Pranje motora , lickanje?

Pranje motora , lickanje?

Poz narode , da li znate tj da li ima iko da radi pranje i sredzivanje motora u Sarajevu . Ako opste to postoji na nacin na koji sam ja opisao
 
sumnjam da ima netko tko bi se detljano a kvalitetno bolje potrudio od samog tebe najbolje je odes u praonu svugdje je pranje motora 5 km toplom vodom naravno...kasnije sve posusi kako treba da bude jos ljepše uzmi sprej za crijeva gumena da se sijaju i sprej za plastike i sve fino detaljno namazes mislim da dalje nema potrebe nista radit
 
Član
Ma sam ga operi imas kupit u autodjelovima tekucine za to.
Na kraju sto dado kaze sprejom za plastiku predji plasticne i gumene djelove i to je to. Tako ja radim i extra je
 
Administrator
Abro sprej za ciscenje diskova, jest da trebaju 2-3 al bukvalno sve cisti i brzo susi, a vodom ti ne bi preporucio oko elektronike, pogotovo na benzincima ;)
 
Član
buraz odes na benzinsku pumpu i kupis Famol, ili belifamunt, tako se nesto zove ( uglavnom to su dvije razlicite tekucine )
ovaj famol je duplo bolji, litar ti dodje oko 7km. ostavis motor da se ohladi, naspes tekucinu u onu spricu za pranje prozora recimo. naspricas po cijelom motornom prostoru, ostavis jedno desetak minuta da odstoji i onda saperes vodom, mozes to na onim samousluznim praonicama, dobro je pod pritiskom isprat, bolje ce bit

poslije mozes motor lickat cime hoces, onaj famol skida svu masnocu, prljavstinu i ostale gluposti

ja sam jednom oprao motor sa litar famola, poslije sam opet sebi kupio i litar mi traje vec dugo dugo, nekad kad mi je nedjeljom dosadno pospricam, saperem i lickam:icon_biggrin:

edit: ja sam prao i od starog benzinca, samo ostavim da se osusi i nema problema
 
Administrator
Little Dragon je napisao(la):
Znam da se ne smije elektronika kvasiti na benzicima , a taj sprej radi bez vode ili opet se mora sve saprati?
Bez vode, bez brisanja, ima jak mlaz sve skida pogotovo naslage ulja i masnoce, mislim da je 7km
 
onda cu probati s tim prvo da se ne ebem oko struje da se sta ne pokvari eto ti belaja :D al opet preventive radi komp i neke bitne kablove cu u kese ili celofan obloziti da ne bi bilo kaput
 
Administrator
trebalo bi da imaju sve bolje opremljene prodavnice auto dijelova , meni je Liga narucivao i kako mo je rekao predstavnistvo im je negdje u Blazuju
 
Top