Problem sa pumpom za gorivo

Problem sa pumpom za gorivo

Dakle,imam sledeci problem sa pumpom za benzin: pumpa se ne pali na kontakt,vec na verglanje....Sto ima za uzrok duze verglanje(dok pumpa ne navuce gorivo)...Da li neko zna u cemu je problem i ako moze savjet kom majstoru da vozim auto (bmw e36)...Iz sarajeva sam..
Hvala
 
Član
@madmono ne mora znaciti da je pumpa pri kraju, u mene je isto tako, to sve zavisi od releja pumpe kako je napravljen, neki releji upale pumpu kad das kontak, ona odradi i stane i kad krenes verglati ona opet pocne raditi, dok neki relji pale pumpu tek kad pocne verglati...
Prije na fordu mi je bilo dam kontakt odradi pumpa i stane i onda krenem verglati i ona opet pocne, i crkne mi taj relej i ja stavim sa drugog forda relej i onda mi nije radila na kontakt nego tek kad pocnem verglati, a kod bmw-a mi je isto tako tek kad pocnem verglati onda uklopi relej od pumpe, sve ti zavisi od releja do releja. Na bmw-u sam vozio i kasnije mi crkla pumpa i ja sam kupio i stavio novu pumpu, to samo govorim da znate da nije pumpa 100% ona nema veze s tim, relej regulise kad ce pumpa raditi :) nije ti to nikakav kvar to ti je normalno samo zavisno kako je koji relej napravljen...

Sto sto kazes dok pumpa navuce gorivo :D nisi ni svjestan kojom brzinom pumpa navuce gorivo :D
uzmi ovako daj kontakt i samo dirni verglanje i pusti i pumpa ce ti odraditi, pa probaj opet zaverglati i vidi hoce li ti brze upaliti, ako hoces da ti odradi na kontakt onda moras traziti drugi relej pumpe..
 
Član
Bas tako, prvo drug pogledaj svjecice kakve su. Ako su dotrajale kasnije ce paliti.

Drugo imas pumpi koje na kontakt ne daju pritisak goriva preko releja nego kada verglas tek tada pumpa gorivo prema diznama, s time i malo kasnije paljenje.
 
Član
nije ti druze do pumpe i u mene je na e34 isto,tek kad zaverglas pocne bacati a pumpa je nova tako da ti to nije problem :D
 
Znaci u sustini ja i nemam problem...Nedavno mi je pupma crkla i ovu sam kupio polovnu al je lik garantovao za nju...tako da nije do pumpe...Zanima me jel skodi pumpi sto se ne pali na verglanje?

I jos nesto msm da imam problema s potrosnjom...Sa 13l plina presao sam oko 110km al od toga je bar 30 na benzinu...Treba mi misljenje onih koji su imali slican problem...I de recite mi dobrog majstora za BMW u sarajevu...Ramo sa kobilje glave...
 
Član
Ne skodi ti to pumpi nista. Tako je samo to napravljeno da na verglanju uklopi relej pumpe i pocne pumpa raditi, nije to nista...

To za potrosnju, koji ti je motor u autu??? i koji plin, sekvent ili obicni?
 
Član
Znaci u sustini ja i nemam problem...Nedavno mi je pupma crkla i ovu sam kupio polovnu al je lik garantovao za nju...tako da nije do pumpe...Zanima me jel skodi pumpi sto se ne pali na verglanje?

I jos nesto msm da imam problema s potrosnjom...Sa 13l plina presao sam oko 110km al od toga je bar 30 na benzinu...Treba mi misljenje onih koji su imali slican problem...I de recite mi dobrog majstora za BMW u sarajevu...Ramo sa kobilje glave...

U zavisnosti koja ti je plinska instalacija, moguće da ti nije uštimano doziranje plina, pa ulazi previše u usis, imam isti problem na svom autu :)
 
@RS TURBO e36 1.8 (83 kw/h)...plin sekvent

@Luxusbenz pa jesi li rijesio problem? Msm da mi trosi preko 14l...Jel treba da vozim plinadziji,jel se prikljucivanjem na komp vidi koliko ubacuje plina u usis?Hvala
 
Član
Plin sekvent ja koliko znam se ne moze stelati jer on ima svoj ECU, opet ne znam to moras otjerati kod ovih sto rade plin, ali vidis koliko ti auto trosi benzina i na to dodaj bar jos litru i toliko ti trosi plina, a ti motori inace po gradu trose benzina oko 12L i tako bi nesto trebao i plina trositi mozda 13+L, to je 8V motor i ti su motori malo i poznati po vecoj potrosnji ne znam zasto trose ali koga sam god pitao rekao je da mu trosi, isto pa cak i vise od 6-aka :p eto moj 2.0 sestak trosi isto a i mozda malo manje od ovog jednog kolege isto auto samo 1.8 motor...
 
Član
@RS TURBO e36 1.8 (83 kw/h)...plin sekvent

@Luxusbenz pa jesi li rijesio problem? Msm da mi trosi preko 14l...Jel treba da vozim plinadziji,jel se prikljucivanjem na komp vidi koliko ubacuje plina u usis?Hvala


Plin sekvent ja koliko znam se ne moze stelati jer on ima svoj ECU, opet ne znam to moras otjerati kod ovih sto rade plin, ali vidis koliko ti auto trosi benzina i na to dodaj bar jos litru i toliko ti trosi plina, a ti motori inace po gradu trose benzina oko 12L i tako bi nesto trebao i plina trositi mozda 13+L, to je 8V motor i ti su motori malo i poznati po vecoj potrosnji ne znam zasto trose ali koga sam god pitao rekao je da mu trosi, isto pa cak i vise od 6-aka :p eto moj 2.0 sestak trosi isto a i mozda malo manje od ovog jednog kolege isto auto samo 1.8 motor...

Ima on svoj ECU koji se zakači na ECU od auta, ali oni ECU od plina zakače na računar i preko njeg štimaju ubrizgavanje/doziranje plina u cilindar, jer su kod tebe elektro-dizne za plin, može bit da ti neka od dizni pravi problem, a pogledaj i svjećice, zamijeni pa vidi, al ja bi otišo kod plinadžije i nek se on bakće s tim :D
 
Top