Peugeot 307 problem sa lampicom na tabli

Peugeot 307 problem sa lampicom na tabli

Član
Molio bih vas da mi pomognete u vezi ove lampice. U vožnji se upali i ne gasi , a nekad se i ugasi pa se ne pali. Mehaničar me je prepao kaže neka regulacijska dizna pritiska i košta 500 KM :icon_eek:

To je ta lampca :icon_question:

5y0-ojl.jpg
 
Član
Taj tvoj mehanicar, da li je spajao auto na dijagnostiku ili onako iz glave ti rekao?
 
Član
to je lampica "check engine" ili ti ga na naš " provejrite motor "
a motor najbolje mozes provjerit preko dijagnostike

ta lampica moze da signalizira kvar od 20 do 500 KM ;)

ako je auto benzinac onda 80 % javlja problem na nekoj od lambda sondi ;)


kako se auto ponaša u voznji, kakva je potrošnja :icon_question:
 
Član
Dzenii ti je lijepo objasnio, moze biti svasta i nista, kod mene se to desilo ali je auto izgubilo vucu i bilo je do konektora na MAF.u i nije kostalo nista, a isto tako mozda ti na baksuzira taj tvoj mehanicar ...
 
Član
Samodijagnostika motora, rekli su ti moze bit svasta mada ako na autu nemas nekih znacajnih promjena to je nesto bez veze 50-100 KM ako je i toliko...Drugarici se upalila u voznji i nije htjela da se ugasi, auto normalno vozila sve nakon mozda 500 upali se to govno na autu nikakvih promjena vozila ga tako dugo nista...
 
Član
saledoboj je napisao(la):
Samodijagnostika motora, rekli su ti moze bit svasta mada ako na autu nemas nekih znacajnih promjena to je nesto bez veze 50-100 KM ako je i toliko...Drugarici se upalila u voznji i nije htjela da se ugasi, auto normalno vozila sve nakon mozda 500 upali se to go*no na autu nikakvih promjena vozila ga tako dugo nista...

Da , da , na diagnostiku je spajao i rekao da je kvar 500 Km :icon_evil: , Međutim danas se uopštee nije palilaa :icon_confused:

Dzeniii je napisao(la):
to je lampica "check engine" ili ti ga na naš " provejrite motor "
a motor najbolje mozes provjerit preko dijagnostike

ta lampica moze da signalizira kvar od 20 do 500 KM ;)

ako je auto benzinac onda 80 % javlja problem na nekoj od lambda sondi ;)


kako se auto ponaša u voznji, kakva je potrošnja :icon_question:



Diesel 2.0 66 kw bez FAP filtera , potrošnja kao i obično 5,5 litara kombinovane.

Grga je napisao(la):
Dzenii ti je lijepo objasnio, moze biti svasta i nista, kod mene se to desilo ali je auto izgubilo vucu i bilo je do konektora na MAF.u i nije kostalo nista, a isto tako mozda ti na baksuzira taj tvoj mehanicar ...

Auto je bilo spojena na diagnostiku i rečeno je da je Dizna Visokog pritiska otišla :icon_question:

emir_89 je napisao(la):
moze biti svasta, meni je npr bila za egr. bez dijagnostike ne mozes znati sta je... ;)

Egr ?
 
Član
cudi me ako je vec dizna otisla da nema nekih vidljivh simptoma, za koje ti kazes da nema, ne trosi vise,ne dimi i sl..
Vidi kako ce se ponasati u narednom periodu, a sto se dizni tice mogu se reparirati, a o tome mozes potrazit na netu..
 
Član
Grga je napisao(la):
cudi me ako je vec dizna otisla da nema nekih vidljivh simptoma, za koje ti kazes da nema, ne trosi vise,ne dimi i sl..
Vidi kako ce se ponasati u narednom periodu, a sto se dizni tice mogu se reparirati, a o tome mozes potrazit na netu..

Ma nema nikakvih simptoma , razgovarao sam sa još par mehaničara i iskusnih ljudi , kažu sve kao i ovdje ostali. Nije se ni danas palila lampica tako da ne planiram ništa raditi.
 
Legend
Dovuci auto kod nas na dijagnostiku neces pregled platit, da vidimo sta je, pa cemo dalje kad vidimo sta je tacno problem dogovarat se oko cijena.

061 - 283 004 ;)
 
Član
daki je napisao(la):
Dovuci auto kod nas na dijagnostiku neces pregled platit, da vidimo sta je, pa cemo dalje kad vidimo sta je tacno problem dogovarat se oko cijena.

061 - 283 004 ;)

Auto je već bilo spojeno na diagnostiku i lampica je se ugasila nzm zašto. Ne planiram ništa raditi ako se opet ne upali. Hvala vam na ponudi.
 
Član
pozdrav i ja imam taj problem sa lampicom pali se svaki 500tis na benzincu pasatu 2.3 V5 i majstor kaze nesta je sa zrakom ma to je bezveze to im je mana .u voznji nema promjena mozda sam primjetio kada iz vece u nizu presaltam nekako zatrza malo ne uvijek.
 
Top