Pontiac Firebird GTA

Pontiac Firebird GTA

Član
Upravo stigla posiljka iz USA ali im se potkrala jedna "greskica". Poslali su samo jedan prednji kocioni disk umesto dva komada plus kocione plocice :) :) :)
Sad sam poslao mail sa primedbom i cekam da vidim kakav ce ishod biti. Jbg, ne moze sve da ide kao po loju :)

Stavio sam pored i fabricki disk da se vidi kolika je razlika u odnosu na novi i da se vidi kako ce otprilike izgledati kada se fabricki pretvore u glavcine sto treba uraditi da bih nove uopste mogao da montiram.



 
Član
Ne dva, samo prednji diskovi su u pitanju, stigao je jedan, a danas drugi sa plocicama :)

Malo sam kompletirao disk, plocice i klesta i uporedio sa starim diskom i plocicama.




Montiranje kocnica ce da saceka lepse vreme posto ima malo vratolomija, sto kod metalostrugara, sto ovako mehanicar i ja. Sutra cu da objasnim ovde slikovito sta treba da se uradi, cisto da se i ja podsetim :)
 
Član
Pozadi vec ima diskove i oni su istih dimenzija kao stari (fabricki) prednji, nema potrebe njih menjati.

E ovako da "ukratko" opisem sta je potrebno da se uradi kako bi se montirale ove kocnice i sta me ceka uskoro :)

Prvo treba napraviti adaptere koji ce da drze kociona klesta, a oni izgledaju ovako:



Nakon toga je potrebno fabricke diskove preraditi da postanu glavcine za nove.

hub_1.jpg
hub_3.jpg

hub_4.jpg
hub_5.jpg

hub_final.jpg


Stitnik diska treba iseci ovako:

rotor_shield_1.jpg
rotor_shield_2.jpg


Potom ima malo igrarije sa secenjem i prosirivanjem rupa :)

spindle_3.jpg
spindlemod_1.jpg

spindle_4.jpg
spindle_6.jpg


Da bi se potom mogli montirati adapteri:

spindle_8.jpg
spindle_9.jpg

spindle_final.jpg


Kada se vrati nazad, to bi trebalo ovako da izgleda:



Potrebno je i uraditi duze brezone, ali to sam vec ranije zavrsio, tako da je sve spremno za pocetak radova.
Sve to lepo izgleda ovako na slikama, ali ne verujem da ce biti lako da se uradi, no moram da zavrsim to jer ovako jedva mogu da zakocim :(
 
Član
Jbt, ovo je za poludeti vise, nije do kompa definitivno :(, izgleda da je nesto do struje i instalacije koju je prethodni vlasnik odrzavao isto kao i ostatak auta. Uglavnom, da bih se danas malo oraspolozio, uzeo sam da premerim jedan deo gepeka kako bih uglavio kutiju sa dva woofer-a i napravio sam je na kraju :) Ostaje jos tapaciranje i da se sve ivice lepo obloze lepkom za drvo. Mislio sam prvo da stavim samo jedan woofer, ali reko' kad imam dva, daj da ih uglavim nekako :) Veca kutija nije mogla da se ubaci, tako da sam morao malo da ih naguram jedan uz drugi.

 
Član
Ipak je bilo do bobine, stavljena nova i auto upalio na pola kljuca :) Radi kao sat i ostaje samo jos da se izoluju i pomere neke zice koje vise oko izduvne grane kako se ne bi istopile. Nadam se da za koji dan sedam napokon u njega i pocinjem da ga vozim :)
 
Član
Danasnji dan cu slaviti dok sam ziv, napokon sam provalio sta je zezalo na Pontiac-u od kada sam ga kupio :) Izmenjao sam brdo delova, senzora, ovoga, onoga, kad ono najveci problem i jeste bio do kompjutera. Stalno mi se ukljucivala Check Engine lampica bez ikakvih logicnih razloga i kada se upali, auto radi nemirno, nekad se ugasi, slabije prima gas.. Onda se iz cista mira ugasi i auto radi kao sat. Onaj kompjuter koji sam dobio na poklon iz USA sam isprobao kada se bobina raspala, tako da nije hteo da upali i ja sam ga otpisao. Onda sam stari komp samo vratio i onako ostavio da visi ispred suvozacevog sedista na itisonu. Danas odem do vulkanizera da mi premaze gumu posto je ispustala po ivici od stajanja i ugasi mi se auto taman kada sam parkirao kod njega, naravno pre toga se upalila Check Engine lampica. Smorio sam se za medalju i pomislim, ma da nije nesto do kompjutera, okrenem kljuc i upalim auto, uzmem da cimam rukom komp i vidim da se u tom "ritmu" pali i gasi Check Engine lampica. E tako provalim da je komp skrljan, tacnije ima verovatno neki hladan lem ili nesto slicno i kada se auto pomera i trucka, on prekida. Odem kuci, nakacim onaj komp iz USA i auto radi kao sat :) Vozio sam se do Banjice i nazad, ma auto prede, a kida kako ide.
Inace, slucajno sam provalio pre neki dan da su i svecice koje sam ubacio bile neke iridijumske koje ne "prijaju" TPI motoru, a posto sam imao i fabricke standardne nove, ubacim i njih i auto radi pet puta lepse i bolje, a one iridijumske su bile garave kao da nisu ni radile :) Uglavnom, posle zamene bobine, svecica i kompjutera, auto ne moze da se prepozna, a ide kao da je dobio jedno 30% snage. Eto, docekah posle godinu i po dana da mogu da ga vozim, zato ovaj dan urezujem u kalendar :)
 
Član
Merio sam i potrosnju u ova dva dana, sipao punu bocu do vrha, presao 114km i sipao 21,2l do ponovo pune boce. Kad se preracuna ispadne da prosecno trosi 18,5l, no naravno ne moze se to preracunati na osnovu jedne voznje. Sto se tice tih predjenih km, pola je bila gradska voznja, a pola otvorena Bg-Obrenovac i nazad. Auto jos nije nastelovan kako treba, prvo treba se vozim jedno 15min na benzin, pa 15min na plin, da se naprave obe mape, pa onda na stelovanje plina i onda bih mogao da kazem da je sve nastelovano i tada mogu da merim realnu potrosnju. Takodje u ovih 114 km sto sam presao, malo sam i divljao, tako da me potrosnja zadivila :) Prosli put kada sam ga vozio na benzin sa onim iridijumskim svecicama i losom bobinom, potrosio mi je oko 30l na predjenih 70km otvorene voznje, tako da je ovo sada "dzaba" voznja :)
 
Član
Tako ti zavidim na ovom autu da necu nista da komentarisem :D znam samo da meni ide krug kad dodjem u Bg, nista me drugo ne interesuje :D :cool:
 
Top