Passat 5 ili Golf 5

Passat 5 ili Golf 5

Član
Nisam siguran da li sam na pravo mjesto postavio Temu, ali molio bi ako sam pogrijesio da ne brisete, nego samo da premjestite ako je moguce ;)

Passat 5 74 KW (2002 - 2003) ili Golf 5 77 KW (2004 - 2005 ) TDI ?

Sta vi mislite o ova 2 automobila:
- Koje su mane
- Koje prednosti
- Udobnost ( sjedista, u toku voznje, duge voznje )
- Opremljenost
- Potrosnja ( predpostavljam da je priblizno tu negdje kod obadva )
- Kontrole, tvrdoca, kvarovi ...

I jos drugih stvari, mozete slobodno da pisete, svaka informacija je dobro dosla .
[attachment=38479]
[attachment=38480]

To su ta 2 vozila, oba Limuzine ( slike su neke sa interneta samo kao primjer )
 

Prilozi

  • golf-v-1-9-tdi-105-ch-5p-18296-1.jpg
    golf-v-1-9-tdi-105-ch-5p-18296-1.jpg
    32,6 KB · Pregleda: 1
  • VW-Passat-B5.5.jpg
    VW-Passat-B5.5.jpg
    88,9 KB · Pregleda: 3
Član
Pass je Pass...., iz ličnog iskustva govorim, vozio sam Passa 2001 1.9 130 Ks, auto je za 10 bar po meni, prostrano, pregledno, udobno, nije krut, lijep, još ako je dobra oprema....
Lako se sredi, ja sam svog zavari u pod sa weitec gewindama, distancerima i 18" bio je mjera.
Što se petice tice, vozio sam 2008 1.9 105 KS sa jako dobrom opremom, sve je ok malo je kruta i na prvi pogled prilikom ulaska podsjeca na pola.
Sve u svemu klasa govori sve.
 
Član
TaBa je napisao(la):
Pass je Pass...., iz ličnog iskustva govorim, vozio sam Passa 2001 1.9 130 Ks, auto je za 10 bar po meni, prostrano, pregledno, udobno, nije krut, lijep, još ako je dobra oprema....
Lako se sredi, ja sam svog zavari u pod sa weitec gewindama, distancerima i 18" bio je mjera.
Što se petice tice, vozio sam 2008 1.9 105 KS sa jako dobrom opremom, sve je ok malo je kruta i na prvi pogled prilikom ulaska podsjeca na pola.
Sve u svemu klasa govori sve.

Sto se tiche spoljasnjeg izgleda meni iskreno Passat je bolji, eh sad malo me iznutra muchi, udobnost kvalitet, Kod Petice mi se svidja ona sredisnja konzola gde dodje CD,display klima, dok kod Passata ide Klimatronic i CD, sve u svemu klima je ista jel tako ?
 
Član
Sto se tiche spoljasnjeg izgleda meni iskreno Passat je bolji, eh sad malo me iznutra muchi, udobnost kvalitet, Kod Petice mi se svidja ona sredisnja konzola gde dodje CD,display klima, dok kod Passata ide Klimatronic i CD, sve u svemu klima je ista jel tako ?
[/quote]

Petica je tvrda u odnosu na Passata, bar po meni, sredisna konzola- to je to sto me podsjeca na pola, i imam osjecaj da je plasticna instrument tabla. Kod passata je climatronic, radio, cd chenger (ili prazni dio) sve jedno ispod drugog, sa strane prekidaci esp, sva 4, grijac zadnje sajbe, stimanje jacine grijaca u sjedistima.
Klima kao klima je ista.
 
Član
Meni je petica puno prostranija naprijed, ljepse mi je uradjena kontrolna tabla, dio gdje je kilma, cd player, dio gdje je mjenjac, naslonjac za ruku je veci...

Passat je opet manje tvrd od petice, ima vise mjesta nazad, ima veci gepek..

Teska odluka, i ja sam slicno razmisljao kad sam uzimao.. Probaj oba, vidi sta ti bolje lezi. Sto se odrzavanja tice, mislim da je to isto..
 
Član
ja nemam pojma sto se tice motora,i svega ostalog jer ih nikad nisam ni vozio ni imao,al kad bih birao pasat mi je daleko ispred
 
Član
MrShadow je napisao(la):
Meni je petica puno prostranija naprijed, ljepse mi je uradjena kontrolna tabla, dio gdje je kilma, cd player, dio gdje je mjenjac, naslonjac za ruku je veci...

Passat je opet manje tvrd od petice, ima vise mjesta nazad, ima veci gepek..

Teska odluka, i ja sam slicno razmisljao kad sam uzimao.. Probaj oba, vidi sta ti bolje lezi. Sto se odrzavanja tice, mislim da je to isto..

I ja bas tako slicno imam razmisljanje, Passat mi je u tim nekim stvarima lezerniji, a Petica me privlaci zbog tog dijela kontrolne table ... hehe
 
Član
Znachii, vecinaa je za Passata, to jedino moze da znachi da je dobaaaar : )

A ljudi, imal mana nekih, mislim nesto specijalno, konkretno motor 101 KS ili onaj 130 KS
 
Član
Prednja suspenzija je znala da zayebaje. Osim toga jako dobro i pouzdano auto.

Hoćeš jednog?

http://www.bhtuning.com/passat-1-9-tdi-t-48822.html
 
Član
pazi ovisi na kakav primjerak nailaziš sve...

znači ako su oba auta isto očuvana i prešla onda ipak uzmi passata, jer je nešto više od golfa, u svakom pogledu...

a ako je golf malo bolje očuvan u toj ponudi onda uzmi golfa...

tj sve ovisi našta ćeš naići, odnosno ako naiđeš na dobrog passata uzmi ga, a isto tako i golfa, poenta je u tome da dobro gledaš šta ćeš uzeti, jer u suprtnom te može zaboliti glava (ovo važi i da je Pheaton u pitanju a ne golf i passat)
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Prednja suspenzija je znala da zayebaje. Osim toga jako dobro i pouzdano auto.

Hoćeš jednog?

http://www.bhtuning.com/passat-1-9-tdi-t-48822.html

Dobaaaar, nema sta, ali karavan, hehe

Salle je napisao(la):
pazi ovisi na kakav primjerak nailaziš sve...

znači ako su oba auta isto očuvana i prešla onda ipak uzmi passata, jer je nešto više od golfa, u svakom pogledu...

a ako je golf malo bolje očuvan u toj ponudi onda uzmi golfa...

tj sve ovisi našta ćeš naići, odnosno ako naiđeš na dobrog passata uzmi ga, a isto tako i golfa, poenta je u tome da dobro gledaš šta ćeš uzeti, jer u suprtnom te može zaboliti glava (ovo važi i da je Pheaton u pitanju a ne golf i passat)

Nemam puno izbora jer idem u zamjenu tako da su ova 3 Passata u igru mislim:
http://www.pik.ba/artikal/699148/passat-b5/
http://www.pik.ba/artikal/524257/automobil-pasat-5-/
http://www.pik.ba/artikal/497090/volkswagen-passat/
 
Član
Razmisli o par stvari pasata nemaš ispod 150-200 km na satu....golfova imaš.....zanemarimo stanje oba auta gledaj malo tehnologiju motora, ovjesa i još neke tehniče stvari i vidjećeš da je golf u plusu...
 
Ako nemas zenu, djecu nemas potrebe za Passatom, a meni licno je Golf bolji, pogotovo sa nekom boljom opremom ako naletis...
 
Top