Odjava, prevod registrovanog auta?

Odjava, prevod registrovanog auta?

Član
Ja sam napravio tu gresku, odjavio auto koje je bilo registrovano u federaciji, posao da ga prevedem na sebe u rs. jes klinac, morao sam uplatiti novo osiguranje za taj dio registracije sto je preostao.Evo sad se ganjam sa osiguranjem iz federacije da mi vrati preostali ne iskoristeni iznos osiguranja iz federacije a oni ga samo mogu uplatiti na racun vlasnika auta... Tako ako ces prevoditi auto iz federacije u rs i obratno, nebih ti savjetovao dok ne istekne osiguranje.
A sto se tice kupovine auta od treceg lica, to nemoj ni pod razno.
Ugovor moras podpisati sa vlasnikom i nisakim drugim!!!
 
Član
ArminM je napisao(la):
prethodni vlasnik mora odjavit auto, s tim papirima koje on dobije ti nosis u svoj grad, u mup da ponovo prijavis auto, registracija ce ti vazit i dalje, ali dobijas saobracajnu novu, i nove tablice ukoliko su na autu stare tablice
jedno 30km ti to sve kosta
tako je bar mene kada sam ja kupio auto registrovano u Vogosci;)
isti dan kad sam predao za table sam ih i dobio, za 2- 3 sata bilo sve gotovo
naplate ti sticker, saobracajnu i nesto u osiguranju, sve ukupno oko 30km

Mene zanima sljedeće:

Auto je kupljeno u oktobru prošle godine, a reg. važi do kraja aprila, tako da bih trebao sada da to napokon prevedem.
Prethodni vlasnik je Sarajevo Centar, a ja Novi Grad. Mogu li ja uraditi odjavu u općini Centar, da ne potežem prethodnog vlasnika bez potrebe.
 
Član
sumnjam da ce ti htjeti odjaviti bez vlasnika vozila. jedino ako naletis na neku extra finu osobu, kojoj je upravo plata legla, kuci sve potaman, a ovako sumnjam. opet najbolje ti je otici na lice mjesta u mup ako ti je usput i pitati. ja znam da i kad sam prodavao svoje i kupovao novo auto, morali su biti stari vlasnici tu...
 
Ja sam to prije 2-3 godine (nisam siguran u datum) odradio ovako, kupio sam registrovano auto u TZ ja u Gradaccu, otisao sam na tehnicki sa kupoprodajnim ugovorom, odradio vanredni tehnicki, posto su na autu bile stare table i saobracajna moram sam da vadim nove table i saobracajnu, otisao u mup predao za prevod, sluzbenu odjavu u TZ su sve oni odradili ja nisam odjavljivao auto, to sam platio 100 KM, koju marku gore nisam siguran, uglavnom oko stoje. Polica osiguranja koju je prethodni vlasnik platio mi je ostala ista, na njegovo ime, samo sam ja novu saobracajnu dobio na svoje ime, sad ne znam kako ide sa razlicitim osiguranjima, ja sam u isto osiguranje otisao gdje je i prethodni vlasnik u TZ registrovao auto, bilo je BSO osiguranje. Gore sto emir spominje, jest da moras lijepo sa njima, inace tu sluzbenu odjavu preko mupa rijetko hoce da urade, al' eto nadje se izuzetaka, mada sam sve to cekao dvije sedmice da se odradi i dobijem tablice nove...
 
Član
emir_89 je napisao(la):
sumnjam da ce ti htjeti odjaviti bez vlasnika vozila. jedino ako naletis na neku extra finu osobu, kojoj je upravo plata legla, kuci sve potaman, a ovako sumnjam. opet najbolje ti je otici na lice mjesta u mup ako ti je usput i pitati. ja znam da i kad sam prodavao svoje i kupovao novo auto, morali su biti stari vlasnici tu...

Osoba iz osiguranja, kod kojih inače registrujem, kaže da mogu i oni to da sve srede za mene, naravno, sve će onda trajati dan dva duže...
Možda odlučim za tu varijantu, samo da mi još potvrdi.
 
Član
ja ti kazem, to sve zavisi od mjesta do mjesta. neki hoce, neki nece. al znam da u oba slucaja kad sam ja isao, moralo je biti i vlasnik pri odjavi. jednom u tuzli, drugi put u vogosci...
 
Član
Ljudi sorry sto dizem temu, situacija je sledeca:
Kupio sam auto, registracije ima jos 10 mjeseci, ista opstina isto mjesto.
kakva je procedura sada, auto hocu prevesti na sebe. stare table su na autu, dal moram mijenjati policu osiguranja i to
 
Član
prethodni vlasnik odjavi auto, vrati table, ti s tim papirima ponovo prijavljujes auto i to je to, osiguranje ti vazi, sve stoji kako jeste, ti dobijas novu saobracajnu i nove tablice, sve te to kosta 30ak km
znaci ne radis tehnicki, nemas placanja nikakvih ( osim ovo sto sam vec gore naveo ), samo je potrebno ponovo prijavit auto da bi se napravila saobracajna i izdale nove tablice, posto te stare vise nece vazit
 
Član
ArminM je napisao(la):
prethodni vlasnik odjavi auto, vrati table, ti s tim papirima ponovo prijavljujes auto i to je to, osiguranje ti vazi, sve stoji kako jeste, ti dobijas novu saobracajnu i nove tablice, sve te to kosta 30ak km
znaci ne radis tehnicki, nemas placanja nikakvih ( osim ovo sto sam vec gore naveo ), samo je potrebno ponovo prijavit auto da bi se napravila saobracajna i izdale nove tablice, posto te stare vise nece vazit

;)
 
Član
Ako imas kupoprodajni ugovor, vlasnik auta ti ne treba, sve zavrsis sam ... ;)

Komsinica je prije neki dan to radila i bez problema je odradjeno bez vlasnika. Ovdje u Gradisci je kupila auto od preprodavca, a auto je bio na nekom covjeku iz Cazina. Jedino sto je morala otici u Cazin da odjavi auto, ali odradila je sve bez vlasnika, samo sa kupoprodajnim ugovorom izmedju vlasnika i preprodavca i ugovorom izmedju nje i preprodavca. Jedino je kod nje registracija bila na isteku, pa je svakako placala punu registraciju ovdje u Gradisci, ne znam sta bi bilo u slucaju da je imala jos vazecu registraciju.
Prije se to bez problema prenosilo na novog vlasnika uz neka sitna placanja. I sad moze ako se radi u okviru istog entiteta, ali ako prevodis auto iz FBiH u RS i obratno, onda nece da priznaju, mada i to zavisi od osiguranja do osiguranja ...
 
Top