niko te na granici ne pita za vozacku i iskustvo, rijetko traze zeleni karton ili slicno, samo pasos i preko granice deri, samo prouci malo zakone drzava kroz koje prolazis, jer negdje mozda ne smijes vozit auto jace od odredjenog broja kilovata ili iza 23 h zbog godina, pazi na svjetla, kad izadjes iz zatupljene BiH i augustu u RH ne smijes danju vozit sa svjetlima, i slicne sitnice
sretno ;)

:icon_question:

Jesi mozda mislio ne moras?

Smiješ al' nije obavezno...;)
 
Član
Jarane, prvo položi, pa onda ganjaj putovanja i ostale zajebancije, danas nisi siguran hoćeš li imati sutra šta jesti, a kamoli hoćeš li moći polagat za 4 mjeseca.
 
Heh drug sve sam ja to rijesio, imam dobar posao radim sa starim :) A izvadio sam licnu kartu, znaci i pasos mi treba ? :icon_rolleyes: A i hvala sto ste me upozorili na ovakve naizgled sitne stvari koje znace nesto evo sa ovim svjetlima. Za to pravilo nisam znao. A ko me nece pustit sa 40 KW surove snage :D
 
Član
druze na autu putu svagdje su ti obavezna svjetla 24 sata da znas moze ti svako naplatiti kaznu i u hr i u slo itddd, aa na toliki put sa golfom 2 hmmm svaka ti cast
 
Član
dohc_16V_Mo. je napisao(la):
Da...Auto ima svu papirologiju samo cekam da mi stari sredi papire tj. da ga prevede na mene, da pise u saobracajnoj da je na meni auto..Samo me interesovalo ovo za vozacko iskustvo jer planiram ici u augustu iduce godine, sto znaci da cu imati 8 mjeseci vozackog iskustva sto je malo odnosno nimalo :D A ne mislim nista svercat xD Samo hrana za put pice i tako to...I navigaciju sam sredio i sve :D :D Samo, racunam maloprije viamichelin put do Gdanjska sve skupa €180 kontam jeftino to nesto, jer sigurno moram proc vise tunela platit putarina vinjete sta se placa ne znam...A auto, ne moze bit ekonomicnije Golf 1.6d brate :D :D Koje su vase procjene putnih troskova do eto...Varsave ?
Druze nemoj se nac uvrijedjen neznam u kakvom ti je stanju auto ali ipak veliki je to put dobro ga pripremi i ako trosi ulja ponesi 2-3l da mozes dosuti meni je rodjak tako iso pa mu je potrosio pa je morao dljevati i polako neforsiraj i sretno ponesi vode itd.
uplati sebi bihamk ako negdje zaglavis pogledaj temu momka iz neuma.;)
Mozda je bolja varijanta renta car ali i kod njih moras imati odredjene godine.
 
Nemam se ja naci sta uvrijedjen, auto je tehnicki ispravno sto se tice svega. A nije problem ulje ponijeti, i jednu kistru alata ako koja selna spane ili nesto hehe. A svakako cu se uclaniti u BIHAMK cim dobijem vozacku...A ne znam, u mene dedo ide u Weingarten sa dvojkom isto 1.6 D i nema problema...al ozbiljno.
 

MTR

Član
bez uvrede , ja ti ne bi preporucio da se upucujes na takve puteve , jer kako si sam rekao nemas skoro pa nikakvo iskustvo , a 200 eura ti nece bit dovoljno , kad god ti michelin izbaci cifru dodaj jos toliko , plus za ne daj boze kvara ili slepanja kakvog .
druga stvar kad je kvar u pitanju , NEMA popravke na cesti , dodje slepa i vozi htio ti to ili ne , jos ako ti se ulje prospe platices ciscenje koliko kosta motor za to auto .

sve ok , zelja i volja ali to ti ga dodje sad ko da ja sjednem na neku brodicu od 10 metara i uputim se za Francusku preko mora :D


znaci saberi iskustva i lagano , a reci starom da nije dobre glave kad bi te tako pustio na takav put :icon_mad:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top