Pitanje: Kazna - Vožnja kroz zabranu?

Pitanje: Kazna - Vožnja kroz zabranu?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
almir_gr@ e pa onda nezz ni ja jer ja sam neki dan platio bez tih kao kamata,,jer vadio dokumente,,,ali mozda se razlikuje od kantona do kantona,,,ali opet to nema logike:icon_question:
 
Sarajlic je napisao(la):
almir_gr je napisao(la):
Imam evo tri naloga, u svakom mi pise da imam 8 dana da platim ili ulozim zalbu, ako prihvacam krivicu imam 8 dana za uplatu inace ide 20 KM na kaznu dodatno... Isto tako su mi i saobracajci rekli prilikom urucivanja "cestitki".. Mislim, nemam sta lagati, govorim ono sto sam cuo od drugih i sta je meni licno se desilo.. Jaran isto imao 200 KM kazni, na svakoj se potpisao da se slaze, i kroz godinu kad je placao, bilo mu preko 300 sa tim kamatama po 20 KM..

kako onda ja neki dan platio kazne stare 7 mjeseci ali platio ih u prvobitnom iznosu znaci bez tih 30 km,,mozda ti jaran baca bombe da bi ispo faca :D

to za kamate na kaznu je bilo pa je ukinuto ;)
 
Član
Evo šta piše na nalogu po tom pitanju dakle odmah ispod iznosa kazne:

Kod:
Na osnovu člana 34 stav 1.tačka 11 i član 36. Zakona o prekršajima, novčanu kaznu, iznos štete i troškove dužni ste uplatiti u roku od 8 dana od dana uručenja ovog prekršajnog naloga odnosno obavjestiti ovlašteni organ o prihvatanju novčane kazne (stavljanjem potpisa ispod teksta ''Priznajem odnogornost..''). Novćanu kaznu uplatiti priloženom uplatnicom. Ako u roku od 8 dana od dana uručenja ovog prekršajnog naloga ne platite fiksno utvrđenu kaznu, odnosno ne obavjestite ovlašteni organ o prihvatanju odgovornosti, troškovi naplate u izonosu od 20 KM će biti dodati sumi koju već dugujete u skladu sa članom 37 stav 2. Zakona o prekršajima. Plaćanjem novčane kazne ne možete kasnije odbijati odgovornost ili se žaliti na visinu ili vrstu bilo koje sankcije.

.....šta bi trebalo da znači ovo, dal' je 20 KM u slučaju ne prihvatanja odgovornosti kamata ili je kamata u oba slučaja....heh...
 
Član
prihvatio si odgovornost nemas kamate,provjereno,bar ti je to sigurno. doduse sigurno je i ovo da se auto moze registrovat,kazna ide na tvoj maticni broj, ne na auto;)
 
Član
Aha, super, samo nije valjda razlika u tome što si ti u drugom kantomu jer u našoj zemlji kakva je trenutno fkt me ništa ne čudi :S

Imal još neko od Sarajlija s sličnim lošim iskustvom u saobraćaju ? :)
 
Član
auto mozes reg., a sto se tice dokumenata samo ne mozes podignuti vozacku dozvolu...govorim ti iz iskustva,imao 550 km kazne i polozio E kategoriju i nisam mogao podici vozacku dok nisam isplatio kazne(nisam placao kamate na kazne) dok sam prije toga normalno izvadio i pasos i licnu produzio..tako da se ne brines, a to da neces morati platit kaznu ne zavaravajte se..kad tad cete morat lijep pozz :cool:
 
Član
eto vidis,to je bas to sto ja govorim, kazna je vezana samo sa dokumentima vezanim za saobracaj, ljudi vade pasose,idu van granica,sve normala,samo je problem registrovati auto kad imas kazne,i podici vozacku ili vaditi novu,te stvari,ostalo nema veze, mozes imat kazni koliko hoces
 
Član
Ok, znači sumirano je ovo za kaznu - samo ima veze sa vozačkom i sranjima vezanim za saobraćaj :)

Sad me još samo interesuje kamata, dal' se plaća ili ne, evo jos jednom sta pise na samom nalogu.

Kod:
Na osnovu člana 34 stav 1.tačka 11 i član 36. Zakona o prekršajima, novčanu kaznu, iznos štete i troškove dužni ste uplatiti u roku od 8 dana od dana uručenja ovog prekršajnog naloga odnosno obavjestiti ovlašteni organ o prihvatanju novčane kazne (stavljanjem potpisa ispod teksta ''Priznajem odnogornost..''). Novćanu kaznu uplatiti priloženom uplatnicom. Ako u roku od 8 dana od dana uručenja ovog prekršajnog naloga ne platite fiksno utvrđenu kaznu, odnosno ne obavjestite ovlašteni organ o prihvatanju odgovornosti, troškovi naplate u izonosu od 20 KM će biti dodati sumi koju već dugujete u skladu sa članom 37 stav 2. Zakona o prekršajima. Plaćanjem novčane kazne ne možete kasnije odbijati odgovornost ili se žaliti na visinu ili vrstu bilo koje sankcije.

Na licu mjesta je potpisamo samo jos jednom da napomenem - prihvaćena odgovornost itd :)

A kaznu naravno da namjeravam platiti ali ne mi se u narednih 15ak dana ne daje za taj shit keš nikako.
 
Član
kazne koje sam dobijao na licu mjesta uz potpisivanje krivice ni na jednu nisam platio kamatu(nisam platio u roku od 8 dana)...osim jedne zbog koje sam isao na sud al to su ustvari troskovi suda tako da to nema veze s tvojim slucajem....tako da mislim da se bespotrebno brines.
 
Član
Hvala puno :)

A ne brinem se pretjerano, 40 KM mi trenutno (hvala Bogu) i ne predstavlja neki problem ALI ako platim tih 40 KM uskratit ću sebi neka druga zadovoljstva pa bi mi nekad u martu bilo najpogodnije - nekad poslije ovih praznika platiti :)
Tad ću znati na čemu sam :p a ako bi bila kamata 20 KM onda bih odmah sutra platio.. heh.. nisam u situaciji da bacim cvaju tek tako :D :p
 
Početnik
Ja identicnu kaznu dobio neki dan, pravo kroz jednosmjernu pred muriju, i 40 km...naravno, trazili cenera na kafu, iz principa nisam dao...
...placam redovno kazne i jos mi nikad nije porasla za tih 20 km...kolko potpisem, toliko i platim uz napomenu: za lijekove potrosili! ;)
 
Član
Oggy je napisao(la):
Ja identicnu kaznu dobio neki dan, pravo kroz jednosmjernu pred muriju, i 40 km...naravno, trazili cenera na kafu, iz principa nisam dao...
...placam redovno kazne i jos mi nikad nije porasla za tih 20 km...kolko potpisem, toliko i platim uz napomenu: za lijekove potrosili! ;)

Znači plaćaš u roku od 8 dana ili si na poneku zakasnio u zadnje vrijeme ? :D
 
Početnik
ma jok, tek kad bude registracija, nikad u roku od 8 dana...samo mi porasla za 20 km sudskih troskova kazna na koju sam trazio sudsko odlucivanje i nisam se javio na sud u roku od 8 dana...ostalo normala
 
Od kud vam ta glupost da mozes registrovati auto ako nisi platio kazne ? Bez obzira sto se auto ne vodi na tebi, ako je od oca ili nekog treceg, on nece moci registrovati kad dodje vrijeme za to, iako si ti napravio kaznu s njegovim autom, a ne on. Eto cekaj do registracije pa ces vidjeti da neces moci registrovati dok ne platis ;)
 
Početnik
ibizasa je napisao(la):
Danas mi se desio ekces te mi je karikatura (doslovno) od žene u plavoj odjeći napisala kaznu za prestup odnosno za kretanje vozilom kroz zabranu.
Na licu mjesta sam zaustavljen, napisan nalog - potpisao jer nemam vremena za bilo kakve zalbe i ostala sranja koja ne bi pila vode.
Na nalogu naravno ime, prezime, zanimanje i bla bla bla te iznos od 40 KM.
Uglavnom sve po zakonu, heh.

Zanima me dal' moram platiti tu kaznu isključivo prije registracije s obzirom da se vozilo uopšte ne vodi na meni i u slučaju da kaznu platim tek za recimo 3 mjeseca dal' će postojati neke kamate na tu kaznu ili bilo šta slično.

Nadam se da je pitanje konkretno ako nije samo pitajte.

Molim da odgovaraju samo (SAMO) osobe koje su imale slično ili isto iskustvo ili pak one koje poznaju zakon iz tih oblasti.

NEMA VISE KAMATE KAMATA JE UKINUTA SKROZ TO JE INFO IZ PRVE RUKE ,KADA POTPISES KAZNI NEMA KAMATE ,TU KAZNU MOZES RAZVLACITI SVE DOK NE BUDES REG AUTO ILI VADIO NEKI DOKUMENT ,LICNA,PASOS ...ITD ,znaci ako si potpiso kamate nema ......100% istina provjereno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top