Poliranje auta

Poliranje auta

Član
Planiram da poliram auto, pa bi zamolio ko se razumije da mi napiše postupno kako se radi, znači čime se prvo polira, kako ide po redoslijedu i koju polir pastu odnosno vosak (šta mi već treba) da uzmem? Ako neko iz Tuzle zna gdje se ima uzet neka napiše. Hvala unaprijed :icon_smile:
 
Super Moderator
Ako to nisi vec prije radio i nemas iskustva, bolje ne diraj, napravit ces gore samo. Kvalitetne paste i te stvari su jako skupe, tako da vise ti se isplati dati auto nekom ko to radi profesionalno da to ispadne kako treba
 
Član
imas i na youtube kako se radi, ali vjeruj da nije lako kao sto izgleda, ja sam odustao ;), a imao sam masinu, tako da skontaj hoces li se upustat
 
BHT Ovisnik
vidim vozis w124 tako da slobodno uzmi i trljaj sam ali rucno i neces nista zajebat,i ja sam jettu svoju,evo ti rezultat
poliranje.jpg


za prvi put otiđi negdje u autodijelove, OBI ili na pumpu i uzmi sonax pastu za poliranje, dobro operi auto i posuši da nema prašine i prljavštine,uzmi malu spužvicu i nanesi tanki sloj paste velicine cca 20x20cm sacekaj kratko da se osuši i dobro utrljaj grubljom pamucnom krpom,zatim opet spoji s tim isto toliku kocku odprilike istim postupkom i onda oba dijela utrljas tankom pamucnom krpom da nema prijelaza nit iista,i onda samo ides dalje dalje i dalje i biti ce dobro, meni je trebalo rucno oko 5h posla, ruke drama zabole, ali se isplati,onda ces vec steknuti osjecaj i sta kako ide pa onda uzmes bolju pastu tipa 3M grubu-finui radis rucno ili masinom,te voask i pizdarije,al prvo ti uradi ovkao i neces pogrijesiti kao pocetnik nit ces ista sjebati
 
Član
E CoL3 care hvala ti ;) , ovakav sam odgovor htio a pošto sam početnik prvo ću to sve isprobat na sierri da vidimo na šta će ispast, ako bude sranja na njoj i ne žalim. :icon_smile: A ne razumijem kako može ispast gore neg što jest pa bilo kako da uradiš mora ispast makar malo bolje al et nejse.
 
BHT Ovisnik
moze ti ispast gore tako da ako radis masinom spališ lak i sl., ovako uzmi pastu i krpu u ruke i samo jako i dobro trljaj sto vise da se primi i to je to,neces zajebat,dok budes radio skontat ces sam;) da je tesko jeste,ja sam eto jettu 5 punih sati radio, urk su mi otpale,al je ispalo da valja,ako imas volje udri;)
 
Član
Vidim ovu sonax pastu neki bas i ne hvale, postoji li neka druga koja je pogodna za pocetnika a da je bolja ?
 
Član
po meni, sonax nano serija je sasvim solidna, neki best-buy sto se moze kod nas naci... naravno ima 3m koji je vrh, al i skuplji...

npr, sa kolegom arminom polirala se stara fobijola, najkriticnije bilo crni krov radit, a evo kako je ispalo sa sonaxom; uzivo pa ogledalo, bez tragova holograma i slicnog...

img1916td.jpg


img1915wa.jpg


img1914nu.jpg
 
Član
ajd da vidimo rezultate,meni je neko brljo na auto sve hologrami ostali nervira me pogotovo na haubi,moracu nesto odraditi
 
Top