POMOC!! kako umreziti

POMOC!! kako umreziti

Član
ljudi potrebna mi je pomoc.Zna li neko kako umreziti 2 racunara npr. da se moze igrati CS preko lana bez interneta.Da li 2 racunara mogu koristiti internet s jednog ADSL modema:icon_question: Kako ih spojiti?gdje ide koji kabal??
unaprijed hvala
 
BHT Ovisnik
ja i jos 2 prijatelja smo umreženi sa običnim switch-om koji nije 15 km,ima 5 utora,u jedan je spojen mi internet,a u ostale sam ja i prijatelji,tako da i sada jedan od njih koristi moj internet,a udaljeni smo po 50-ak metara kuce
 
_vwfan_ je napisao(la):
ljudi potrebna mi je pomoc.Zna li neko kako umreziti 2 racunara npr. da se moze igrati CS preko lana bez interneta.Da li 2 racunara mogu koristiti internet s jednog ADSL modema:icon_question: Kako ih spojiti?gdje ide koji kabal??
unaprijed hvala

ako na modemu imas vise " lan " izlaz onda mozes spojit 2 ili vise racunara ako nemas nemoj ni pokusavat ! potreban ti je lan kablo sto ide ti iz tvog comp.a u modem 2x da spojis 2 compa i moras promjetin na modemu opcije stavit da ti se moze konekovat vise racunara ja jedan acc ,a da bi to uradio moras prvo napravit da ti je stalno upaljen net tj. stalo da je connect-ovan

nadam se da si skontao ako nisi pojasnicu ti bolje ...
 
Član
Cole u pitanju su 2 racunara jedan do drugog i onaj modem od ADSL-a ima 5 utora ali ne znam ih spojiti:icon_question: kako podesim konekciju znas li??

MawiGenius je napisao(la):
_vwfan_ je napisao(la):
ljudi potrebna mi je pomoc.Zna li neko kako umreziti 2 racunara npr. da se moze igrati CS preko lana bez interneta.Da li 2 racunara mogu koristiti internet s jednog ADSL modema:icon_question: Kako ih spojiti?gdje ide koji kabal??
unaprijed hvala

ako na modemu imas vise " lan " izlaz onda mozes spojit 2 ili vise racunara ako nemas nemoj ni pokusavat ! potreban ti je lan kablo sto ide ti iz tvog comp.a u modem 2x da spojis 2 compa i moras promjetin na modemu opcije stavit da ti se moze konekovat vise racunara ja jedan acc ,a da bi to uradio moras prvo napravit da ti je stalno upaljen net tj. stalo da je connect-ovan

nadam se da si skontao ako nisi pojasnicu ti bolje ...
onaj ADSl router ima 5 onih utora za kabl, oba racunara imaju svoj kabl koji ide iz racunara u modem, e sad kako da to fercera?? Stalnu konekciju mislim da znam napraviti.Kako se umreze bez interneta??
 
aha razumio sam te ... al kako god okrenes bez area konkcije nemozes nist , koliko ja znam.

bez neta nemozes to uradit ja mislim !
 
Član
MawiGenius je napisao(la):
aha razumio sam te ... al kako god okrenes bez area konkcije nemozes nist , koliko ja znam.

bez neta nemozes to uradit ja mislim !

ne znam skroz sam se zbunio ukljucim sve i onda jedan od racunara se konektuje a drugi nece nikako_Onda me zaj*ava sto ne znam kako da provjerim da li je umrezen.S ovim se nisam do sad susretao pa nemam pojma
 
heh pa to ti je ono sto ti govorim !!

moras konektovat se preko modema a ne da pravis ikonu konekcije

ima jedna ip jbg neznam kako ide nisam dugo ulazio pa sam zaborawio

udjes na tu ip i preko te ip se konektujes isve ce ti radit ! jbg samo neznam kako ide ip sutra cu stavit kako ide to pa vidices sad odo spawat jbg umoran sam pa cujemo se ! pOz
 
Član
ne treba ti podesavanje na ruteru. taj modem vec ima DCHP klijent na sebi i dodijelio ti je adrese na racunare. tvoje je sad da samo u windowsu iskljucis Firewall, ili da pustis portove 27015 (klasicni za kanter) ali UDP i TCP. jer ces morat slat i primat podatke. kad to uradis onda pokrenes cs server na jednom od racunara i opleti


da provjeris da si uradio Firewall kako treba, ides u CMD i ukucas Ping xxx.xxx.xxx.xxx, odnosno adresu tog drugog komp-a;)
 
Član
drug ako ti je u pitanju adsl internet od bhtelecoma,mozes ih jednostavno kontaktirat da ti dopuste dvije konekcije sa jednog modema,konektujes se sa dva racunara sa istim user name i passwordom,,nisam citao bas gore sve postove,nisam pratio o kojem internet provideru je rijec,ne zamjeri ako sam pogrijesio;);)
 
Član
ako je samo adsl onda bi trebalo moci ako ne onda stupi sa bh telecom u kontakt oni ti moraju otvoriti sve portove , a ako ti je novi modem za moja tv , to je veci problem tek sada dobili nadogradnju da se mogu umreziti racunari sve je kod mene u sobi isprobano , preko modema moze sve umreziti i zato i pisem trebali bi svi portovi biti otvoreni na modemu jer je glupost uzeo si adsl a da moze na jedan racunar
 
Član
konfigurisi modem da se sam konektuje i onda samo ukljucis kablove odzada. koliko portova imas toliko racunara moze koristiti internet. Nekada davno se mogla praviti konekcija odvojeno na svakom racunaru pa je to bio najmanji problem.
Sada telecom pusta samo jednu IP adresu da se konektuje. zato prebacis na ruteru da ti se on konektuje (to je ta jedna IP adresa) ostali preuzimaju konekciju s njega. Upute za postavljanje rutera imas na stranici providera.

Ako je telecom IP za postavljanje modema bi ti trebala biti 192.168.1.1
username i password su kombinacije root i admin neznam kojim redoslijedom.
kod mene je onaj bijeli "kasda" modem i username: admin password:adslroot

Good luck :cool::cool::cool:
 
Jesu li dosli mrezni prikljuci na maticnim ? Ako jesu iskljuci firewall, ubodi iz jednog u drugi i trebalo bi raditi. Ako imate Viste ili Win 7 onda jos lakse. Trebalo bi raditi i sa XP-om. Za modem, da oboje mozete konekciju koristiti. Odes u browser 192.168.1.1 , user : admin pass : admin , moze varirati, ali lako ti je na netu naci fabricke postavke ako je drugi modem pa se logovati. Onda ides setup wizzard, napravis bridged PPOE LLC konekciju, sa postojecim accountom od bihneta, i to je sve.

Kakvo konektovanje preko modema i ulazenja u postavke neko gore spominje ? Cuj ne pravi konekciju na desktopu da se ne moras konektovati ? Pa ako vec hoce da je stalno konektovan, onda ce isto raditi i ulazeci u modem, i opet nije nista postigao ? Ismijah se :lol:

Problem rijesen.
 
Top