Opel Frontera A 2.2i 16v

Opel Frontera A 2.2i 16v

Član
Došlo je vrijeme pa sam uhvatio vremena da predstavim svoju "novu" vozilicu. G klasa je otišla pa sam htio nešto malo lakše i kompaktnije za lakših offroad vožnji i zabave. Uvjet je bio samo što manje elektronike, elektrike i automatizma a što više čekrka i ručnih podešavanja. I tako dođem na temu sa mojim mehaničarom o kupovini Frontere koju je on detaljno servisirao zadnjih 5 mjeseci i doveo do veoma dobroga stanja kako limarije tako i mehanike. Auto je u boljem stanju nego ijedno drugo koje posjedujem i stvarno sam se iznenadio kvalitetom Opela naravno uz pravilno održavanje, a svima su nam poznate one priče o tome kako legenda kaže da za tiše noći možeš čuti Opela iz 90-ih kako polako hrđa u garaži... A i sam sam pričao te priče potaknut krševima kojima svi svjedočimo.
Pa da preskočim priču radi se o modelu iz 1997. god. sa 2.2i 16v pogonskom varijantom i 100kW pod haubom. Za moje čudo motor je pogonjen remenom a ne lancom kao što je slučaj na prijateljevoj Vectri B. Dosta je startna i zabavna za voziti, ali koliko je zabavna toliko je i nestabilna na svim brzinama preko 80kmh. U slučaju jačeg vjetra osjeti se naglo ljuljanje kabine i zanošenje što je jedna od stavki koja mi se ne sviđa. Ali nisam ga uzeo za brzine i magistrale veća za terena i loko vožnji. Do sada iskustvo je da troši koliko je i noga teška, tj od 11 do skoro 16 litara.
Odrađen je veliki servis, gume su nove Michelinke, felge lakirane u sivu boju, sve obrve poskidane i nanovo zaštićene i lakirane radi prevencije hrđe koja prvo tu izbija.
U skoroj budućnosti, naravno ako financije dozvole, volio bih staviti 16" felge sa 9 jota, laserski zatamniti stakla te ugraditi protočniji zadnji lonac sa kromiranim završetkom.
Od bližih ulaganja planiram i ugradnju plina u Plin Prometu u Zenici sa čijim sam radom dosad prezadovoljan. Eh sada daj bože vremena i para pa će biti i slika daljega projekta...CAM00085.jpg CAM00086.jpg CAM00087.jpg CAM00088.jpg CAM00089.jpg CAM00090.jpg CAM00090.jpg CAM00091.jpg CAM00092.jpg CAM00093.jpg CAM00094.jpg CAM00095.jpg CAM00096.jpg CAM00096.jpg CAM00097.jpg CAM00098.jpg CAM00099.jpg CAM00100.jpg CAM00101.jpg
 
Član
Nije isto kad jedan čovjek vozi auto i kada čitava firma siluje auto prika moj. Velika je to razlika
 
Član
tad se u opelu loš kokain šmrkao :) blagi uzas frontera. A nista druze tebi ako paše super, za sebe si ga uzeo ne za nas puno srece. Ako smijem pitati zašto bas frontera misim jel ti ponuda ok bili ili sta ?
 
Član
Ma ponuda se za kavom stvorila od moga mehanicara i ja sam je za 2 dana i realizirao posto sam u zadnjih 5 mjeseci u vise navrata vidio sta joj je sve odradjeno i auto je stvarno ko novo. A ponuda je bila i vise nego povoljna i nije ukljucivala puno kesa sto je razlog drugi. Jbg meni se tako pocesto desi da mi iskoci ovako nesto povoljno, uzmem za cejf, naucim dosta o autu, sredim sto se srediti treba i za prvu dobru ponudu proslijedim dalje kad mi auto pomalo dosadi. Tako je bilo i sa g klasom koju sam vozao svega 3 mjeseca, covjek vidio i odma dao ponudu... Nisam mogao odbiti
 
Član
Siluju i ostala auta, jedino je frontera non stop u kvaru i neispravna a među mlađim je autima.
Sestra mi je imala slicnu reakciju, samo sa vecim zgrazanjem kad ga je vidila. Ne znam, i sam sam protivnik opela i do prije mjesec dana ne bi me puskom nitko natjerao da nakon problema sa mojom sluzbenom astrom uzmem to sebi. Al eto, prilika cini covjeka... meni je ova frontera, koliko je zdepasta i ruzna bas nekako i simpaticna. A i podsjeca na Zemunske prioritete 90ih godina hahahaha kao sto kolega kaze, u njoj se los kokain smrko
 
Član
Ako sam dobro skontao ti si prodao G da bi uzeo govno od auta???
Pogresno si shvatio prika, a mozda sam se i ja malo konfuzno izrazio. G klasu sam planirao ostaviti starom i malo je srediti jer su joj trebala ulaganja na interijeru, ali sam dobio odlicnu ponudu za nju tako da je neplanski otisla. A fronteru sam "slucajno" kupio. Isto kao sto nekad odes na kavu u trenerci 7 popodne pa se slucajno vratis kuci 3 ujutro cetveronoske hahaha
 
Top