Potrošnja goriva-osobni rezultati

Potrošnja goriva-osobni rezultati

BHT Ovisnik
pa bas to,stari kad vozi odemo do Zenice, 200km tocno od kuce,tamo voznje,gore do Perinog Hana,uzbrdo sve,te opet po gradu malo,tam vam,nazad opet 200km bude dovoljno 40km s tim da stari ga mnogo kasnije i salta i sve
 
Član
CoL3 je napisao(la):
pa bas to,stari kad vozi odemo do Zenice, 200km tocno od kuce,tamo voznje,gore do Perinog Hana,uzbrdo sve,te opet po gradu malo,tam vam,nazad opet 200km bude dovoljno 40km s tim da stari ga mnogo kasnije i salta i sve

moj do 100kmh trosi uvijek isto,a saltam prva - 20, druga 40, treca 60, 4..., a jel ga vozis 120 konstantno cini mi se vidm kazaljku kako opada :lol:
 
BHT Ovisnik
ja kada vozim,prva mi je samo da se pokrene,onda druga,treca na 30-40 ,cetvrta 50 kada normalno vozim,a cesto je tako,a ako je vec netko samnom pa smo nasuli popola i sl. il ako je ostalo goriva od puta treca do 80,po gradu malo vise stisnem,al prosjek neki je 5l-6l
 
Član
CoL3 je napisao(la):
ja sam jucer nasuo 20km (10l) i presao nekih 250km i jos nesto ima,znaci prosjek je bio kombinirane voznje 4l bez stednje

viva la diesel:D:lol:

Meni toliko od tvoje kuće do u Neum nemože biti kad idem preko Svitave... a za nazad, neću da mozgam :D ali za pivo, roštilj i benzin nikad nisam marke žalio hehe

taj luksuz nikad nije bio skup, niti će biti skup ;)
 
Član
Audi A6 2.0tdi - gradske prilikom normalne voznje uzme jedno 10l-11l ,prilikom agresivnije voznje jedno 16-17l,autoput brzina 140km/h 6l 150km/h 7l 160km/h 7,5/ i 200km/h 9l-10l
Kada sam isao na more za cca 800km(auto bilo pretrpano stvarima i jos 4 osobe u autu) trosio mi prosjek 6,7l(klima bila uvijek upaljena) al iskreno nisam ga stedio,neki me baraba poslije sarajeva prestigo i za njim do hrvatske granice cijelo vrijeme.Lik nije skoro nigdje spustao ispod 110km/h a meni to odgovaralo:icon_smile:
u povratku slicna situacija se desila.....

zakljucak, auto i previse trosi za svoj motor i svoje godiste,sestom brzinom i voznjom do 95km/h mogla bi se potrosnja draziti na nekih 4,5l do 5l ,cim predje preko 100km/h trosi oko litar do litar i pol vise
 
Član
Potrosnja mog ljubimca
Astra Coupe Bertone 2.2 16V po gradu trosi 16 litara uz malo agresivnu voznju a moze se svuci na 12,5-13 kad se vozi ko baba.Na otvorenom sa klimom 7 litara brze voznje prezadovljan sam.
 
Član
potrosi sve sto mu se naspe nikad nis nisam vratio nazad:icon_cry: a normalne voznje mozda 5-5.5 l prosjecno 5.5-6 mozda i 6.5 al zna potrosit i 5l litara na nekih 40 km pod gasom 4000-5000 obrtaja ;)
 
Corrado 1.8B 66kw, po gradu uzima 10+ a otvorene inace 7.5, na autoputu je uzimo ispod 7L prosjecna voznja 140-150 km/h
 
Član
Evo par dana se sluzim jednim jako dobrim, ocuvanim kadettom 1.6b poluanspric, 55kw, i motor radi kao sat, i sve ostalo, al sam ostao zaprepasten kako auto trosi, po gradu hoce 10-11l bez sale...
 
Član
punto hgt 10 litara predje 70 kilometara kombinovane voznje ali bude tu i stiskanja, malo auto a trosi ko veliko :)))
 
Početnik
golf 1.6 td intercooler 59kW mi je trosio izmedju 6 i 10 litara, zavisi kako se vozi..
Bora 1.9 tdi pd 74kW, ako je vjerovat board-u, trosi u prosjeku 6,5 litara dizela..
Mazda 1.6 ajnspric, 64kW mi potrosi otvorene oko 6 litara, po gradu 8-9, ja prezadovoljan..
 
Član
Danas isao u Tuzlu i nazad sa vectrom c 2.2dti, u putu vozio negde oko 100-120 negde i 60 naravno, prosecna brzina za put po boardu tacno 80km/h, potrosnja 5.3l:


Uploaded with ImageShack.us
U povratku mi se zurilo pa sam ponistio trip na auto putu i nagazio, rezultat 8.2l, prosecna brzina 155km/h:D(nisam spustao ispod 170), mislim da i to nije los rezultat:


Uploaded with ImageShack.us
 
Top