POMOC!! kako umreziti

POMOC!! kako umreziti

Član
koki+ je napisao(la):
ako je samo adsl onda bi trebalo moci ako ne onda stupi sa bh telecom u kontakt oni ti moraju otvoriti sve portove , a ako ti je novi modem za moja tv , to je veci problem tek sada dobili nadogradnju da se mogu umreziti racunari sve je kod mene u sobi isprobano , preko modema moze sve umreziti i zato i pisem trebali bi svi portovi biti otvoreni na modemu jer je glupost uzeo si adsl a da moze na jedan racunar

i ja ga imam,bas taj modem od moja tv,i radi sve,moze se umrezit,javis se njima,mozes konektovat vise racunara sa jednim korisnickim nalogom,nije to nikakav problem,ima jedna fina teta gore na centrali koja to odradi za minut;);)
 
Član
ArminM je napisao(la):
koki+ je napisao(la):
ako je samo adsl onda bi trebalo moci ako ne onda stupi sa bh telecom u kontakt oni ti moraju otvoriti sve portove , a ako ti je novi modem za moja tv , to je veci problem tek sada dobili nadogradnju da se mogu umreziti racunari sve je kod mene u sobi isprobano , preko modema moze sve umreziti i zato i pisem trebali bi svi portovi biti otvoreni na modemu jer je glupost uzeo si adsl a da moze na jedan racunar

i ja ga imam,bas taj modem od moja tv,i radi sve,moze se umrezit,javis se njima,mozes konektovat vise racunara sa jednim korisnickim nalogom,nije to nikakav problem,ima jedna fina teta gore na centrali koja to odradi za minut;);)

heheh ja sam tu tetu zvao dnevno 5 puta dok nisu rijesili , moja tv me je kostala dobrih zivaca
skonto sam sad , umrezio 2 racunara i jedan laptop weirless , i iptv , sve je to uredu samo su mi 2 sedmice tupili mozak da moram imati ikonu da se moram svaki put konektovati , ja sam uspio bio dva racunara ali weirless nisam mogao dok nisam dobio nadogradnju , samo je sad druga adresa 192.168.1.254 tako nesto
 
Kakvo zvanje Telecoma da bi mogao vise racunara spojiti na net preko jednog modema ? To uopste ne treba jer je minut posla iskonfigurisati. Btw, 4 simultane konekcije mozete imati, i tada morate zvati ako hocete net u stanu i na vikendici preko jednog accounta. To su uveli od kako su masovno krali accounte i nabijali racune. Covjek je pitao mogu li dva racunara koristit net preko jednog modema, nije rekao preko jednog accounta, dva modema, na dvije razlicite lokacije.
 
Član
ado_89 je napisao(la):
ne treba ti podesavanje na ruteru. taj modem vec ima DCHP klijent na sebi i dodijelio ti je adrese na racunare. tvoje je sad da samo u windowsu iskljucis Firewall, ili da pustis portove 27015 (klasicni za kanter) ali UDP i TCP. jer ces morat slat i primat podatke. kad to uradis onda pokrenes cs server na jednom od racunara i opleti


da provjeris da si uradio Firewall kako treba, ides u CMD i ukucas Ping xxx.xxx.xxx.xxx, odnosno adresu tog drugog komp-a;)

Sve ti momak rece! Pinguj ga pa nam javi ako bude belaja...
 
Član
Ljudi danas pokusavao opet nista.Nazvao BH Telecom i rekose mi; sad smo vam aktivirali tu opciju samo prikljucite i gotovo.Ja prikljucim i opet nece jbg.
Zahvaljujem svima na pomoci
 
Član
_vwfan_ je napisao(la):
Ljudi danas pokusavao opet nista.Nazvao BH Telecom i rekose mi; sad smo vam aktivirali tu opciju samo prikljucite i gotovo.Ja prikljucim i opet nece jbg.
Zahvaljujem svima na pomoci

mora moci,ti se sa dva razlicita racunara mozes konektovati sa jednim user name i passwordom,mora moci,samo spoji oba racunara na modem,napravi konekciju na oba i konektujes se sa oba,nezavisno jedan od drugog,,kad stupis na net,onda pravi mrezu,,ovo sto ti kazem ne pricam dzabe,jer ja imam tako isto,jedan wirlles modem,laptop u svojoj sobi,a racunar u burazovoj,i sve radi kako treba;););)
 
_vwfan_ je napisao(la):
Ljudi danas pokusavao opet nista.Nazvao BH Telecom i rekose mi; sad smo vam aktivirali tu opciju samo prikljucite i gotovo.Ja prikljucim i opet nece jbg.
Zahvaljujem svima na pomoci

Jesu li dosli mrezni prikljuci na maticnim ? Ako jesu iskljuci firewall, ubodi iz jednog u drugi i trebalo bi raditi. Ako imate Viste ili Win 7 onda jos lakse. Trebalo bi raditi i sa XP-om. Za modem, da oboje mozete konekciju koristiti. Odes u browser 192.168.1.1 , user : admin pass : admin , moze varirati, ali lako ti je na netu naci fabricke postavke ako je drugi modem pa se logovati. Onda ides setup wizzard, napravis bridged PPOE LLC konekciju, sa postojecim accountom od bihneta, i to je sve.

Jesu li ti dva kompjutera u istoj kuci ? Ako jesu, ne treba ti telecom i ne gubi vrijeme. Gore sam sve objasnio, samo spojis kablove nazad u portove. konfigurises kako sam objasnio i to je sve. Dzaba slusas ove ostale, kad ti niko nije dao odgovor za ono sto si trazio.

Kakve dvije konekcije sa dva racunara da pravis ako su ti ta dva u jednoj kuci, potrebno je samo modem da konfigurises kao sto sam objasnio, i to se zavrsi za 5 minuta. Ako ti je Paradigm modem, postupak je u bocu isti kao gore.

Vi gore ste samo zbunili covjeka, i navaljali stvari koji se uopste ne ticu onoga sto on hoce, a mogao je vec jucer imati sve da je makar jednom procitao ono sto sam ja napisao.
 
Član
@Armine racunari su jedan do drugog na istom stolu i tako sam ukljucio.Znaci iz jednog racunara u modem, iz drugog racunara u modem i samo se jedan konektuje drugi nece:icon_question:
"technoGeek Pokusavao sam kako si rekao iskljucio firewall ali nece da mi otvori podesavanja modema, kucam tu adresu ali nece:icon_question:
 
De drug samo mi napisi oznaku modema tj. model, da ne idem ovako napamet. Uglavnom telecom i ponovno zvanje istih ti ne treba ;)
 
GEEK ti je sve objasnio kako ide !!!! to je ta ip sto sam ti govorio , samo moze bit problem ako ti to neznas uradit !
 
Član
_vwfan_ je napisao(la):
@Armine racunari su jedan do drugog na istom stolu i tako sam ukljucio.Znaci iz jednog racunara u modem, iz drugog racunara u modem i samo se jedan konektuje drugi nece:icon_question:
"technoGeek Pokusavao sam kako si rekao iskljucio firewall ali nece da mi otvori podesavanja modema, kucam tu adresu ali nece:icon_question:

Kako si mogao uopste da spojis 2 racunara u modem? Jedino jedan preko USB drugi preko ''LAN''...I ovi sto ti kazu da moze 2,3,5,10 racunara u jedan modem i svi na internet da piče,lažu ti i pričaju nebuloze...

Da bi mogao ostvariti konekciju sa 2 i vise racunara na internet potrebno ti je poslije modema da imas switch ili router u zavisnosti kakvu konekciju ostvarujes do routera(moze biti wirelles).

Kupis switch ili router i moci ces ostvariti sto si naumio...i lan da igras CS i da ides na net sa 2 i vise racunara...

POZZ
 
Lexillium je napisao(la):
_vwfan_ je napisao(la):
@Armine racunari su jedan do drugog na istom stolu i tako sam ukljucio.Znaci iz jednog racunara u modem, iz drugog racunara u modem i samo se jedan konektuje drugi nece:icon_question:
"technoGeek Pokusavao sam kako si rekao iskljucio firewall ali nece da mi otvori podesavanja modema, kucam tu adresu ali nece:icon_question:

Kako si mogao uopste da spojis 2 racunara u modem? Jedino jedan preko USB drugi preko ''LAN''...I ovi sto ti kazu da moze 2,3,5,10 racunara u jedan modem i svi na internet da piče,lažu ti i pričaju nebuloze...

Da bi mogao ostvariti konekciju sa 2 i vise racunara na internet potrebno ti je poslije modema da imas switch ili router u zavisnosti kakvu konekciju ostvarujes do routera(moze biti wirelles).

Kupis switch ili router i moci ces ostvariti sto si naumio...i lan da igras CS i da ides na net sa 2 i vise racunara...

POZZ

Jesi li kad cuo za modem koji je i router ? Objasni mi onda kako je kod mene moguce imati 3 racunara i laptop koji ide preko wirelessa spojeni na jedan modem i dijele istu konekciju. Stvarno momak nece nikada ni napraviti kada dobiva takve nebulozne odgovore.

http://210.241.128.64/downloads/pictures/2008020502562969373/6596_L.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=hAAnXMDovls&feature=related

Ja na videu vidim mjesta za jos tri racunara, zar ne ? Niko vise ni prodaje modeme na koji se kaci samo jedan racunar.

vwfan, napisi koji ti je modem, pa da to rijesimo ;)
 
Član
Joj svakakve nebuloze se ovdje pisu vezano za it... cast izuzecima ;)

Ako napravis bridge konekciju na modemu, moras na svakom racunaru napraviti PPPOE konekciju (username i password) i konektovati se pri paljenju kompa....

Ne znam napamet kako ide na tvom, najvjerovatnije paradigmu, ali
vidi ovdje:
http://www.bhtelecom.ba/uputstva_adsl.html
Sve imas objasnjeno
 
Top