Potrošnja goriva-osobni rezultati

Potrošnja goriva-osobni rezultati

maximalna potrosnja po gradu i to ga zabijam u crveno prvom, drugom i trecom ne prelazi 13.2

ovo ne mogu da vjerujem, mozda u sitne sate, a na otvorenom je ok potrosnja,
 
Početnik
GaRGa je napisao(la):
shex je napisao(la):
GaRGa je napisao(la):
shex je napisao(la):
GaRGa je napisao(la):
sad za vikend isao do Dubrovnika, presao 620 kilometara sa 55 litara goriva, sto je oko 8-9 litara potrosnje a nisam ga stedio :)

koje auto Audi TT 1.8T, ??? kolko konja.

olensoner je napisao(la):
Zahvalan je onda poprlicno ako je taj, jer A4 1.8T, 180, nije mogao nikad ispod 10, a nije ni quattro bio...

Ljetos sam vozo od jarana Audi a4 S-line 1.8t ,2001god prvi A4 model, chipovan sa 180 na 235 konja ima quattro standardno. Potrosnja otvorena cesta je bila 7,5litara fine voznje, kolone manja prestizanja, jace voznje kolko sam ja uspio je isao do 12 litara-sto je nista za ovu snagu.
U normalnoj voznji i gasanja trosi isto, iste voznje u odnosu na golf4 gti sa 150 konja, prosjek mu je oko 8,5-9litara. mozda mu je na otvorenom pola litra veca potrosnja, al tu je to ne moze se vidjet razlika, auto je teze preko 150KG u odnosu na golfa ima 85konja (235-150)vise, i ima 155NM (365-210) obrtnog momenta vise.
Auto je katapult, perfomanse ima daleko vece, start radi quattro-a da ne govorim u na kratkoj relaciji digne na 100tku dok dvaput trepnes, tezi je 15% posto, a potrosnja ispod pola litra. Nevjerovatno.



Fabricki ima 225 Konja i 280 Nm, maximalna potrosnja po gradu i to ga zabijam u crveno prvom, drugom i trecom ne prelazi 13.2 a ovo sad 8,8 je najmanja do sad mada ga stedio nisam takod a vjerujem da moze na 8 na otvomrenom jer na boardu mi u 6-oj brzini pri 90 km na sat pokazuje 4-4,5 litara potrosnje, najveca trenutna potrosnja na boardu mi je bila oko 38 litara na 6500 obrtaja u prvoj brzini :)








a jarane to je djaba vozanje za tu snagu, pa moj od 150 konja ce po gradu punmim gasom uzet tolko tacno isto 13,2-4. a kombinovano tu je to 8,8, e ne mogu vjerovat.




Haveru ovaj je presao tek 89 hiljada, nije uvoz ovdje kupljen i uredno odrzavan u ovlastenom salonu, sve mu je prijevremeno preventivno mjenjano :))




jel chipan taj TTjac ili je fabricki.
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
maximalna potrosnja po gradu i to ga zabijam u crveno prvom, drugom i trecom ne prelazi 13.2

ovo ne mogu da vjerujem, mozda u sitne sate, a na otvorenom je ok potrosnja,

naspem do vrha resetujem potrosnju i vozam se po gradu, gasam gdje god mogu predjem 400-450 km sa 55 litara super 98 plus sa Hifa ili EL tarik oil pumpe
 
Član
U pm prodao Astru F GSI 2.0 115ks i sad trenutno vozam kadet GSI 1.8 115Ks, motor fakat fino radi, na leru i prima gas i sve, al sam razocaran potrosnjom, tek sada vidim da je astra bila dizel nasprem ovom kađi, po gradu uzima 12L ....
 
Član
Meni je golf 1 gti sa k-jetronic sustavom uzimao najviše goriva. Nikako nisam mogao izaći gradske ispod 10 litara. Digifant u golfu 2 gti mi je trošio mnogo manje, bez obzira na vađenje masti. Što se tiče usporedbe golf 2 gti vs pug 106 gti, po gradu troše više manje isto, dok vanjske vožnje pug troši i 2 litra manje.
 
BHT Ovisnik
ja sam jucer nasuo 20km (10l) i presao nekih 250km i jos nesto ima,znaci prosjek je bio kombinirane voznje 4l bez stednje

viva la diesel:D:lol:
 
BHT Ovisnik
:lol::lol: kentram nesto i ja da uzmem,al hvala Bogu ona mene sluzi,netko nema ni od staraca,jos malo lovice da se skupi pa idemo na nesto jace,al opet tu negdje ce bit novcana potrosnja (viva la lpg:lol: )
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Ja tu tvoju dizelaču nebi vozio ni da proizvodi gorivo:D

Svejedno, al potrosnja od 4l je premala za njegov motor nemoguca, polo 1.4d ima tu potrosnju uz vrh gasa na otvorenom, + je on naveo 4l kombinovane! Nooo way, wake up!
 
Početnik
CoL3 je napisao(la):
ja sam jucer nasuo 20km (10l) i presao nekih 250km i jos nesto ima,znaci prosjek je bio kombinirane voznje 4l bez stednje

viva la diesel:D:lol:

Lud, zbunjen
pa i ja tako mogu recimo naspem 20 maraka benzina oko 9,7litara i predjem oko 900 kilometara i za tih 20 maraka prosjecno mi potrosi oko 1 do 1,1litara, jer poredeci ga s tvojim slucajem od 4litra, ocito se ne uzima u obzir koliko si imo prethodno goriva jos u rezervaru kad si nasuo tih 10litara.
 
Član
evo ja sad preko mosta tamo vamo nekoliko puta i ode 10litara u Bosnu za 15-ak minuta....ali alal mu svaka kap....:123:

PS: vidim ovdje ima strasni masina da bi mogli ici na ostatke mojih izduvnih gasova i da opet presaugavaju....
 
BHT Ovisnik
kako ne,isao sam Mostar-Neum,sve otvorena,malo gradske (mada neum je mali) zatim u mostar kada sam se vratio koji krug i do kuce nazad (buna) ,bio je na rezervi kada sam posao i odmah natocio 20km (10l jer je 1l=2km),vratio se i imao sam goriva opet sitno,racunica je laka,na otvorenoj malo gdje se islo ispod 80,samo fino saltaj i goni :icon_confused:

preciznije nikako nisam mogao izmjeriti,s rezerve na rezervu,jedino da je bio pun kada sam posao i nasuo ga opet do vrha kad se vratim pa preracunam
 
Član
I ja sam danas sa 1.6 dizlom isao u Tuzlu oko 400 km mozda i vise dok sam otisao i vratio se, ukupno nasuo za 40KM, 3 u autu, 4 brzine, stalno sam isao 80-100 imam vise goriva nego kad sam krenuo :cool::cool:
 
Top