Pokvaren katalizator

Pokvaren katalizator

Član
Pozdrav,

Audi A3 2.0T FSI quattro 2008. rikno katalizator, prijavljuje grečku i slabije vuče. Htio bih čuti koje su najbolje opcije od stručnjaka za izduvni sistem :)
Neke od opcija:
1. tražiti polovan (teško da ću naći)
2. zamijeniti univerzalnim (koliko sam čuo loša opcija)
3. odsjeći katalizator i zavariti cijev
4. odsjeći katalizator i zavariti lonac
5. izrezati kat i izbaciti saće, zavariti i vratiti šupalj lonac katalizatora
6. nešto drugo
A sve u smislu očuvanja snage, nepovećavanja potrošnje (znatno) i naravno da ne prijavljuje grešku. Treba li modifikovati sonde / softver?

Hvala.
 
Kolko ja znam naj bolje ukloni sace,vrati suplji na mjesto I softverski ponistit da ne javlja gresku.
A dali si gledao jel ti lambda sonda riknula,moze I ona tu gresku izbacit?
 
Član
Provjeri sondu. Ako je ona ispravna onda ti preporučujem ovo da kupis. Meni je pomoglo kao i dosta ljudi koje poznajem.uploadfromtaptalk1465641040821.jpguploadfromtaptalk1465641045983.jpguploadfromtaptalk1465641048906.jpg

Ako si odlučiš javi se imam ciku koji ovo pravi. I radi posao. U tom slučaju samo izvadio katalizator i staviš cijev. Auto bolje ide. Prodise a sonda dobija signal kao da je tu katalizator.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Član
Hvala na odgovorima. Nije sonda katalizator je otišao, kucka unutra, a u ovlaštenom su ga pregledali.
@hirurg šta je to tačno? Da, najbolje bi bilo da mi to odradi neko ko ima iskustva s tim pa bih bio zahvalan da mi pošalješ informacije na PM.
 
Član
Nema to nekog iskustva. Zavrne se metalni dio u izduvnu granu a nju se završe sonda. Tako ona ne bude direktno na udaru gasova. I pokazuje normalan napon kada se urije preko 400 stepeni. To je sva mudrolija. Meni je sijala CE lampica sa greškom katalizatora. Nakon ovog rukom odneseno već više od pola godine nema lampice. Napon na sondi je oko 0.46V

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Svaki tokar ovo napravi za 5KM ;)
Al uglavnom radi stvar provjereno imo sam s tim zezancija ;)
Uglavnom povadi saće ostavi lonac katalizatora suplim na mjesto sonde navrni ovu mufnu pa u nju sondu i rijesen problem ;)
 
Član
Ne lupaj. Kao prvo ima tačan promjer kako se napravi. Druga stvar nemože samo tokarski stroj treba i glodalica. Tako da ta tvoja cijena od 5 km nigdje veze. Na ebay nema da se nađe ni blizu za toliko. Tako da prdis bezveze.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Član
Nikako šuplji lonac , zvoniće kao kanta , pošto je turbo samo cijev stavi jer ne možeš izgubiti ništa na snazi kao kod saug benzinaca.
Što se tiče sonde , obavezno distancer a još je bolje , smo ne znam koko to ide kod VAG motora , softverski ugasiti drugu sondu ako se može.
 
Član
Kad se ugasi sonda broj dva. Auto kad je hladan jako loše radi. Iza njega benzin živ izlazi. A kad se ugrije i kad dodaješ gas nekako se stresa ko da ne može da sagori kako treba. Pričam iz iskustva. I negativno je za gašenje sonde.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Član
Zato sam i napisao , ne znam kako to funkcioniše mod VAG-a, realno ona ne bi smjela praviti nikakve smetnje , jer je ona samo korektivna , nije upravljačka kao prva.
Npr. kod BMW-a gašenje tih sondi ne izaziva nikakve probleme.
 
Ne lupaj. Kao prvo ima tačan promjer kako se napravi. Druga stvar nemože samo tokarski stroj treba i glodalica. Tako da ta tvoja cijena od 5 km nigdje veze. Na ebay nema da se nađe ni blizu za toliko. Tako da prdis bezveze.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
Momak kad budes to radio i pravio javi se onda u diskusiju a to tvoje poredje je s ebay-om nema smisla jer ovdje kod nas ima jeftinijih stvari samo treba trazit
To ko sad mudro slovo napravit Mufnu (distancu) od 2 cm duzine a navoj na svakoj sondi isti
 
Član
Ma sve si ti radio. Ima li pametnijeg i materine da je izašao?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Top