Passat 3BG 1.9TDI

Passat 3BG 1.9TDI

Član
Posto sam se opet aktivirao malo vise ,a nije me dugo bilo,
kao i u prethodnoj garazi sto sam naglasio da su se sve slike koje su bile od ovog auta preseljavanjem foruma na druge servere izbrisale, da ne bih dizao staru temu, ovim putem otvaram novu, isto je auto u pitanju.
Opet kazem da bih volio da imam stare slike, radi novijih clanova foruma, a neki se stariji mozda i sjecaju, ako sta nadjem, uglavnom, bit ce objavljeno.
Za sada par slika, uskoro bude i jos koja.

Auto je 2002godina, motor 1.9TDI, automatik, boja LY3D.
Na autu je do sada naknadno uradjeno:
-originalni bixenon farovi(fabricki bili obicni farovi)
-originalna automatska nivelacija farova za bixenone
-originalni parking senzori
-phaeton pedale+foot rest
-w8 karavan zadnji lip spojler
-w8 interior dome light, ili unutarnje osvjetljenje od passata w8
-chrome okviri oko unutrasnjih steka
- s-line 18" felge sa 235/40 gumama
-rikverc kamera
-touch screen Navi, gold edition, sa mnogo funkcija
-prepravljen singleDIN na 2DIN radi navigacije(izvorno bio kasetofon)

Plan:
-OEM unutarnji retrovizor sa auto dimmerom i senzor za kisu,
-zavrsetci auspuha od bmw-a E60(najslicniji w8, a nisu pijacarski koji oksidiraju)
-audi S6 DRL dnevna svjetla

TO je za sada, ima tu jos dosta nekih sitnica u planu, ali lagano...
Izduvi nisu namontirani jer sam nabavio samo jedan par nastavaka od E60, a stize i drugi,kao i auto dimm retrovizor!
Sve sto je ugradjivano, od sistema za auto nivelaciju ili aLWR, do parking senzora sve je ugradjeno iskljucivo OEM, zajedno sa svim nosacima, dzekovima itd.
Kompletno je funkcionalno i ima mogucnost spajanja dijagnostike..
Sta da kazem da sam se malo namucio sa tom strujom jesam dok sam to sve fino razveo kuda i fabrika razvodi, jer sam instalaciju sam pravio, krenuo sam od nule, i na kraju sve radi, samo mogu reci da se ispaltilo na kraju kada date kontakt i ono sve fercera ,pa slijedi :icon_smile: !
Da ne pricam previse sada ,nemam slika unutrasnjosti na komp. bit ce, a i ostalo idemo kroz temu...
kdv9xy.jpg

35idm9u.jpg

2l8uuxw.jpg

15hbbqx.jpg

1zvx5ps.jpg

fyiiq.jpg

jrzcir.jpg

2rxz037.jpg

16h13qf.jpg
 
A kakvi su planovi,W8 look nazad ili ? Hoće li biti spuštanja kakvog ? Odličan Passat :cool: Dobra ti je boja ova ! ;)
 
Član
B.M - Floyd je napisao(la):
A kakvi su planovi,W8 look nazad ili ? Hoće li biti spuštanja kakvog ? Odličan Passat :cool: Dobra ti je boja ova ! ;)

w8 look nazad. eto nahvatao sam i te nastavke auspuha, ne naravno od w8-ice jer je to ovdje nemoguce naci a i na njemackom ebayu samo komplet lonce prodaju, trazio sam najslicnije pa sam nasao na E60 530d, lip odradjen i jos mi fale lajsnice chrome na stoplampama...
Spustanje mozda samo malo, ako nadjem na kakve fine oprugice, ne zelim da ga zakucavam gevindama iako bi izgledalo super, ali ipak se drzim malo vise komfora, tj da ne gledam hocu li razbiti karter na svaku izbocinu...
Ma boja ga otvara u struku heheh :cool:
 
Član
passat je premocan, sjecam se jos prethodne garaze da si uvijek drzao sve uredno i kako treba, u ovoj crvenoj boji je prosto premocan, jedva cekam da vidim unutrasnjost, kako si je modifikovao i ostalo

e de mi sad reci, kad si vec postavio ove slike, jel meni ne moze ovakav cep za felgu kao s tvog auta:icon_rolleyes:
ja jos uvijek nisam nasao onaj cep, kako onda tvoj nije mogao vise nisam ni trazio, a ostalo sve sredio, samo mi to jos treba
 
Član
ArminM je napisao(la):
passat je premocan, sjecam se jos prethodne garaze da si uvijek drzao sve uredno i kako treba, u ovoj crvenoj boji je prosto premocan, jedva cekam da vidim unutrasnjost, kako si je modifikovao i ostalo

e de mi sad reci, kad si vec postavio ove slike, jel meni ne moze ovakav cep za felgu kao s tvog auta:icon_rolleyes:
ja jos uvijek nisam nasao onaj cep, kako onda tvoj nije mogao vise nisam ni trazio, a ostalo sve sredio, samo mi to jos treba

Trudim se koliko mogu, hvala drug!
Znam sjecam se, ja onda nisam mogao, dao drugu sve cepove i reko nek covjek proba apa ako mu odgovaralo neka uzme, kad on dodje kuci kaze meni nije mu ni jedan odgovarao, pa mi nije nista bilo jasno,ovi cepovi sto su sada kod mene na felgama su iste dimenzije i potpuno isti kao oni sto sam tebi donio,
e sada i kod men eje bila jedna takva felga ,kada stavim ove cepove sto ja imam bude mi najmanje 3-4mm suplje oko cepa, ta je fela bila od nekog drugog proizvodjaca i nikako nije bila u istom setu sa ovim ostalim, neki je glupan pokvario taj njen originalni cep tako sto ga je na drebanku smanjivao, da bi mu se uklopio u ove felge s manjom rupom, a idiot nije razmisljao da mu taj cep ide na ovu vecu rupu, tak oda ja taj cep imam kuci ali je unisten doslovno...
Ja bi najsretniji bio da ti je odgovaralo onda... u principu sve se moze naci ,samo strpljenja, jest da ruzno izgleda bez cepa, ali ako i meni izleti igdje ja cu ti javiti!
 
Član
almyr je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
passat je premocan, sjecam se jos prethodne garaze da si uvijek drzao sve uredno i kako treba, u ovoj crvenoj boji je prosto premocan, jedva cekam da vidim unutrasnjost, kako si je modifikovao i ostalo

e de mi sad reci, kad si vec postavio ove slike, jel meni ne moze ovakav cep za felgu kao s tvog auta:icon_rolleyes:
ja jos uvijek nisam nasao onaj cep, kako onda tvoj nije mogao vise nisam ni trazio, a ostalo sve sredio, samo mi to jos treba

Trudim se koliko mogu, hvala drug!
Znam sjecam se, ja onda nisam mogao, dao drugu sve cepove i reko nek covjek proba apa ako mu odgovaralo neka uzme, kad on dodje kuci kaze meni nije mu ni jedan odgovarao, pa mi nije nista bilo jasno,ovi cepovi sto su sada kod mene na felgama su iste dimenzije i potpuno isti kao oni sto sam tebi donio,
e sada i kod men eje bila jedna takva felga ,kada stavim ove cepove sto ja imam bude mi najmanje 3-4mm suplje oko cepa, ta je fela bila od nekog drugog proizvodjaca i nikako nije bila u istom setu sa ovim ostalim, neki je glupan pokvario taj njen originalni cep tako sto ga je na drebanku smanjivao, da bi mu se uklopio u ove felge s manjom rupom, a idiot nije razmisljao da mu taj cep ide na ovu vecu rupu, tak oda ja taj cep imam kuci ali je unisten doslovno...
Ja bi najsretniji bio da ti je odgovaralo onda... u principu sve se moze naci ,samo strpljenja, jest da ruzno izgleda bez cepa, ali ako i meni izleti igdje ja cu ti javiti!

hvala tebi u svakom slucaju, valja naletimo negdje, bas je ruzno bez cepa
 
Auto je predobar, i vidi se da je dobro odradjeno sve osim onog na štekama kromiranog, to mi se jedino nesvidja.
Ostalo sve super;)
 
Član
Amer-civic je napisao(la):
Auto je predobar, i vidi se da je dobro odradjeno sve osim onog na štekama kromiranog, to mi se jedino nesvidja.
Ostalo sve super;)

To su me mnogi kritikovali, ali odavno stoji i ne mice, u slucaju da se podje guliti nekada ili se osteti, onda skidam a do tada ostaje, nisam ih nimalo jeftino platio kad sam kupovao pa mi je malo zao i skinuti
 
Član
tvrdoglavi je napisao(la):
prelijep passat,jedina "greska" za branike i prag sto nisu u boji auta ;)

ma nezz ovako mi nekako bilo da razbijem monotoniju,da ipak ima nesto drugacije, a i ne znam koliko bi mu stajalo da se sve ofarba, npr. na metalik sivom pravo lezi taj zahvat ! hvala u svakom slucaju:D
 
Član
almyr je napisao(la):
tvrdoglavi je napisao(la):
prelijep passat,jedina "greska" za branike i prag sto nisu u boji auta ;)

ma nezz ovako mi nekako bilo da razbijem monotoniju,da ipak ima nesto drugacije, a i ne znam koliko bi mu stajalo da se sve ofarba, npr. na metalik sivom pravo lezi taj zahvat ! hvala u svakom slucaju:D

Ne diraj ništa ako boga znaš , jer malo je reći koliko jadno izgleda Passat kad se te donje plastike pofarbaju u boju auta...

Ovo kod tebe je optimum-Highline look...;)
 
Top