P:potrosnja audi jaje 1,8 ????

P:potrosnja audi jaje 1,8 ????

svidja mi se audi jaje 1,8 90 konja,karburator,rucni saug,ne znam koliko trosi,cuo sam price oko 11 litara gradske voznje,pa me zanimaju iskustva,ali molim bez komentara tipa trosi 7,8,jer je nemoguce..
 
Član
ja sam imao 1.9E i trosio je jaaaako puno al je zato opravdano letio :icon_smile: a za taj i neznam bas mislim da ispod 10 gradske ne ide
 
BHT Ovisnik
kolega ga ima,gradska od 10-11 pa do 15-16 zna cak uzeti,jako rastrošan motor koliko znam
 
Član
Inače karburator motori nisu baš štedljivi. Zbog njih su benzinci na glasu kao rastrošni:icon_biggrin:
 
Trosi od 10-12L ali sve zavisi od nacina voznje,kod nekoga uzma 15L,a kod nekog 10!U njega je zakon staviti plin,ako ti plin ne predstavlja problem onda samo stavi i vozaces se bez problema za male pare!!!
 
Ispravan 1,8 66 KW Jet Tronic ti nece preci 9 litara u gradu ako nisi siledzija na gasu..Moze on trositi i 15 litara kad stavis ciglu na nogu pa stisnes gas..Na otvorenom rahat ide na 7 litara i ispod toga..Imam jednog u vlasnistvu vec 14 godina...Sredjivanje Jet Tronica kosta 40 KM a rjesi bruku problema..Uglavnom dobar auto, dobra limarija..Jedini im je problem taj Jettronic i gumice ventila jer glava lezi pod uglom..
 
roki_actros je napisao(la):
Ispravan 1,8 66 KW Jet Tronic ti nece preci 9 litara u gradu ako nisi siledzija na gasu..Moze on trositi i 15 litara kad stavis ciglu na nogu pa stisnes gas..Na otvorenom rahat ide na 7 litara i ispod toga..Imam jednog u vlasnistvu vec 14 godina...Sredjivanje Jet Tronica kosta 40 KM a rjesi bruku problema..Uglavnom dobar auto, dobra limarija..Jedini im je problem taj Jettronic i gumice ventila jer glava lezi pod uglom..

e ti mi trebas :lol:
auto cudno radi uleru,sav se trese,majstor za karburatore kaze da je nosac karburatora otisao i stvarno malo ga okrene,auto se ugasi,al necu da pravim to jer nisam kupio auto,sto da placam servis nekom drugom,kontas???,nego rekose majstori niej K glava,karburator je,rucni saug,65 kw je....87. godina...
 
Ima nosac karburatora gumeni, unutra je metalni prsten i 2 brezona koja druze karburator..Kad pukne zna se auto samo nabijati u obrtaje..Mislim da je 18 KM taj nosac i promjeni se za 30 min. Izgori mu guma ta od temperature..To je to, Pieburg je cini mi se jettronic..Na vecini je "rucni" saug i obicno zeza kad se pokvari jettronic.
 
Druže moj, pa kad već imaš pare za audi jaje što ćeš uzimat karburator???
Karburator (sistem) da je valjao i danas bi se proizvodio.
Kupi ajnšpric kad već hoćeš benzin.

Imao sam audi jaje 1.8, 55kw (da izvineš karburator - neiskustvo štaš...) i trošio je gradske vožnje preko 10l, potom sam imao stotku 2.3E (ajnšpric) i imao je maltene identičnu potrošnju.
 
Top