pranje motora...sta,kako,cime ?

pranje motora...sta,kako,cime ?

Član
ja oprao dizelanu svoju,upalio,ne radi obrtomjer i gori lampica od ABSa
ugasiam,opet upalim,isto
dok sam spakovao kompresor za pranje i "Halat",osusio se,i sve ok
inace,mercedesova dizelana :D
 
Član
ja svog dizelasa perem pa sta bude, malo mi je prljav motor, bilo mi je jedno crijevo puklo i isprljao se motor, morat cu to sredit kako treba:cool:
 
Član
ja sam svog prao neki dan--odvukao na auto praonu covjek uzeo nekim djavlom ga poprskao i onda oprao eno ga nov...a u mene je dizel i nisam imao problema,,a sutradan mi je drug sa bmw-om benizncom isto oprao motor i nije imao nikakvih problema..et ;)
 
Član
ma bitno je samo da ako je motor vruc da ga pere vrucom vodom, da ne dodje do kontra efekta, evo neko je rekao da je i pozeljno da benzinac bude upaljen, i to mi je logicno, jer ima puno stvarcica koje se ne smiju kvasit, a kad auto radi odma ce ga osusit. Bas mi drug kaze da peru onim famolom, znaci ja sam odma dobro rekao, konto sam da sam se provalio:lol::lol::lol:
 

MTR

Član
imate tekucine i sredstva specijalno za te stvari , ono sto je neko spomenuo da neki dijelovi oksidiraju posebno aluminijum , pa aluminij oksidira samo u kontaktu sa kiselinom , ne bi me cudilo da ti uhljupi po praonicama ne stavljaju Domestos .

Motor je pozeljno oprat pred svaku ljetnu sezonu , mislim da svi znate sta se desava na +36 , ispod haube je visoka pec :D , jos ako ima mascurine , ulja po karteru , i tamo sa druge strane ispod turba ( ko ga ima ) more' se svasta zabelajisat .

ja svoje kad perem imam sredstva od momka iz Zenice ako ce te broj mogu stavit , specijala stvari bas za motore , moze litar bit za 10 pranja ( razmucuje se 1:10 ) , ma skida asfalt s ceste a kamo li prljavstinu s motora :D

probao sam sve od starog Hemisola , do Titana iz Konjica i ne znam ti vise cega , al sa svakim moras trljat da mu pomognes , sa ovim nista , naspricaj , zapali cigaru , kad ispusis opleti :D
 
Član
zato i pitam, ni kod mene se nije prao motor od kako je sisao sa trake u ceskoj, dakle od tamo 99/2000 :lol: pa nista se ne buni, doduse pocesto skinem onu zastitu, krpe i lagano opleti, dax za plastike i kao apoteka bude :icon_biggrin: da se ne prljam kada sipam vodu za brisace, heh
 
Član
Ako peres benzinca, stavi kesu ili nešto da ne skvasiš razvodnu.
Ja svog "kašlju" prao, upaljenog, i neznam šta mu je bilo. Ja se zad'o kad odjednom auto se strese i ugasi :lol::lol::lol:. Kada sam ga oprao nisam ga mogao upaliti, onda fenom sušio motor i jedva nekako upalim. Doduše vruć motor sam prao hladnom vodom.hahahha:lol::lol::lol::lol:
 
Član
zAaKy je napisao(la):
Ako peres benzinca, stavi kesu ili nešto da ne skvasiš razvodnu.
Ja svog "kašlju" prao, upaljenog, i neznam šta mu je bilo. Ja se zad'o kad odjednom auto se strese i ugasi :lol::lol::lol:. Kada sam ga oprao nisam ga mogao upaliti, onda fenom sušio motor i jedva nekako upalim. Doduše vruć motor sam prao hladnom vodom.hahahha:lol::lol::lol::lol:

treba i njega nekada rashladiti malo vruce je i njemu:lol::lol::cool:
 
Član
neznam sto ljudi od tog prave problem, ako covjek voli da kad otvori haubu vidi ljepotu i cistocu motora nek ga opere meni su gori oni kojima je tesko otvoriti haubu i bar pregledati nivo ulja, a ja inace perem motor onim dax sretstvom naprsces i sacekas malo ili ti ga dizelom pospem i sacekam a ako je benzinac kesa i zastitis razvodnik a i ako nece da upali skines kapu i posusis ako imas kompresor ispuses dekove i bog te veselio
 
Član
znaci u principu ne moram da brinem,zastitim te delove,i picim,samo posto sam mislio da perem sa onim aparatom za pranje auta,a vidim da mora topla voda,onda cu morati da vidim sta i kako
 
ma samo zastiti razvodnu kapu, umotaj je dobro kesom i izbjegavaj po njoj da prsces i sve regularno,
ja sam na 1,3 dvici tako prao, na savjet jednog druga poprskao naftom, ostavio 10ak minuta, bilo je masnoce i svega
curilo ulje, i odlicno se pokazalo, dobro ocistilo,;)
 
Top