Organizovanje protesta povodom poskupljenja goriva?

Organizovanje protesta povodom poskupljenja goriva?

Član
pioneer_09 je napisao(la):
eto pisite sve sajtove koje znate tipa sa-x i ostale...

ja sam na 2 tuzlanska portala poslao mail sa molbom da otvore anketu i komentare na sajtu da vidimo jesu li ljudi zainteresovani za proteste...
nadam se da ce objaviti...

eto pisite sajtove da im saljemo mail da vidimo sta ljudi kazu na sve to...

jel saljes sa maila bhtuning.com ili sa svog maila??
po meni bi bolje bilo da se javnosti predstavimo kao BHTuning,neg' pojedinci...
evo jedan zenicki,najposjeceniji,dok se sjetim ostalih...
http://www.zenicablog.com/
napravit' cu ja grupu na fbu,dok pozavrsavam obaveze....
 
Administrator
sada sam im poslao sa svog maila. Ali sam naglasio da smo pokrenuli diskusiju na bhtuningu.

jedini mail koji imam sa bhtuningom je onaj sto sam napravio za photoshop turnir bhtuning@live.com


eto vi pisite, a veceras cemo se dogovoriti sve sta i kako...
 
ako zelite da nesto ucinite onda blokirajte neku ustanovu koja je vezana za ovaj postupak,a ne raskrsnice ili dionice gdje ce vam neko od ljudi(koji su u istoj situaciji kao i vi) psovati jer ce kasniti na posao ili u bolnicu...a njih time necete nista ostetiti,boli njih kardan sto se tamo neka raskrsnica zakrcila na pola sata,on je dobio dnevnicu danas...
bolje im blokirajte ulaze u objekte ili ih blokirajte na neki drugi nacin,ovo zatvaranje ulica je beskorisno jer oni sjede u kancelariji i dobiju obavijestenje telefonskim pozivom za tu dionicu,i tu ce informaciju zaboraviti za 5 minuta...


...sta ste dobili???...


NISTA!!!

bolje je naci rjesenje i iznijeti ga na kakvom javnom mitingu,pa onda podici strajk ispred opstine sa nekim prijedlogom i pokusati onda prisiliti ih na usvajanje...
 
Početnik
i ja takodje mislim da se blokiranjem nece nista postic,mozete jedno postic da prenocite u pritvoru nista drugo..bas sto nermin rece,treba to fino na kulturan nacin odradit,a nezz da je iko ikad ista na silu uspio al hajd ako pokusate gledat cu vas na dnevniku:D
 

LSD

Član
nerko ima i tvoja logike al ako bi se zatvorili gradovi svi veci SArajevo,tuzla.Mostar.Banja Luka.Zenica. itd u isto vrijeme kako neko rece 12 sati svi ali bas svi gore je to jer bi onda se fokusirali na cijelu drzavu a ne samo na neku ustanovu.

zamisli samo najave na TV-u...
"protesti pred zgradom...u Sarajevu"
ili

"protesti u cijeloj Drzavi" ?

ma Revolucija brate :icon_twisted:
 
Član
i šta bi???
šta mislite sa time dobiti???
znate li da nafta u čitavom svijetu poskupljuje ne samo kod nas!!!
auto je luksuz ljudi i nije ga obavezno imati...
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
ako zelite da nesto ucinite onda blokirajte neku ustanovu koja je vezana za ovaj postupak,a ne raskrsnice ili dionice gdje ce vam neko od ljudi(koji su u istoj situaciji kao i vi) psovati jer ce kasniti na posao ili u bolnicu...a njih time necete nista ostetiti,boli njih kardan sto se tamo neka raskrsnica zakrcila na pola sata,on je dobio dnevnicu danas...
bolje im blokirajte ulaze u objekte ili ih blokirajte na neki drugi nacin,ovo zatvaranje ulica je beskorisno jer oni sjede u kancelariji i dobiju obavijestenje telefonskim pozivom za tu dionicu,i tu ce informaciju zaboraviti za 5 minuta...


...sta ste dobili???...


NISTA!!!

bolje je naci rjesenje i iznijeti ga na kakvom javnom mitingu,pa onda podici strajk ispred opstine sa nekim prijedlogom i pokusati onda prisiliti ih na usvajanje...

Nema institucije koja diriguje cijenu...Doduše država ima akcize koje ulaze u cijenu i one su fiksne određeno vrijeme (% u odnosu na cijenu) a udruženje pumpadžija podiže cijenu i naravno diriguje svoju maržu koja zakonski nije ograničena...Protiv čega se može protestovati??? Da država smanji svoje akcize??? (koje nisu uticale na skorija poskupljenja). Da se marža pumpadžija ograniči zakonski??? I opet nam ostaje problem visoke nabavne cijene koje vještački dižu velike sile raznim vještačkim krizama i ratovima...na to nemožemo uticati...Činjenica jeste da pumpadžije koriste ova poskupljenja kao izgovor i da dižu cijenu a ne vraćaju kad pojeftini na svijetskom tržištu...ili dižu i više nego što bi trebali...Mora s imati jasan cilj i koncept šta je problem a šta rješnje i na koji kreativan način to prezentovati...ponavljam nije rješnje izaći na ulicu tek tako bez ikakvog cilja koji želiš ostvariti, treba jasno označiti problem i rješenje...
 

JD.

Član
u ovoj drzavi protesti bilo koje vrste nemogu okupiti vise od hiljadu ljudi

kad narod ne izadje na ulice zbog sveopceg lopovluka i politicke situacije, koji je manje vise uzrok svih drugih problema, ko ce ocekivati ikakve (uspjesne) proteste bilo koje druge vrste?

nasem narodu savrseno odgovara sve ovo sto se desava, jer se ustvari niko ne buni, i kad budu neki protesti, dodje smijesan broj ljudi ali su zato baste i kafici prepuni
 
Član
JD. je napisao(la):
u ovoj drzavi protesti bilo koje vrste nemogu okupiti vise od hiljadu ljudi

kad narod ne izadje na ulice zbog sveopceg lopovluka i politicke situacije, koji je manje vise uzrok svih drugih problema, ko ce ocekivati ikakve (uspjesne) proteste bilo koje druge vrste?

nasem narodu savrseno odgovara sve ovo sto se desava, jer se ustvari niko ne buni, i kad budu neki protesti, dodje smijesan broj ljudi ali su zato baste i kafici prepuni

potpis ;)
sve nam je tako ali sta ces kad bi svak nesto da mijenja kofol a sjedi kuci i prica bezveze ;)
 
Član
Da li se u akcizama za gorivo nalaze i one koje se odnose na spas zeljeznice gdje samo hapaju a zeljeznica propada i propada. Ako je odgovor da?
Onda bi efektno bilo blokiranje pruge na sat vremena.
Ako drzava gleda njih, a boli ih neka stvar koliko ce gorivo kostati, kontrola na pumpama jednom napravljena i nikakvih vecih sankcija kad su otkrili na 2 3 pumpe bas lose gorivo...postavlja se pitanje ko je ovdje lud???
 
Član
"Koliko glavetina toliko kapetina" Nije problem poskupljenje problem je sto plate ne poskupljuju a o zaposlenjima da ne pricamo
Od protesta nista Jedino gradjanska neposlusnost a za to treba imati volova muda Nasa su trenutno na misjem nivou
 
Top