pranje motora...sta,kako,cime ?

pranje motora...sta,kako,cime ?

Član
interesuje me cime je najbolje da se opere motor,na sta da pazim,sta da zastitim,jel mora da bude vruc motor ili hladan...svaki savet je dobro dosao
 
Član
Meni lik u praoni posuo nekom tekućinom, saprao wapom, i to me zadovoljstvo koštalo petaka...Neisplati ti se to kući prat...
 
Član
i mene zanima, sta ovi stariji, iskusniji kazu, imal posljedica i sl :icon_question: meni su neki govorili ne peri, pogotovo ako se ima vise elektronike... licno nisam nikad prao, ono ne vidim ni neku svrhu bas, ako nije bas negdje curio pa zamasceno sve :icon_rolleyes: samo kad mi je dosadno krpice i malo prebrisem, cisto da mi na oku izgleda "fino"...
 
Član
Franki je napisao(la):
Meni lik u praoni posuo nekom tekućinom, saprao wapom, i to me zadovoljstvo koštalo petaka...Neisplati ti se to kući prat...

Ja vise nikad nebi otisao prat motor u autopraonici naspricaju ga nekom tekucinom(mislim da je kiselina neka) poslije toga svi alu djelovi sto su bili sjajni oksidirali svi obojeni djelovi matirali :icon_mad:
 
Član
Ne znam čime su tebi špricali, ja sam prao dva puta(dva auta) i nisam primjetio ništa...
 
Prvo poprskas naprimjer beliflux-om (sredstvo za ciscenje motora, odmascivanje...) onda sacekas oko 10min pa dobro saperes vodom, ako je motor vruc onda vrucom vodom a ako je hladan onda slobodno hladnom vodom.
 
Član
peru onim famolom il kako vec, jebo ih on, bar ovdje kod nas. Ja sam od punca fiata punta vozio,benzinac, prali ga i sve bilo ok, jedino sto je jedva upalio, al ajd, preso sam mu preko toga:lol::lol::lol:

ja sam htio u svom autu prati motor, ali sam to spomenuo u jednoj radnji, i covjek mi rece nemoj niposto, kaze djes prat motor, i et nisam htio vise ni da to spominjem, hehe. Mada bih volio da ga malo osvjezim
 
Član
a i meni su rekli, ako nemas potrebe ne peri... tj. ako nije negdje curio i sl, pa ti smeta.... zato ja lagano krpe, rostilj, cetkicu i lagano :lol:
 
ArminM je napisao(la):
peru onim famolom il kako vec, jebo ih on, bar ovdje kod nas. Ja sam od punca fiata punta vozio,benzinac, prali ga i sve bilo ok, jedino sto je jedva upalio, al ajd, preso sam mu preko toga:lol::lol::lol:

ja sam htio u svom autu prati motor, ali sam to spomenuo u jednoj radnji, i covjek mi rece nemoj niposto, kaze djes prat motor, i et nisam htio vise ni da to spominjem, hehe. Mada bih volio da ga malo osvjezim

Ja sam prao svog TDI-a nikakvih problema i mislim da je bolje za motor kada je cist...
 
Član
ja sam se sad sjetio da je ovaj moj drug sto ima mehanicarsku radnju skoro vozio jednog passata, kojem je pukao turbo, bilo je ulja po motoru, jos su oni sve isprljali kad su skidali, tamo vamo, uglavnom haos prljavo, vidio sam svojim ocima. Ja znam da je on vozio na praonicu da mu peru motor, jer je covjek picajzla i htio je da mu vrate auto u sto boljem stanju. Bas cu ga pitat jel ima nekih nus pojava. Mozda je on prao ne bil se passat cim prije vratio njemu u radnju, da zaradi jos koji dinar:lol::lol:
 
Član
a ne, meni je vecina rekla, od malo "prasine" nece motoru nista biti, dok od vode ak se zavuce mozes imati problema...
 
Član
dizela mozes da peres kako hoces nista mu nece bit, ali kod benzinaca je problem sto se nakvase bobine, kablovi, razvodnik, senzori za**bancije, ali i benzinca mozes da peres samo dobro da pazis gdje ces posipat vodu...
 
Član
u mene susjed golfa 2 dizela zalije sa dvije kante od po 15 litara vode i kao iz tvornice ali to neznaci da vi mozete tako svoj mercedes audi itd:cool:
 
Član
za benzince je bitno kad ih peres da motor bude upaljen dok se pere i a ga tako pustis da se osusi. niposto na ugasen motor.

za ove sto kazu malo prasine ne skodi. ne skodi prasina ali skodi masnoca od ulja i sl. kad je motor prljav sporije se hladi, masnoca isparava i zamascuje ostatak motornog prostora, udises isparenja kroz ventilaciju i sebe trujes.

brat jekod mene na tri auta do sad prao motor (golf, KA i sad punto)i nikavih problema nije bilo, znaci samo upaljen auto kad se pere i nema problema.
 
Top