Pranje motora , lickanje?

Pranje motora , lickanje?

Super Moderator
Upravo tako, ako je vruc ne treba ga prati, ako je hladan nema problema... ja sam u dosta auta prao sa masinom za pranje auta i nisam imao nikakvih problema jer je velik pritisak ne tesko da se voda igdje zadrzi.. A prijatelj mi da neku tecnost donese mu neki rodjak iz svicarske kupi cini mi se u subaruovoj garazi i ta je tecnosta bas bas masna i naspem je takodjer u onu bocu za pranje prozora i citav motor dobro naspricam pustim par minuta i masinom saperem... ma ko nova bude al onda moras 2-3 dana otvorenih prozora vozit jer je jaka ta tecnost pa se osjeti :lol: meni je to do sad najbolje sto sam probao ;)
 
Član
Najgore što postoji raznih savjeta, neki kažu ni slučajno na ladan, nego na vruć jer će voda isprariti i brže će motor biti suh. A meni je čak nacrtano iznad neke elektornike da se ne pere, e sad da li važi samo za taj dio ili za cijeli motor, ne znam, uglavnom se i ja držim ovoga što trizex kaže.
 

JD.

Član
ja svoj perem jednom godisnje i nikakvih problema... Opel je to slobodno peri

otidji gore u WRC nek ti operu, jer poslije pranja se ispuse kompresorom sa zrakom voda prije paljenja ;)
 
ja sam prao na fiat puntu benzin na praoni uzeo mi 6 KM
prao toplom vodom
ja ga pitao trebal zastiti kablove kaze nista ne treba ja garantujem samo mora auto biti upaljeno dok pere
zasto da se ganjas sa tim tekucinama koje kostaju 7 KM kad mozes stojati pored čike na praoni dok on pere za 6 KM
ako ne nadjes za 6 KM kao kod nas u TK plati i 10 ali ne mislis....
 
Član
mara- je napisao(la):
Najgore što postoji raznih savjeta, neki kažu ni slučajno na ladan, nego na vruć jer će voda isprariti i brže će motor biti suh. A meni je čak nacrtano iznad neke elektornike da se ne pere, e sad da li važi samo za taj dio ili za cijeli motor, ne znam, uglavnom se i ja držim ovoga što trizex kaže.

Nacrtano ti je iznda kutije sa osiguracima i kompijutera, fino skines tu plastiku operes nju, operes onu na akomulatoru i onu na motoru i auto ko novo
 
Član
Eh ovako, znam da dižem staru temu ali je ovo stvar koja je manje više uvijek aktuelna pa da ne otvaram novu temu.
Htio bih prati motor pa me zanima nekoliko stvari,
- prati hladan ili zagrijan motor?
- šta zaštititi od dijelova?

Inače motorni prostor je u jako lošem stanju, svuda masnoća i prašina, turbina je jednom valjda propišala, jednom balio na dihtungu i još nekih sitnica, sve u svemu loše za vidjeti. Inače radi se o Golfu 2 gtd, kontao sam ga onako zagrijanog malo "osvježiti" u samouslužnoj (koristio bih vruću vodu) pa onda vidjeti šta još treba srediti i očistiti...
 
Super Moderator
XTech je napisao(la):
Eh ovako, znam da dižem staru temu ali je ovo stvar koja je manje više uvijek aktuelna pa da ne otvaram novu temu.
Htio bih prati motor pa me zanima nekoliko stvari,
- prati hladan ili zagrijan motor?
- šta zaštititi od dijelova?

Inače motorni prostor je u jako lošem stanju, svuda masnoća i prašina, turbina je jednom valjda propišala, jednom balio na dihtungu i još nekih sitnica, sve u svemu loše za vidjeti. Inače radi se o Golfu 2 gtd, kontao sam ga onako zagrijanog malo "osvježiti" u samouslužnoj (koristio bih vruću vodu) pa onda vidjeti šta još treba srediti i očistiti...


Ja sam prije prao hladan motor i nisam imao problema, al mi kolega koji zna i kojem vjerujem kaze da kad perem da je auto upaljeno, a uglavnom je vruc kad je upaljeno i tako odem na samousluznu i operem citav motor opet nikakvih problema... al problem je sto ne daju na svim samousluznim prati motor
 
Član
XTech je napisao(la):
Eh ovako, znam da dižem staru temu ali je ovo stvar koja je manje više uvijek aktuelna pa da ne otvaram novu temu.
Htio bih prati motor pa me zanima nekoliko stvari,
- prati hladan ili zagrijan motor?
- šta zaštititi od dijelova?

Inače motorni prostor je u jako lošem stanju, svuda masnoća i prašina, turbina je jednom valjda propišala, jednom balio na dihtungu i još nekih sitnica, sve u svemu loše za vidjeti. Inače radi se o Golfu 2 gtd, kontao sam ga onako zagrijanog malo "osvježiti" u samouslužnoj (koristio bih vruću vodu) pa onda vidjeti šta još treba srediti i očistiti...

Ma ja sam dizela oprao 10 puta :D ja sam daxa prskao odstoji malo, saperi i malo posusi sto mozes dohvatit...a ako ces prati hladan motor onda hladnom vodom i obrnuto...
 
Top