Passat b6, dizna otisla

Passat b6, dizna otisla

Član
Znaci, radi se o passatu 2006 god, 2.0tdi, otisla dizna, a nemam bas iskusta s tim, gdje naci dio, i gdje praviti, pa je stoga svaki savjet dobrodosao
 
Član
drug mozes li mi reci koji su simptomi kada dizna strada. Mislim sta se desava tvom autu. Imam mozda isti problem,pa me zanima ako ti nije tesko da napises;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
drug mozes li mi reci koji su simptomi kada dizna strada. Mislim sta se desava tvom autu. Imam mozda isti problem,pa me zanima ako ti nije tesko da napises;)

meni je auto pocelo trzati, i onda se nakon nekih 50-tak metara ugasilo...poslije toga nije moglo da upali, regularno vergla, ali ne moze da upali..to se desilo kasno navecer..ujutro je regularno upalilo, radilo nekih -10-15 sekundi ugasilo se opet, slicno kao i predhodnu noc..danas mi je maistor pregledao i rekao da je ta dizna

Astra je napisao(la):
glupo pitanje, ali jesi li gledao u ovlastenom? koliko je tamo?

naravno, logicno je, prvo sam provjerio kod ovlastenog, kosta negdje oko 1000KM, a onda sam bio nasao kod ovog jednog covjeka za 600KM, ali nije bila bas odgovarajuca, ne slazu se neka prva tri slova, il' sta vec, ne znam tacno, uglavnom nije odgovarala..kako mi rekose, meni treba neka Siemens-ova..uglavnom, rek'o da potrazim jos gdje sa strane, ako sam nasao jednu u roku dva sata, kontao sam da to mozda nece biti toliko tesko naci jeftinije, pa sam zbog toga pitanje postavio
 
Legend
brate.. otpadi su zakon..
pogledaj malo po otpadima, hvala Bogu ti 2.0 su felericni motori pa ih imas i po otpadima pun qratz..

eo ti sa pika oglas
GOLF 5 2.0 TDI - DIJELOVI
061 791 537

nazovi i raspitaj se, vjerovatno da ima diznu..

ArminM je napisao(la):
drug mozes li mi reci koji su simptomi kada dizna strada. Mislim sta se desava tvom autu. Imam mozda isti problem,pa me zanima ako ti nije tesko da napises;)

ti mali na dijagnostiku ako imas problema sa motorom, ne mozes ovako nista rijesit ;)
 
Član
2.0 tdi pd gube ulje na diznama. Kako je otišla? Skroz začepljena ili? Dali ti je majstor mijenjao mjesta diznama, i sigurno utvrdio da je do jedne. Meni je jedna dizna bila potpuno začepljena, pa mi je auto radilo na 3 cilindra. Vjeruj mi, simptomi su jako vidljivi.

Ako je do dizne, probaj naći polovnu;)
 
Član
@Zela nija to pug benzinac da moze raditi sa zacepljenom diznom;)

@Harach dizna ti je otisla 100%,kod tih motora jedna kad ode auto ne moze upaliti,automatski blokira i druge,otpoji konektore sa te dizne auto ce upaliti bez problema na tri cilindra.

Koja su govna ti motori ne dao bog nikom:D
 
Član
.nOKe je napisao(la):
brate.. otpadi su zakon..
pogledaj malo po otpadima, hvala Bogu ti 2.0 su felericni motori pa ih imas i po otpadima pun qratz..

eo ti sa pika oglas
GOLF 5 2.0 TDI - DIJELOVI
061 791 537

nazovi i raspitaj se, vjerovatno da ima diznu..

ArminM je napisao(la):
drug mozes li mi reci koji su simptomi kada dizna strada. Mislim sta se desava tvom autu. Imam mozda isti problem,pa me zanima ako ti nije tesko da napises;)

ti mali na dijagnostiku ako imas problema sa motorom, ne mozes ovako nista rijesit ;)



isao sam Noke,spajali smo auto na komp,nije ni jednu gresku nasao. Evo otkako sam potrosio gorivo koje sam prethodno nasuo ne pusi vise,sutra svakako radim veliki servis,pa ce valjda biti sve ok;)
 
Član
dizne sa golf 5 2.0 tdi ne pasu 100%
golfovi imaju bosch dizne

passati siemens

u ovlastenom su cca 700 eur.
 
Član
do dizne je 100%, utvrđeno, treća je otisla..kod ovlastenog je negdje oko 1100KM, provjerio sam u asi..zvao danas nekoliko otpada, bez uspjeha.Također sam na netu trazio, bez uspjeha:icon_rolleyes: Nekoliko ljudi mi je reklo da se to može reparirati, al ne znam bas? DA LI REPARIRATI? Dobro dosao svaki savjet od nekog s iskustvom, prije nego se odlucim za novu?
 
Član
druze najpametnija ti je solucija,kupi to u ovlastenom i rijesi se belaja,kakvo repariranje,osjetljivo je to sranje.

Na otpadu sumnjam da ces naci to,ipak je to mlado vozilo.

Nekad jeftinije stvari znaju ispasti najskuplje.
 
Član
Probaj kod Zufera u Visokom, inace radi bosch pumpe i ostalo. Nazovi pa vidi.
061/137-002 Senad.

Sretno
 
harach je napisao(la):
do dizne je 100%, utvrđeno, treća je otisla..kod ovlastenog je negdje oko 1100KM, provjerio sam u asi..zvao danas nekoliko otpada, bez uspjeha.Također sam na netu trazio, bez uspjeha:icon_rolleyes: Nekoliko ljudi mi je reklo da se to može reparirati, al ne znam bas? DA LI REPARIRATI? Dobro dosao svaki savjet od nekog s iskustvom, prije nego se odlucim za novu?

Nazovi Nipex u Tuzli, gdje vec, Inter auto... Sarajevo je skuplje u svemu ;)
 
Top