Pomoc pri kupovini Astre G 2.0 DTi

Pomoc pri kupovini Astre G 2.0 DTi

Član
Pozz

Dakle u potrazi sam za Astrom G Karavanom. Uz savjet korisnika Foruma, i istrazivanja po forumima odlucili smo da to bude 2.0 DTi
Danas sam isao pogledati 4 primjerka. Od toga svega samo jedan vrijedi paznje. Ali i on ima svoje mane:

1. Ne radi klima. Navodno treba se samo dopuniti!? Kako to mogu provjeriti?
2. Ima dva kljuca, ali samo na jednom daljinski, i on ne radi? ali centralna na kljuc-bravu radi
3. Kad stisnem kvacilo malo zazvrlji i prestane. Je li to OK? Kod moje 1.6 16v to se ne cuje
4. Rucica mjenjaca mi je nekako "labava", ali sve brzine idu bez problema. Ne znam da li ima razlike izmedju 20 dti i 1.6 16v?? Mada cu to sutra vidjeti na astri od kolege, kod njega je 2.0 dizel

Ima li ko kakve savjete?

Ostalo je sve OK, jako ocuvano. Bez imalo hrdje. Fino ide i vuce. Nema lupketanja, zujanja itd... Auto je iz uvoza, navodno 260000 KM preslo

evo i linka na piku:

http://www.olx.ba/artikal/16912995/opel-astra-2-0dti-klima/
 
Član
Daljinsko možda nema nikako, čeka te zamjena kompresora klime i seta kvačila i to je još dobro ako je samo to. Ako taj vrijedi pažnji, kakvi li su tek ostali...
 
Član
Daljinsko kod opela rijetko crkava, vecinom je problem u slaboj bateriji pa gubi kontakt i cod, kodira se ponovo nakon sto stavis kljuc u bravu upalis kontakt i pritisnes dugme otkljucavanja ili zakljucavanja i trebalo bi proradit.
Dalje, sto se tice klime ne treba odma lupetat da treba kompresor kupovat, ko poznaje opela zna da im je boljka hladnjak klime a ne kompresor tako da se to moze provjerit kod onog ko ima digitalno punjenje klime, ta mašina prekontrolise i vakumira citav sistem .
Imao sam opela sto astri sto zafira pa nema broja vjeruj, nikad al ama bas nikad se nisam susreo sa losim zamajcem na opelu tako da to sto ti cujes treba malo bolje pregledat.
Sto se tice labavog mjenjaca to je rezultat predjenih kilometara izlize se dole leziste rucice mjenjaca.

I moj savjet bi ti bio da trazis dizel sa jednim dzekom na bosch pumpi , tesko ces naci jedan dzek na opelu 2002/03 godine proizvodnje al obrati paznju , ne pitaj zasto to :D samo me poslusaj i ne kupuj sa dva dzeka bosch pumpu
 
Član
joj drug 260 hiljada i ti jos i razmisljas o kupovini tog auta ... svaka ti cast svega mi ... a necu ni pocinjat raspravu o nedostatcima. izgleda da ja imam bas visoke prohtjeve kad uzimam polovno auto. u 7 mjeseci kako je merc kod mene samo sam zamjenio prednji lijevi lezaj, uradio optiku i zamjenio sve filtere i ulja (ukljucujuci i ulje u mjenjacu) i to je to. apsolutno sve radi, i ono meni najbitnije, kupljen je sa 164 hiljade, sad broji 172. Ja auto od 200+ hiljada ne bi uzeo ni na poklon :/ ... Dobrih auta vjeruj mi ima, meni je trebalo skoro mjesec dana da uganjam merc-a, treba bit strpljiv i ne odustajat. i naravno nikad ne kupuj auto bez da ga dignes na dizalicu i prikljucis na dijagnostiku. to jest 30km al brateeeeeee kakvog sam merc-a umal kupio, zajebo bi se nemas pojma kako ... i jos jednu stvar, nemoj se ogranicavat konkretno samo na svoju okolinu, ja sam iz tuzle maksuz za sarajevo da kupim ovog mercedesa. naravno naso sam 3-4 koja su ulazila u opticaj kupovine i nakon detaljnog pregleda svih vozila kupim ovog, kojeg sam ustvari najmanje htio, ostali su bili avangard i elegance oprema, ovaj jado classic al zato stanje ovog i stanje tih drugih se ne moze ni poredit :D
 
joj drug 260 hiljada i ti jos i razmisljas o kupovini tog auta ... svaka ti cast svega mi ... a necu ni pocinjat raspravu o nedostatcima. izgleda da ja imam bas visoke prohtjeve kad uzimam polovno auto. u 7 mjeseci kako je merc kod mene samo sam zamjenio prednji lijevi lezaj, uradio optiku i zamjenio sve filtere i ulja (ukljucujuci i ulje u mjenjacu) i to je to. apsolutno sve radi, i ono meni najbitnije, kupljen je sa 164 hiljade, sad broji 172. Ja auto od 200+ hiljada ne bi uzeo ni na poklon :/ ... Dobrih auta vjeruj mi ima, meni je trebalo skoro mjesec dana da uganjam merc-a, treba bit strpljiv i ne odustajat. i naravno nikad ne kupuj auto bez da ga dignes na dizalicu i prikljucis na dijagnostiku. to jest 30km al brateeeeeee kakvog sam merc-a umal kupio, zajebo bi se nemas pojma kako ... i jos jednu stvar, nemoj se ogranicavat konkretno samo na svoju okolinu, ja sam iz tuzle maksuz za sarajevo da kupim ovog mercedesa. naravno naso sam 3-4 koja su ulazila u opticaj kupovine i nakon detaljnog pregleda svih vozila kupim ovog, kojeg sam ustvari najmanje htio, ostali su bili avangard i elegance oprema, ovaj jado classic al zato stanje ovog i stanje tih drugih se ne moze ni poredit :D
Pa i tvoj merc ima vjerovatno 170(+200K) Km :D ,200 hiljada nije nista,problem je sto su kod nas 90% vozila tih 200 000 davno presla :)
 
Član
@turbonetics
astra sa originalnih 160-200 000km vise
manje kao nova izgleda ako je iole odrzavao i cistio i prao, problem je sto nase sa 200 000km ustvari imaju 350-400 000km uz lose odrzavanje i zato se vecina raspada...

Da dodam da su astre jako dobra auta i da ti preporucim da ganjas benzinca jer dizelom sigurno neces ustediti jer su dizel auta, ne samo opel nego i druga auta, dosta kvarljivija i imaju puno vise zamjenskih dijelova u odmosu na benzin. Ako tuces puno km godisnje (vise od 15-20 000km) Benzin+plin i rahat...
 
Poslednja izmena:
Član
Ko puni klimu ti moze provjerit jel prazna...kompresor isto zna crknut na astrama, ja sam svoj mijenjao...150KM...
Daljinca imam dva, jedan je kao nov, drugi izhaban skroz, rade uredni...kreni od baterije i kodiranja...sumnjam da je nesto vece jer nisu skloni tome
Mjenjac kod opela je poprilicno precizan, vozio sam i 2.0 dti i ne smije biti labav, kako kazes...
provjeri mjenjac, ostalo nije nista krupno, klima na autu starom 15 godina moze stat i dan nakon kupovine...odvezi na dijagnostiku, nek pregledaju pumpu detaljno da te ne zatekne reparacija...mada je vjerovatno vec radjena pumpa...
@eddo: ti mislis da ima 170k... ja sam kupio korsu sa 210k, moglo bi bit istinito al mozda je presla i 300 :))) danas se gaze vece kilometraze i po bosanskim kasabama a pogotovo po inostranstvu. ..moguce je, ali mala vjerovatnoca... ja bih prije kupio auto koje ima vise kilometara i koje je uredno nego nesto ocito vraceno-a ne znam s koliko
 
Član
Ostale nebih da spominjem. To je katastrofa bila. Naravno da cu ici dalje u potragu (Banja Luka i okolina), ali u blizini jedino ova plava je valjala (uz njene mane).

Slazem se sa tobom Edo. Ova pise da je presla 260.000, ali po sicevima i tapacirunzima nebi rekao da je i 200.000 presla. Dok druge koje sam gledao 180-200k su izlizane kao lizalo.


Pozz
 
Brate za 5200 mozes uzet astru da prica 3 jezika ja ne znam sta ti gledas i gdje.
I da dodam taj kljuc ako ima ispravnu bateriju samo ga gurni u bravu daj kontakt i ne vadi kljuc nego tada pritiani kao da zakljucavas i odkljucavas a sto se tice motora ako bas hoces da se vozas ja bi ti savjetovao 1.6 8v plin
 
Član
Top