Pitanje: Kazna - Vožnja kroz zabranu?

Pitanje: Kazna - Vožnja kroz zabranu?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Danas mi se desio ekces te mi je karikatura (doslovno) od žene u plavoj odjeći napisala kaznu za prestup odnosno za kretanje vozilom kroz zabranu.
Na licu mjesta sam zaustavljen, napisan nalog - potpisao jer nemam vremena za bilo kakve zalbe i ostala sranja koja ne bi pila vode.
Na nalogu naravno ime, prezime, zanimanje i bla bla bla te iznos od 40 KM.
Uglavnom sve po zakonu, heh.

Zanima me dal' moram platiti tu kaznu isključivo prije registracije s obzirom da se vozilo uopšte ne vodi na meni i u slučaju da kaznu platim tek za recimo 3 mjeseca dal' će postojati neke kamate na tu kaznu ili bilo šta slično.

Nadam se da je pitanje konkretno ako nije samo pitajte.

Molim da odgovaraju samo (SAMO) osobe koje su imale slično ili isto iskustvo ili pak one koje poznaju zakon iz tih oblasti.
 
Član
nije na tebi vozilo i tu prica zavrsava,nemas nikakvih problema,imam i ja takvih kazni koliko hoces, neka se gomilaju;)
potpisao si krivicu,pa ni kazna nece rasti,znaci ostaje 40km:icon_biggrin:
 
Imas roka 8 dana da platis, poslije toga ti ide 20 KM i tako ti kazna ostaje citav zivot 60 KM sve dok ne platis..

Auto ako nije na tebi moze se registrovati, jer u pravilu samo vlasnik auta ne moze registrovati auto ako ima kazni...
 
da se nadovezem na pitanje : Da li te kazne ikad zastare?

ako ne platis dvije tri godine ?

@Almir to za pasos druze te je neko slago. Ja podigo pasos, a imam 300 km kazni.
 
octavian je napisao(la):
da se nadovezem na pitanje : Da li te kazne ikad zastare?

ako ne platis dvije tri godine ?

@Almir to za pasos druze te je neko slago. Ja podigo pasos, a imam 300 km kazni.

kazu da je novi zakon zastare 5god.:icon_rolleyes:
 
Član
kazna ne moze da zastari, ovo sto je almir napisao da raste za 20km,u ovom slucaju nije tako,potpisana je krivica, tako da ti nema sta rasti kazna,nemas roka da je platis, nek ti stoji,sta fali;)
i ja takodje znam da kazna nema veze sa pasosem, pasos nema veze sa saobracajem, podizanje vozacke nije moguce,nije moguce obnavaljanje vozacke dozvole,sve ostalo ide ko halva;);)
 
Član
Da sto almir rece, imas 8 dana da platis, ako ne imas jos 20km takse platiti... Eh sad ja mislim da ti nebi trebao imati problema, u mene je bila slicna situacija, auto na tudje ime regano, ja produljio reg sa neplacenom kaznom, i normala dosao i podigao prometnu i table.
 
Početnik
JA sam se naplaco kazni i svi ti rokovi od 8 dana su vam cista glupost,ako nalog potpises nema nikakvih dodataka niti ista jer priznao si,ali ako nepotpises onda ti dodaju 20km pa ovo pa ono..ja sam imao kazni starih 7 mjeseci u iznosima od po 30 km i neki dan otiso platit kaze teta isto 30km po kazni ha ya,,,i da auto mozes registrovat;););)
 
Imam evo tri naloga, u svakom mi pise da imam 8 dana da platim ili ulozim zalbu, ako prihvacam krivicu imam 8 dana za uplatu inace ide 20 KM na kaznu dodatno... Isto tako su mi i saobracajci rekli prilikom urucivanja "cestitki".. Mislim, nemam sta lagati, govorim ono sto sam cuo od drugih i sta je meni licno se desilo.. Jaran isto imao 200 KM kazni, na svakoj se potpisao da se slaze, i kroz godinu kad je placao, bilo mu preko 300 sa tim kamatama po 20 KM..
 
Početnik
almir_gr je napisao(la):
Imam evo tri naloga, u svakom mi pise da imam 8 dana da platim ili ulozim zalbu, ako prihvacam krivicu imam 8 dana za uplatu inace ide 20 KM na kaznu dodatno... Isto tako su mi i saobracajci rekli prilikom urucivanja "cestitki".. Mislim, nemam sta lagati, govorim ono sto sam cuo od drugih i sta je meni licno se desilo.. Jaran isto imao 200 KM kazni, na svakoj se potpisao da se slaze, i kroz godinu kad je placao, bilo mu preko 300 sa tim kamatama po 20 KM..

kako onda ja neki dan platio kazne stare 7 mjeseci ali platio ih u prvobitnom iznosu znaci bez tih 30 km,,mozda ti jaran baca bombe da bi ispo faca :D
 
Sta ce bacat bombe, covjek nam donio listu iz CIPS-a dobio covjek sve isprintano, nije ni njemu bilo jasno o cemu se radi..........
 
jeste li sigurni da se kazne ne moraju platiti ?? :icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:

nemojte se iznenaditi kada dodju neke izmjene i dopune, drzavu jos niko nije zajebao ;)
 
Član
po novom zakonu nema uopste roka za placanje,nego te nakon 3 mjeseca predaju u poreznu,pa te porezna odere,to mi je rekao jedan kolega sa foruma,inace policajac,vec sam to spominjao. ali posto je drzava u kurcu srecom i to sporo ide,takodje je tacno da kazna ne naraste ako je prihvacena krivica, kazna je onolika kolika je ako je potpisana krivica. Ovdje je takav slucaj,tako da nema rasta kazne, a auto se moze normalno regati jer kazna ide na maticni broj,ne na auto ili na tablice
 
Član
jeste i meni je u 2 3 situacije bilo slazem se pa opet +20km a sad jel sta drugacije u ovih 3 4 mjeseca kako nemam kazni to nezz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top