Peugeot 406 by Gojkovic

Peugeot 406 by Gojkovic

svaka cast,odlicno odradjen francuz! :)

nego one stopove sto si radio,jesi li ono samo maglenke prespojio da rade zaj.sa pozicijama?
 
Pa potpuno je isto kao i druga dva poziciona, nisu ostale i sijalice iste tj. jace sto idu za maglu, nego sam stavio takodje od po 5 W kao sto idu i za poziciju... Apsolutno ne postoji nacin da bilo kako smeta nekom iza...
 
Samo malo da vam zagolicam mastu za pocetaak :D :icon_twisted:

DSCF3528.jpg

DSCF3529.jpg

DSCF3530.jpg

DSCF3531.jpg


Opruge su H&R, spustaju do 30/35 mm... Trebale su da budu Eibach Pro Kit, i placene su bile, ali su mi posle par dana javili da ih nemaju vise na stanju i da imaju samo H&R... Tako da sam rekao da mi posalju njih, jer vise nisam mogao da trazim i da se cimam oko glupih opruga... Ono sto je bitno je da su sada tu, konacno :huhuhu:
Ako nekog zanima sve ukupno me je izaslo oko 200 evrica (iz Nemacke su stigle)...

;)
 
Eeee pa drustvo, konacno odradjeno sve... :icon_biggrin:
Tu su slike, pa prosudite sami, sto se mene tice, ja prezadovoljan :icon_eek:
Auto super leze u krivinama, stabilniji, precizniji, a i dalje udoban... Da cujem komentare...

DSCF3538.jpg

DSCF3541.jpg

DSCF3543.jpg

DSCF3544.jpg

DSCF3545.jpg

DSCF3546.jpg

DSCF3547.jpg

DSCF3548.jpg

DSCF3549.jpg

DSCF3550.jpg

DSCF3551.jpg

DSCF3552.jpg

DSCF3553.jpg

DSCF3554.jpg
DSCF3555.jpg

DSCF3556.jpg

DSCF3557.jpg

DSCF3558.jpg

DSCF3559.jpg

DSCF3560.jpg

DSCF3561.jpg

DSCF3562.jpg
DSCF3563.jpg

DSCF3564.jpg

DSCF3565.jpg

DSCF3566.jpg

DSCF3567.jpg

DSCF3568.jpg
 
Član
fino je legao :icon_biggrin: opruge su bile pun pogodak!
mali prijedlog od mene: ako uspijes nadji neki fin kromirani zavrsteak auspuha ( mozda cak i orginalni ako je dolazio na ovim modelima ) pa ugradi nazad :cool:
 
Član
Odlicno :cool: I slazem se sa kolegom, probaj naci neki nastavak ili promjeni komplet lonac, stavi sportski.

Nesto tipa ovo :

http://www.pik.ba/artikal/2516579/fk-nastavak-za-auspuh/

http://www.pik.ba/artikal/2108209/remus-nastavak-za-auspuh/

http://www.pik.ba/artikal/1435446/nastavak-za-auspuh/

;)
 
Hvala svima, drago mi je da vam se svidja ;)

Moram da se pohvalim da sam pri kraju da uspesno resim kontrole radija preko komandi na volanu... :cool:

Dacu jedno objasnjenje, pa ako nekome moze da posluzi odlicno...
Pa da krenemo...

Ovaj adapter
DSCN2369_768.jpg

sto sam kupio mi definitivno nece biti potreban uopste... Razlog cu dati u daljem tekstu...

Takodje, ova rucica sto sam kupio
mms_img26949.jpg

mi isto tako nece trebati...

Umesto nje sam nabavio original rucicu od 406-ice sa donjom onom plastikom koja se ugradjivala u modele do 2001. god, jer samo da ugradim onu drugu nije bilo izvodljivo a da ne kupim jos i gornju i donju plastiku sto ide oko volana + ceo ovaj komplet
DSC00218.jpg

sto bi me izaslo preko 100e...

Nisam slikao, ali evo sa neta slike... Dakle sad sam ovo nabavio...Instalacija najprostija moguca, skinem kod sebe i stavim ovo, sve sraf na sraf, drugim recima fabrika... :D
CFFUqQwCWkKGrHqZhoE0h29tkKBNUqPTig_35.jpg

Slika samo rucice...
P1010089.jpg


Rucica ima 7 funkcija odnosno operacija... Dzek koji ide iz nje ima tri zice...
asc2633_L.jpg


KLJUCNO: Da bi ste uopste mogli fabricke funkcije sa volana da povezete sa aftermarket plejerom mora da bude Alpina (mozda postoji nacin i za drugu marku, ne znam, ali pricam vam za ovo u sta sam siguran). Ne mora da bude neki od top modela, jer velika vecina Alpina plejera poseduje opciju "Steering Wheel Control: Steering Wheel Control Ready"

Iz radija izlaze takodje 3 zice (SWRC G. OUT (-), REMO 1 i REMO 2)... kao na slici...
305138741.jpg

Ovo SW Input Terminal zanemarite sto je obelezeno...

Posto nisam na netu mogao da nadjem semu za rucicu, tj. sta je koja od ove tri zice na dzeku... krenuo sam redom, spojio prvo jednu kombinaciju, pa drugu i tako dalje sa ove tri zice koje izlaze iz plejera...

Kad plejer poseduje Steering Wheel Control: Steering Wheel Control Ready opciju, on ima mogucnost da uci komande, dakle, spojite zice, udjete u podesavanja na plejeru, izaberete Steering, zatim odaberete npr. POWER, SOURCE, VOL. UP, VOL. DN, MUTE, BWD, FWD ili neku drugu, zavisi sta hocete da programirate, povucete rucicu (npr. za VOL. UP tj. pojacavanje hocete da bude kad se pritisne na gore), drzite tako, plejer registruje signal, izaberete da memorise i to bi bila cela mudrost... Ponovite isto tako za sve ostale komande i posle malo muke imate komande na volanu bez kupovine adaptera koji kostaju od 80e pa na gore :D :D :D

Kad sam isprobao i video da je moja teorija uspela, nije bilo kraja mojoj sreci :D

Znaci komande rade perfektno, jedino sto nisam uspeo sve da finalno namontiram, jer sam morao da krenem za BG, jbg nedostatak vremena, ali prvom prilikom kad odem za KS za 10-ak dana bice i to, sa sve video klipom da dokazem sve sto sam napisao :icon_smile:
 
Evo nekih novosti... Posto mi je zaribao jedan klizac od kocionih celjusti, morao sam hitno da reagujem.. Tako da sam uzeo i zamenio komplet sve... Tj. Skinuo sam svoje celjusti i diskove (verovali ili ne jesu 260 mm precnika kao sto je neko i spomenuo ovde) i uzeo komplet sve od karavana sa vecim celjustima i diskovima 283 mm...
DSCF3540.jpg

DSCF3539.jpg


ovo je sve sto je bil na autu...
DSCF3569.jpg


Novi diskovi i celjusti namontirani...
DSCF3576.jpg

DSCF3577.jpg


Za sad nista od Brembovih celjusti i 305 mm diskova, sacekace neku drugu priliku...

Da kazem jos da auto sad koci neuporedivo bolje nego sa starim diskovima...

Namontirana rucica.. :)
DSCF3578.jpg

170520121640.jpg

170520121641.jpg



A evo i snimak da vidite kako funkcionisu komande na volanu :D




I jos par...

DSCF3572.jpg

DSCF3573.jpg

DSCF3574.jpg

DSCF3575.jpg

180520121642.jpg

180520121643.jpg
 
Član
ja upravo sad vidio :icon_smile: ,malo je rijeci napisat za tvoj trud svakacast,ces bojat celjusti u neku boju,to bi bio dobsr detalj ;)
 
Top