Prijedlog za kupovinu auta

Prijedlog za kupovinu auta

Član
E, došlo vrijeme da i sinu se nabavi auto, pa imam u ponudi da mi rođak uveze iz Njemačke četvorku neku...

I sad ovaj moj zagrijan za benzinjaru, a meni se baš i ne daju pare za to auto ( ja vozim 1.9 TDI 74 kW).

U ponudi imamo tri četvorke :
Golf 4 1.9 TDI 110 kW - 2003 - Full oprema (koža, grijanje sjedišta, maglenke, onaj elektični retrovizor u interijeru, držači čaša naprijed nazad, naslonjači za ruke naprijed nazad, senzori svjetala i ostala sranja, ESP, climatronic....)
Golf 4 2.3 20 ventila 125 kW - 2002 ( Opremu nez, nije gledao ništa )
Golf 4 1.8 110 kW i on je kako mi reče izgleda 20 ventila. - 2003 ( Special oprema )


Sad razlika u cijeni je tu negdje.

Šta da mu uzmem, auto će da se vozi vazda na otvorenom 150km/h i na više jer vidim kako moju vozi.

Šta je isplatno, dijelovi, kvarovi......

EDIT: Da dodam nijedna nije nikada udarana, farbana, kaže da je boja ekstra nema packi....
 
Super Moderator
Ja ne bi pogledo ove dvije pored ove tdi 110kW. Trosi isto ko i tvoja a ide stvarno dobro
 
Član
Pa ako ces puno prelaziti svakodnevno,onda zbog racunice naravno dizel.A ako gorivo nije porblem,onda nije los ovaj zadnji :icon_smile:
 
Član
De mi reci jel isplatno dati 9.000 (otprilike sa carinjenjem) za nju, prešla je 211 hiljada, i ima novu turbinu, servisna i sve je tu.


Brane984 je napisao(la):
Pa ako ces puno prelaziti svakodnevno,onda zbog racunice naravno dizel.A ako gorivo nije porblem,onda nije los ovaj zadnji :icon_smile:

Brane de mi reci razliku u potrošnji mog 74 kw i ovog 110 kw ?

I kolko otprilike troše na otvorenoj ova dva benzinca
 
Član
Koliko sin ima godina? Ne bi ja njemu tako jako auto kupio, pogotovo što se izgleda loži na veliku snagu, nedaj Bože, poginuće negdje.
 
Član
LEGION je napisao(la):
De mi reci jel isplatno dati 9.000 (otprilike sa carinjenjem) za nju, prešla je 211 hiljada, i ima novu turbinu, servisna i sve je tu.


Brane984 je napisao(la):
Pa ako ces puno prelaziti svakodnevno,onda zbog racunice naravno dizel.A ako gorivo nije porblem,onda nije los ovaj zadnji :icon_smile:

Brane de mi reci razliku u potrošnji mog 74 kw i ovog 110 kw ?

I kolko otprilike troše na otvorenoj ova dva benzinca
Pa taj dizel od 100 i 110ks uzimaju u prosjeku isto.Sad za ova dva benzinca nzm licno,posto nisam vozio,neka kaze neko sa foruma ko ima,ali evo neki tvornicki podaci
1.8 110kw grad 10.7 otvorene 6.2 komb 7.9
2.3 125kw grad 12.4 otvorene 6.6 komb 8.7
opet kazem,to su neki podaci tvornicki,sad najbolje ako ima neko ova auta da ti kaze iz iskustva,svi oni trose vise nego sto pise.
 
Član
Moj 74 kW ne troši preko pet mada ja to ne prelazim 120 nikad.
Bil bilo razlike 110 kW da troši dva litra više ?

Dijelovi i to ?


mara- je napisao(la):
Koliko sin ima godina? Ne bi ja njemu tako jako auto kupio, pogotovo što se izgleda loži na veliku snagu, nedaj Bože, poginuće negdje.

18. Tek položio, ali vozio je i 3 godine bez vozačke bez ikakvih problema na relacijama Kakanj - Bilješevo.
 
Član
Tvoja odluka, ali 110KW za početnika je previše i čim hoće benzinca znaj da se "loži". A početnik je bez obzira na te tri godine, to je ništa što se tiče iskustva.
 
Član
mara- je napisao(la):
Tvoja odluka, ali 110KW za početnika je previše i čim hoće benzinca znaj da se "loži". A početnik je bez obzira na te tri godine, to je ništa što se tiče iskustva.

Hmm..
Šta da ti kažem ja vozim od 1988, i nikada od tada nisam imao nikakav udes sudar ništa...
Samo jednom nisam mogao zaobići banderu još dok sam imao staru Jettu Mk2, nalio se ko letva.

A za njeg da kazem kako mislim da znam, ne pusi, ne drogira se i ne pije, ali sve što može maksimum to se vozi maksimum.
Brat mehaničar je predlagao meni da se uzme SDI, zbog toga što je početnik, ali mali neće ni govora o tome.
 
Član
LEGION je napisao(la):
mara- je napisao(la):
Tvoja odluka, ali 110KW za početnika je previše i čim hoće benzinca znaj da se "loži". A početnik je bez obzira na te tri godine, to je ništa što se tiče iskustva.

Hmm..
Šta da ti kažem ja vozim od 1988, i nikada od tada nisam imao nikakav udes sudar ništa...
Samo jednom nisam mogao zaobići banderu još dok sam imao staru Jettu Mk2, nalio se ko letva.

A za njeg da kazem kako mislim da znam, ne pusi, ne drogira se i ne pije, ali sve što može maksimum to se vozi maksimum.
Brat mehaničar je predlagao meni da se uzme SDI, zbog toga što je početnik, ali mali neće ni govora o tome.
Pa uzmi mu onda onaj tdi od 131ks,nije lijen a manje trosi od ova dva benzinca.
 
Član
Ja imam ova tri u ponudi i to super ocuvana, ja da sebi uzimam uzeo bih 110 kW TDIa ovog jer je top stanje ..

Sad da zamaram Elvisa da mi traži još neke tamo 96 kW to mi nekako ne ide, a dalje neznam...



Sva tri ova su bez packe, ništa ni blizu truhleži, sve ispravno....


Samo je moje pitanje izdržljivost.. Znači da se prže 150 i više koji motori mogu duže , 2.3 , 1.8 , 1.9 .....

I potrošnja, jer ako bi uzo 2.3 ili 1.8 ugradio bi plin 100 %... Šta kako, plin izdržljivost, bil trošio manje nego dizel ili tu negdje ko i on mislim u cijeni pošto je plin 90 kf.... itd.
 
Član
Ja bi ovu 1.8 110kw ugradio bi plin i polako :123:, a sto se tice potrosnje sa plinom, ljeti mi je isplatnije, nego bilo kakav dizel da sipam, dok je zimi malo zeznuto, jer mora raditi na benzinu dok se ne ugrije pa malo vise potrosi love, ali zato kad ljeto dodje milina i da plin ti zimi malo poskupi radi grijanja !!!
 
Član
Uz dužno poštovanje, umjesto što gledaš da mu kupiš sto jače auto, bolje bi bilo da sjedneš s njim i malo popričaš. Govoriš kako je vozio 3 godine bez vozačke kao da je to nešto najnormalnije i kao da podržavaš, isto kao i za tu vožnju preko 150kmh djeteta od 18 godina. Život je previše dragocjen da se ne čuva, a čini se da ga danas većina sve manje cijeni ;)
 
Član
@Emir joj neznam jarane ni ja šta bih, neće on lijena auta, buraza mi je non stop podjebavao jer on fali SDI ovo i ono.

@1.8 de mi reci jel bilo kvarova u tebe jel u tebe isto 110 kW 1.8, jel ide bolje nego DIZLO 110 kW itd ? Jer stvarno sam u dilemi.
Žurim da kupim to auto da bi mu se što prije uvezlo jer njemu treba auto od posla na poso, meni treba ( imam svoje ), pa me i nervira sad je nagazio na moje dosta, i nemogu vidjet auto u garazi. Gasanja su non stop, bio ja tu ili ne bio. Mada neznam sad ništa, šta kako.
 
Top